Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 01-10-2017 12:11
( Radio ELKA, 30 września 2017r. Jarek Adamek )

Zaginiony to 49-letni mężczyzna z gm. Włoszakowice
Poszukiwania przerwano do niedzieli

 

Jak dotąd nie udało się odnaleźć 49-letniego mężczyzny, który wypadł z kajaka na Jeziorze Dominickim. Po 20.00 z powodu ciemności strażacy przerwali poszukiwania. Na jezioro wrócą w niedzielę.

Przypomnijmy, że w sobotę ok. 16.40 komenda Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie została powiadomiona o wywróceniu się kajaka, którym płynęło dwóch mężczyzn. -Jeden z nich, 57-letni mieszkaniec gminy Włoszakowice został uratowany przez przepływającego nieopodal


wędkarza- powiedział Radiu Elka asp Szymon Kurpisz, zastępca oficera prasowego PSP Leszno. Drugi z kajakarzy, 49-letni mieszkaniec z gminy Włoszakowice zaginął. Do Boszkowa zadysponowano aż 13 zastępów straży pożarnej; poza strażakami z Leszna i ochotnikami OSP z Włoszakowic przyjechały specjalistyczne grupy nurków z Kościana i Poznania.


-Wędkarz, który uratował jednego z mężczyzn wskazał miejsce, w którym przewrócił się kajak; znajduje się ono pośrodku jeziora, kilkaset metrów od brzegu - informuje asp. Kurpisz - w tym miejscu zrzucono boję, wokół której prowadzone były poszukiwania z użyciem sonaru. Do 20.00 udało się przeszukać obszar w promieniu około 100 metrów od boi. Strażacy przeszukiwali też linię brzegową jeziora w nadziei, że 49-latkowi udało się dotrzeć do brzegu. Po 20.00 akcję przerwano z powodu panujących ciemności. -W niedzielę rano poszukiwania zostaną wznowione - mówi Szymon Kurpisz.


Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy uratowany 57-latek trafił na Komendę Policji w Lesznie.

 

 


 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.166.133.84 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 19.9°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
23.03.2019 15:15

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl