Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 23-12-2017 14:17
Data modyfikacji: 23-12-2017 14:50
( Radio ELKA, 23 grudnia 2017r. Jarek Adamek)

Radni jednomyślni
Budżet powiatu uchwalony

Rada Powiatu Leszczyńskiego uchwaliła budżet na 2018 rok. Z ponad 72 milionów złotych wydatków prawie połowa, czyli 35,5 miliona zostanie przeznaczona na inwestycje. Najważniejszą jest budowa drogi Wijewo-Nietążkowo.

Będzie to największy budżet w historii powiatu leszczyńskiego. Dochody samorządu mają wynieść prawie 69,5 miliona złotych, wydatki 72,5 miliona. Trzymilionowy deficyt pokryty zostanie z oszczędności

- powiat już od kilku lat gromadził środki z nadwyżek, żeby finansować przyszłe inwestycje. W tym roku nakłady inwestycyjne szacowane są na 35,5 miliona złotych, czyli połowę ogółu wydatków.

 

Najważniejszą inwestycją będzie prowadzona od tego roku budowa drogi łączącej Wijewo z węzłem Nietążkowo na ekspresowej S-5. Drugą, także dwuletnią inwestycją jest 14 kilometrów ścieżek rowerowych w gminach Osieczna, Rydzyna i Lipno. Poza tym zaplanowano przebudowę dróg w Brennie, Krzycku Małym i Kąkolewie, remont ul. Poniatowskiego w Rydzynie i budowę ścieżki rowerowej Leszno-Rydzyna. W uchwalonym budżecie nie znalazła się przebudowa drogi Włoszakowice-Boszkowo realizowana ze wsparciem rządowym, jednak jak zapewnia Starostwo Powiatowe inwestycja zostanie wprowadzona do planów już w styczniu.

(fot. Starostwo Powiatowe w Lesznie z elka.fm)

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.234.114.202 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
rowerzysta Dodano: 25-12-2017 IP: 89.77.96.29 Czy ktoś będzie w stanie potwierdzić informację o ujęciu w budżecie przebudowy drogi Włoszakowice- Boszkowo. Kilkakrotnie w ciągu minionych kilku lat słyszało się o planach przebudowy tej drogi, po czym obyło się na obietnicach.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: -0.4°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 1.3[m/s]
Kierunek wiatru: WSW

Ostatni odczyt:
18.01.2019 23:36

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl