Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 23-12-2017 13:31
Data modyfikacji: 23-12-2017 14:52
( Radio ELKA, 26 listopada 2017r. Bartłomiej Klupś)

Piękny jubileusz stowarzyszenia z Włoszakowic
Pomagają od dwudziestu lat

20-lecie istnienia obchodziło wczoraj Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski im. Janusza Korczaka we Włoszakowicach. Podczas uroczystości, która odbyła się w ośrodku Sadyba w Boszkowie, podziękowano wszystkim tym, którzy wspierają organizację.

Jak przyznała prezes Grażyna Głuszak, zakładając stowarzyszenie dwadzieścia lat temu nie sądziła, że uda się pomóc aż tak dużej liczbie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Początkowo stowarzyszenie działało jedynie na terenie gminy Włoszakowice i Wijewo.

- Działamy bardzo prężnie, obejmujemy pomocą około blisko setkę dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z powiatu leszczyńskiego, kościańskiego, wschowskiego, rawickiego czy z miasta Leszna. Będę pomagać tym dzieciom tak długo, jak tylko Bóg mi na to pozwoli. Są one kochane i uważam, że pomoc drugiemu człowiekowi jest bardzo ważna, a szczególnie pokrzywdzonym dzieciom oraz ich rodzicom, którzy każdego dnia muszą borykać się z wieloma problemami - podkreślała Głuszak.

Stowarzyszenie organizuje wiele wyjazdów, imprez i spotkań integracyjnych. Najważniejsza jest jednak rehabilitacja podopiecznych, która jest możliwa dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym.

Podczas wczorajszego spotkania stowarzyszenie podziękowało wszystkim instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym, które ich wspomagają.

Jak zaznaczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, podziękowania należą się przede wszystkim stowarzyszeniu, które niesie wspaniałą pomoc dzieciom i młodzieży.

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.166.133.84 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 20.4°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.4[m/s]
Kierunek wiatru: NW

Ostatni odczyt:
23.03.2019 15:35

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl