Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 06-08-2018 20:00
( Radio ELKA, 3 sierpnia 2018r. Emilia Wojciechowska )

Niebezpieczni sprawcy za kratkami

Rozróba w ośrodku wypoczynkowym w Boszkowie

 

Dwaj lubinianie z bogatą przeszłością kryminalną wywołali awanturę w Boszkowie. Poleciały szyby, jeden z nich rozpylił gaz, miał też przy sobie broń, amunicję i narkotyki. Drugi groził policjantowi odłamkiem szkła. Najbliższe dwa miesiące mężczyźni spędzą w areszcie. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

W niedzielę nad ranem dyżurny leszczyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o awanturze pomiędzy wczasowiczami, podczas której wybito szyby w ośrodku. Kiedy patrol dojeżdżał na miejsce, do komendy zadzwonił jeszcze właściciel klub, który powiadomił, że ktoś rozpylił gaz w ogródku.


Zaczęły się poszukiwania sprawców. 22-latek ukrył się w domku letniskowym. - Kiedy zauważył zbliżających się policjantów próbował uciec przez okno, a potem odłamkiem szkła zaatakował policjanta - powiedziała Daria Żmuda z KMP w Lesznie. Mundurowi obezwładnili agresora i przewieźli do komendy.


W tym samym czasie wezwane do pomocy dodatkowe patrole policji przeczesywały teren letniska w poszukiwaniu mężczyzny, który rozpylił gaz. - Z relacji świadków i zabezpieczonych zapisów monitoringów ustalono jego rysopis, a także tożsamość. Co więcej świadkowie zdarzenia poinformowali policjantów, że uciekinier do pasa spodni miał założoną kaburę na broń - dodała Żmuda. W trakcie obławy natrafiono na broń, ale 33-latka nie złapano.


Mężczyzna sam zgłosił się na komendę, ale podawał się za kogoś innego. Twierdził, że jest kuzynem zatrzymanego wczesniej 22-latka i chce mu przekazać rzeczy osobiste. Policjanci szybko zorientowali się, że mają do czynienia z drugim poszukiwanym.


Bracia trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty posiadania broni i amunicji bez zezwolenia, zmuszania do zaniechania czynności służbowych funkcjonariusza oraz posiadanie środków odurzających.


Obaj już wcześniej mieli konflikt z prawem. 33-latek był już karany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieże i pobicia.

 

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.153.135.60 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.4°C
Temp. wody: 21.7°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
22.07.2019 03:24

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl