Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 23-12-2017 13:09
Data modyfikacji: 23-12-2017 14:52
( Radio ELKA, 13 listopada 2017r. Marcin Hałusek)

Skuteczne odwołanie
Wniosek na drogę do Boszkowa na szczycie listy

Będzie nowa droga i ścieżka rowerowa z Włoszakowic do Boszkowa. Odwołanie powiatu leszczyńskiego zostało przyjęte i wniosek o dofinansowanie z programu rozwoju infrastruktury drogowej, czyli tak zwanych „Schetynówek" wskoczył na pierwsze miejsce listy rankingowej.

W tegorocznym naborze do tzw. „Schetynówek" powiat leszczyński złożył tylko jeden wniosek, właśnie na bardzo oczekiwaną przez mieszkańców drogę i ścieżkę Włoszakowice- Boszkowo. Z przyczyn formalnych wniosek został jednak odrzucony. Starostwo złożyło odwołanie i skutek jest bardzo pozytywny. Starostwa Jarosław Wawrzyniak poinformował dzisiaj, że wniosek powiatu leszczyńskiego znalazł się na pierwszym miejscu wstępnej listy rankingowej. To oznacza, że samorząd może liczyć na dofinansowanie w kwocie połowy wartości inwestycji.

Budowa drogi i ścieżki z Włoszakowic do Boszkowa szacowana jest na 5 milionów złotych. By zabezpieczyć środki własne, powiat zdecydował się na sprzedaż ośrodka wypoczynkowego przy ul. Dominickiej w Boszkowie. Przetarg został już ogłoszony, rozstrzygnięcie zaplanowano na 11 grudnia.

 

 

 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.224.150.24 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
rowerzysta Dodano: 25-12-2017 IP: 89.77.96.29 Mam nadzieję że tym razem wreszcie doczekam się przebudowy tej drogi. W ciągu kilku lat to tak skromnie kilkakrotnie już słyszałem o planach przebudowy drogi Włoszakowice - Boszkowo i zawsze kończyło się na obietnicach i planach. Droga jest kręta i wąska przy braku chodnika jest niebezpieczna dla ruchu drogowego przede wszystkim pieszych i rowerzystów zwłaszcza w sezonie letnim - wakacyjnym przy bardzo dużym w tym czasie natężeniu ruchu drogowego.Najgorzej pod tym względem sytuacja przedstawia się na odcinku gdzie kończy się chodnik z ścieżką rowerową na wysokości wiaduktu kolejowego.Mam nadzieję że wreszcie doczekam się spełnienia i zrealizowania planów i obietnic.
kierowca Dodano: 27-12-2017 IP: 185.136.132.194 to może teraz przyjdzie kolej na modernizację drogi Boszkowo-Bucz :)


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 12.3°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
19.10.2018 19:17

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl