Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 12-01-2018 18:10
( Radio ELKA, 12 stycznia 2018r. Jarek Adamek)

Droga, ścieżka i radar
Przetarg na Włoszakowice-Boszkowo ogłoszony

    Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na przebudowę drogi z Włoszakowic do Boszkowa. Inwestycja obejmuje poszerzenie jezdni, budowę ścieżki pieszo-rowerowej oraz kilka elementów poprawiających bezpieczeństwo, między innymi radarowego wyświetlacza prędkości.

Droga Włoszakowice-Boszkowo realizowana będzie ze wsparciem rządowym Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Szacowany koszt inwestycji to 5 milionów złotych, jej faktyczną cenę poznamy po przetargu, który właśnie został ogłoszony.

Zamówienie opiewa na przebudowę odcinka o długości 2,3 kilometra - droga ma mieć od 6 do 6,5 metra szerokości, do tego dochodzi ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 2,6 metra zbudowana z asfaltu i kostki betonowej. Zadanie obejmuje też budowę kanalizacji deszczowej oraz urządzeń poprawiających bezpieczeństwo - aktywne oznakowanie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów oraz radarowy wyświetlacz prędkości rzeczywistej. Termin składania ofert to 26 stycznia.

 

(fot. z elka.fm)

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.88.156.58 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
rowerzysta Dodano: 13-01-2018 IP: 89.77.96.29 Nareszcie !!!! Bardzo dobra decyzja,wspaniała przez długie lata oczekiwana wiadomość. Oby tylko udało jak najszybciej zakończyć przetarg i przystąpić do wykonywania robót.Bardzo potrzebna wręcz niezbędna i konieczna jest ta przebudowa. W znaczącym stopniu poprawi płynność ruchu, ale przede wszystkim i toBrt zdecydowanie bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów także i zmotoryzowanych. Krótko mówiąc bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Brawo !!!
zyzania Dodano: 14-01-2018 IP: 83.25.92.59 Super, brawo, tylko cieszyć się, że nareszcie...
Remik Dodano: 15-01-2018 IP: 87.105.141.21 Tutaj też przy okazji posadźcie dużo NOWYCH DRZEW. Wyjdzie to z korzyścią dla środowiska naturalnego, które tak jest dewastowane. O te drzewa powinno się dbać!!!!!
zyzania Dodano: 15-01-2018 IP: 83.25.92.59 Drodzy sympatycy Boszkowa, zobaczcie jak cieszymy się z tego co powinno być normalnością w normalnym kraju, gdzie bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu, gdzie ludzie mają czas na swój rozwój, rozrywkę, odpoczynek, gdzie nie śledzą poczynań kto, co i za ile wykona to co POWINNO być normą we współczesnym cywilizowanym świecie, droga nie afrykański trakt do miejscowości, która daje podatki dla gminy, powiatu, na pensje, nagrody...ale cieszmy się jest XXI wiek i co jak co ale droga jest potrzebna już starożytni Rzymianie wiedzieli co jak co, ale drogi są najważniejsze


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 11.3°C
Temp. wody: 15.6°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
23.05.2019 05:15

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl