Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 18-04-2019 09:54
( Radio ELKA, 27 październik 2018r. Andrzej Cieślik )

Hubertus w Boszkowie
Pogoń za lisią kitą

 

Koniec października i początek listopada to okres organizacji tzw. Hubertusów. Jest to święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane przez jeźdźców na zakończenie sezonu, a przez myśliwych na początku sezonu. W sobotę miłośnicy jazdy konnej i entuzjaści myślistwa spotkali się w Boszkowie.

Tradycyjnie w ostatni weekend października kawalkada odświętnie ubranych 20 jeźdźców wyruszyła z Ośrodka Kalumet w Boszkowie w kilkukilometrową trasę, nieco wcześniej w trasę wyruszyło 14 bryczek z gośćmi. Krótka przerwa na wyprostowanie nóg nastąpiła w pobliży wsi Charbielin. Później wszyscy uczestnicy Hubertusa pojechali dalej przez Dłużynę do miejsca, gdzie na rozległym terenie nad Jeziorem Wielkim odbyła się ,,pogoń za lisem", czyli jeźdźcy starali się zerwać umocowaną do ramienia ,,lisa" - lisią kitę.


W tym roku największą zręcznością popisała się 14-letnia Ines Stachowiak z klubu Kalumet Boszkowo. Po dekoracji flot wszystkich uczestników jadących w siodłach przystąpiono do biesiady przy suto zastawionych stołach. Największą atrakcją był pieczony prosiak i dzik. Wszyscy uczestnicy wrócili do Ośrodka Sadyba w Boszkowie, gdzie kontynuowano biesiadę. Wśród jeźdźców w siodłach wyróżniała się grupa rekonstrukcyjna 17 Pułku Ułanów z Grotnik. O zachowanie historycznego stylu imprezy zadbało dwóch sygnalistów myśliwskich, którzy sygnałami informowali o kolejnych częściach programu Hubertusa. Organizatorami imprezy Był PHU John i Ośrodek Kalumet Boszkowo.

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.235.75.174 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 10.8°C
Temp. wody: 17.8°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
04.06.2020 03:20

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl