Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 06-08-2018 19:55
( Radio ELKA, 2 sierpnia 2018r. Marcin Hałusek)

Cztery akcje w ciągu tygodnia
Gorący czas dla ratowników WOPR

 

Nawet 30 tysięcy osób może przebywać w upalne dni na plażach w Boszkowie. W weekendy najpopularniejsza letniskowa miejscowość regionu przeżywa oblężenie. Zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym nad Jeziorem Dominickim to ogromne wyzwanie dla ratowników WOPR. W tym tygodniu przeprowadzili już cztery akcje ratujące życie.

Dwie z tych akcji miały miejsce dzisiaj (w czwartek 2 sierpnia). - Marcin Gorbelny, sternik łodzi motorowej, podczas patrolu zauważył, że na niestrzeżonej plaży pomocy potrzebuje dziecko. Przeprowadził reanimację, gdy dziecko zaczęło samodzielnie oddychać, zostało przekazane załodze karetki pogotowia - wyjaśnia Waldemar Chwalczuk, koordynator ratownictwa wodnego WOPR w Boszkowie.


Także dzisiaj, na plaży przy Hotelu Sułkowski ratownik Miłosz Walkowski ratował kobietę, która zasłabła z objawami mogącymi wskazywać na udar.


Dwie wcześniejsze akcje prowadzone były w wodzie. Podczas skoku do wody w rejonie plaży przy Hotelu dziecko doznało poważnych obrażeń kręgosłupa. - Ratownicy Renato Kaźmierczak i Miłosz Walkowski wydobyli poszkodowanego przy pomocy specjalnej deski i po założeniu kołnierza ortopedycznego przekazali zespołowi karetki pogotowia, która błyskawicznie przyjechała na miejsce - opisuje Waldemar Chwalczuk.


Szczęśliwie zakończyła się akcja pomocy dziecku i jego ojcu, którzy pływali rowerem wodnym ze zjeżdżalnią. - Dziecko miało w niewłaściwy sposób zapięty kapok i pewnym momencie zaczęło się dusić. Ojciec skoczył na ratunek, ale niezbyt dobrze pływał i konieczna była pomoc ratowników - dodaje Chwalczuk.


Koordynator WOPR apeluje do letników, aby wypoczywali z głową i oszczędzali się w upalne dni. Przestrzega przed wstrząsem termicznym, do którego może dojść, gdy rozgrzani wchodzimy do wody. - Dużo pijmy, odpoczywajmy i zachowujmy rozsądek. Gdy jest gorąco, to nastaje też bardzo gorący czas dla ratowników - podkreśla i dodaje, że w weekend nad bezpieczeństwem letników czuwać będą podwójne patrole ratowników. 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.153.135.60 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 17.0°C
Temp. wody: 21.7°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
22.07.2019 02:45

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl