Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 06-02-2018 19:01
( Radio ELKA, 26 stycznia 2018r. Halina Ciesielska)

Korzystna oferta Strabagu
Będzie nowa droga Włoszakowice - Boszkowo

   Najprawdopodobniej Strabag przebuduję drogę z Włoszakowic do Boszkowa. Firma złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych. - Deklaruje wykonanie prac za mniej niż szacowane pięć milionów złotych - informuje Rafał Makowski ze starostwa.

Dzisiaj (26.01.) w Zarządzie Dróg Powiatowych otwarto koperty z ofertami, były ich trzy. Najkorzystniejszą złożyła firma Strabag, które chce wykonać prace za 4 mln 589 złotych.


Przypomnijmy, że szacowany koszt to 5 milionów złotych. Inwestycja w połowie będzie finansowana z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.


Przebudowany zostanie odcinek o długości 2,3 kilometra, powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, do tego kanalizacja deszczowa oraz urządzenia poprawiające bezpieczeństwo - aktywne oznakowanie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów oraz radarowy wyświetlacz prędkości rzeczywistej.


- Zgodnie z warunkami przetargu przebudowa jezdni (wykonanie konstrukcji poszerzenia jezdni, ułożenie warstw wiążącej oraz ścieralnej z masy asfaltowej) ma nastąpić do 29 czerwca tego roku, przed sezonem wakacyjnym, natomiast pozostały zakres robót - do 28 września - informuje Makowski.


Oferty konkursowe muszą być jeszcze sprawdzone pod względem formalnym.


Dziś otwarto także oferty w przetargu na przebudowę drogi powiatowej w Rydzynie (ul. Poniatowskiego), a przedwczoraj oferty w przetargu na przebudowę drogi powiatowej przez Brenno. Komisje przetargowe sprawdzają oferty.

 

 

(fot. z elka.fm)

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.88.156.58 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 11.4°C
Temp. wody: 16.1°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
23.05.2019 04:15

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl