Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 21-08-2018 11:45
( Radio ELKA, 7 sierpnia 2018r. Hania Ciesielska )

Czeka nas kolejny gorący weekend
Ratownicy mile widziani w Boszkowie

 

Upały nie mijają, przed nami kolejne gorące dni, a to oznacza, że wiele osób będzie szukać ochłody nad jeziorami. - Trzeba im zapewnić bezpieczeństwo - mówi koordynator ratowników WOPR w Boszkowie Waldemar Chwalczuk i zaprasza ochotników na weekend do Boszkowa.

Od początku lata nieustannie apelujemy o rozsądek nad wodą, bo wciąż zdarzają się niebezpieczne sytuacje, jak choćby opisywana przez nas w poniedziałek o pijanych mężczyznach, którzy na kąpielisku w Sierakowie zlekceważyli ostrzeżenia ratowników. Dobrze, że nikomu

nic się nie stało.


Nie na wszystkich plażach w regionie ratownicy czuwają nad wypoczywającymi. W jednym z największych ośrodków - w Boszkowie jest obecnie tylko jedno strzeżone kąpielisko, ale jezioro monitoruje WOPR. - Nasi ratownicy pracują społecznie - podkreśla koordynator Waldemar Chwalczuk.


Jako że w najbliższy weekend znów można się spodziewać tłumu wypoczywających, apeluje o pomoc.

- Nie mamy już zewnętrznego wzmocnienia, dlatego zwracam się do kolegów, którzy mogą poświęcić swój czas, by przyjechali do Boszkowa choćby na kilka godzin. Mam nadzieję, że w ten sposób kolejny raz opanujemy sytuację - mówi Waldemar Chwalczuk.


Przy okazji dziękuje wszystkim ratownikom, ratownikom medycznym i policjantom, którzy bezinteresownie zaoferowali swoją pomoc minionego weekendu. - Niektórzy przyjechali prosto z pracy, albo z dyżuru na innym kąpielisku.

Ratownicy niezmiennie apelują o rozsądek nad wodą. Rodzicom przypominają, by zakładając kapok dzieciom zapiąć pas krokowy. - Musi być on też odpowiednio dopasowany.

 

 

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.231.247.139 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 9.2°C
Temp. wody: 15.6°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
20.09.2019 00:55

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl