Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 27-05-2018 20:00
Data modyfikacji: 27-05-2018 20:00
( Radio ELKA, 20 maja 2018r. Andrzej Cieślik)

Działali na lądzie i w wodzie
Po raz dziesiąty zbierali śmieci

Ponad siedemset osób wzięło udział w X edycji akcji Czyścimy Jezioro Dominickie. Wyposażeni w rękawice, worki i specjalne koszulki ruszyli do pracy, a płetwonurkowie sprawdzili co znajduje się w wodzie. Najwięcej było puszek i butelek po piwie.


- Cieszymy się, że w tym roku jest dużo dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że w przyszłości sami nie będą śmiecić - powiedział Mateusz Lubieniec, główny organizator akcji, wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa. W grupie siedmiuset osób było prawie stu płetwonurków, którzy przyjechali do Boszkowa z całej Polski.


Po kilku godzinach sprzątania w bazie imprezy, którą był Ośrodek Sadyba przy ul. Starkowskiej w Boszkowie na wszystkich czekały kiełbaski z grilla i żurek oraz napoje chłodzące. Najmłodsi mogli wziąć udział grach i zabawach. Było także wiele stoisk handlowych i edukacyjnych np. Nadleśnictwa Włoszakowice czy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Wystąpiły zespoły GOK Włoszakowice oraz Chór Stuligrosza - Poznańskie Słowiki, a gdy zapadł zmrok niesamowite pokazy tzw. ,,fire show" zademonstrowali członkowie Młodzieżowego Centrum Alternatywa z Leszna.


- Chciałbym podziękować za wieloletnie wsparcie naszej akcji wójtowi Stanisławowi Waligórze, Dominikowi Zającowi, gospodarzowi obiektu, gdzie mieści się baza akcji Pawłowi Johnowi oraz GOK Włoszakowice, Nadleśnictwu Włoszakowice, firmie Werner Kenkel, ViaCon i wielu innym - mówił Mirosław Kędziora, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa.


Przez dziesięć lat w akcji uczestniczyło 3 tysiące osób. Do tej pory w wodzie i na lądzie zebrano ponad 20 ton śmieci.

 

 


 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 18.212.222.217 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: -1.8°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
22.02.2019 20:25

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl