Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 07-03-2018 20:37
( Radio ELKA, 7 marca 2018r. Filip Wybieralski)

Apel o rozwagę i rozsądek
Zabawy na zamarzniętych zbiornikach

 Silne mrozy spowodowały zamarznięcie niektórych zbiorników wodnych. Taki stan rzeczy sprzyja urządzaniu ślizgawek, a przede wszystkim pobudza wyobraźnię dzieci oraz dorosłych. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek. - W przypadku załamania się lodu nawet w kilka minut dochodzi do wychłodzenia organizmu, utraty przytomności i śmierci - ostrzega Monika Żymełka, oficer prasowy leszczyńskiej komendy. 

Chodzenie po tafli lodu oraz ślizganie się niesie za sobą poważne zagrożenie. Leszczyńska policja zapowiada, że w najbliższych dniach będzie sprawdzała niebezpieczne zachowania w rejonie zamarzniętych zbiorników.


- Apelujemy do rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży, by przestrzegali swoje pociechy przed takimi zabawami. Wędkarze, którzy łowią w przeręblach, powinni być szczególnie ostrożni oraz doposażyć się w odpowiedni ubiór oraz przyrządy, które w czasie załamania lodu pomogą wydostać się z wody - wyjaśnia Żymełka.


Nigdy nie wiemy jaka grubość lodu znajduje się pod nami. Zapowiadany wzrost temperatur niesie za sobą ryzyko załamania się tafli. Zachowajmy szczególną ostrożność.

 

(fot. z elka.fm)

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.234.114.202 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: -0.4°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 1.3[m/s]
Kierunek wiatru: SW

Ostatni odczyt:
18.01.2019 22:36

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl