Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 23-12-2017 14:03
Data modyfikacji: 23-12-2017 14:50
( Radio ELKA, 18 grudnia 2017r. Andrzej Cieślik)

Cztery razy do piekła i z powrotem
Cross Ścieżkami Bartka z Piekła

W okolicach Dominic rozegrano pierwszy z czterech crossów zaplanowanych na okres zimowy w Gminie Włoszakowice. Trasa pierwszej imprezy wiodła bardzo zróżnicowanymi drogami i ścieżkami leśnymi z licznymi podbiegami. Organizator HKS Azymut Mochy określił ją dobitnie  jako ,,4 razy do piekła i z powrotem", co oznacza że była bardzo wymagająca. Gdy do tego dodamy topniejący śnieg, to dopełni to skali trudności.

Były dwie trasy - 5 km, 10 km i Nordic Walking (5 km). Już w trakcie biegu okazało się, że ktoś usunął kilka znaków i kilku uczestników pobiegło część dystansu niewłaściwą trasą i musieli zawracać na prawidłową trasę.

- Dla wielu biegaczy była to świetna okazja do podtrzymania kondycji na wymagającej trasie z elementami biegu na orientację - mówi Andrzej Galla, prezes HKS Azymut Mochy, główny organizator imprezy. - Myślę, że nawet ci, którzy pomylili trasę mają szansę na dobry wynik w klasyfikacji ogólnej Crossu ścieżkami Bartka z Piekła, bo do końcowej klasyfikacji liczą się wyniki z trzech najlepszych imprez.

Kolejne imprezy Crossu zaplanowano na 14 stycznia 2018, 11 lutego 2018 i zakończenie 11 marca 2018. W pierwszej edycji zimowego crossu wystartowało blisko stu biegaczy i marszerów.

Organizator - HKS Azymut Mochy, wsparcia udzieliły: Nadleśnictwo Włoszakowice, SKF ,,Życie jest piekne", Sołectwo Dominice, Gmina Włoszakowice, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach.

 

Wyniki:

Dystans 5 km open - 1.Tomasz Musiał, Dąbcze (Szymanowski Team), 2.Gracjan Cupryś, Mochy, (HKS Azymut), 3.Ivan Ilko, Słowacja.

Dystans 10 km - 1.Tomasz Kaźmierczak, Leszno, (T-Maks), 2.Roman Drgas, Prochy, (PKO Bank Polski), 3.Michał Kaczor, Radomierz, niezrzeszony.

Nordic Walking 5 km - 1.Maksym Sykisz, Boszkowo-Letnisko, niezrzeszony, 2.Sławomir Rosadziński, Leszno, niezrzeszony, 3.Bronisław Sikora, Leszno, (LKB Amator).

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.234.114.202 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: -0.4°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 1.3[m/s]
Kierunek wiatru: SW

Ostatni odczyt:
18.01.2019 22:36

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl