Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 06-08-2018 19:26
Data modyfikacji: 06-08-2018 19:35
( NaszeMiasto.pl Leszno, 6 sierpień 2018r. Autor: Michał Wiśniewski)

 

Uratował tonącego Fabiana, ale nie czuje się bohaterem [FILM]

 

 

( Michał Wiśniewski)

Marcin Grobelny, ratownik WOPR z Boszkowa zapewnia, że nie czuje się bohaterem. Kilka dni temu dzięki jego błyskawicznej resuscytacji nad wodą 11 letni Fabian wrócił do pełni sił. Spotkał się nawet z ratownikiem, który niósł mu pomoc. "Przybiliśmy piątkę" - mówi skromnie WOPR-owiec.

 

O akcji ratunkowej na plaży za dawnym ośrodkiem nauczycielskim informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Ratownik Marcin Grobelny patrolował tego dnia sam Jezioro Dominickie. Spłynął na moment właśnie na tę plażę. Dziecko wyniesiono z wody i pierwsza z pomocą rzuciła się jedna z letniczek, zaraz po niej fachową resuscytację rozpoczął ratownik WOPR.

- Po czwartej serii resuscytacji przywróciłem oddech chłopcu. Pogotowie przejęło dziecko i zabrało do szpitala - mówi Marcin Grobelny. Po publikacji materiału o akcji na plaży pod adresem ratownika posypały się pochwały i gratulacje. - Po prostu wykonałem robotę, którą wykonuję od 22 lat - mówi skromnie ratownik. Jeszcze w dniu akcji dowiedział się od rodziny 11 latka, że chłopiec czuje się coraz lepiej. Trzy dni później doszło do spotkania. - Fabian podziękował mi za ratunek i po męsku przybyliśmy sobie piątkę. Umówiliśmy się też na patrol naszą łodzią motorową - dodaje M. Grobelny.

Całość artykułu wraz z filmem, który polecamy obejrzeć znajdziesz klikając  ---> tutaj <---

Artykuł zaczerpnięty z serwisu naszemiasto.pl

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.171.183.163 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
lucky Dodano: 07-08-2018 IP: 185.136.132.194 no i cóż dodać CONGRATULATION !!! pięknie :)


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 23.2°C
Temp. wody: 22.8°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
22.07.2019 20:24

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl