Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 25-06-2018 21:58
( Radio ELKA, 11 czerwca 2018r. Halina Ciesielska)

Plener malarski w Boszkowie
Zainspirowani wolnością wiatru

Przez ostatni tydzień uczestnicy malarskiego pleneru w Boszkowie na płótna przenosili swoje emocje i uczucia. Podczas niedzielnego wernisażu można było obejrzeć efekty ich pracy. Temat był wyznaczony: "Nieposkromiona wolność wiatru w końskich grzywach, trzepocie żagli...".

Na zaproszenie Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Cystersów "Razem" odpowiedziało kilkunastu artystów. - Zwłaszcza dla początkujących plener stwarza bardziej sprzyjające warunki do tworzenia. Bardzo ważne jest wsparcie innych artystów i wzajemne umacnianie w drodze, którą się wybrało. Andrzej Karpiński uważa, że nie ma tu konkurencji, choć wiadomo, że sztuka w ogóle jest nacechowana indywidualizmem. - Jest to olbrzymia walka - nawet gdyby artysta chciał to ukryć - walka z egoizmem. Uprawianie sztuki jest aktem egoizmu, gdyby było inaczej, to skąd te podpisy na obrazach?


Uczestnicy pleneru gościli w ośrodku Sadyba w Boszkowie przez tydzień. Tu tworzyli inspirowani przyrodą. Tematem pleneru była "Nieposkromiona wolność wiatru w końskich grzywach, trzepocie żagli...". - Czas tu spędzony z kolegami jest dla mnie niezapomnianym przeżyciem - przyznaje Danuta Krzyżanowska ze Sławy.

- To już siódma edycja naszych spotkań „Nad Jeziorami" - przypomina komisarz pleneru Ewa Jasek. - One integrują środowisko, wzajemnie się uczymy, a także dzielimy doświadczeniem i pasją, również z dziećmi i młodzieżą. Plenerom towarzyszą bowiem warsztaty malarskie, portretowe i fotograficzne.


Podczas wernisażu artyści stworzyli autoportret - będzie pamiątką wspólnie spędzonego czasu.

 

 

(fot. Hania Ciesielska)

 

 

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.227.76.35 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 15.7°C
Temp. wody: 18.3°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
24.05.2019 21:34

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl