Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 19-09-2017 21:06
( Radio ELKA, 19 września 2017r. Jarek Adamek )

Powiat z jedną Schetynówką
Z Włoszakowic do Boszkowa

 

Minął termin składania wniosków o przyszłoroczne dotacje w ramach programu rozwoju infrastruktury drogowej, czyli tak zwanych „Schetynówek". Powiat leszczyński złożył wniosek na przebudowę drogi z Włoszakowic do Boszkowa. Planowane wcześniej złożenie wniosku dotyczącego drogi przez Kąkolewo zostało odłożone na przyszły rok.

Pierwotnie zarząd powiatu planował złożenie w tym naborze dwóch wniosków: o dofinansowanie przebudowy drogi Włoszakowice-Boszkowo oraz powiatowej drogi przez Kąkolewo, czyli ulic Rydzyńskiej i Krzywińskiej. Ostatecznie jednak

do wojewody trafiła tylko jedna aplikacja, na drogę do Boszkowa. Starosta Jarosław Wawrzyniak rezygnację z drugiego wniosku tłumaczy bardzo napiętym budżetem samorządu. -Musieliśmy przeznaczyć dodatkowe pieniądze na nasze najważniejsze inwestycje drogowe, czyli drogę Wijewo-Nietążkowo oraz ścieżki rowerowe w gminach Rydzyna, Osieczna i Lipno - mówi - z pewnością jednak wniosek na drogę w Kąkolewie złożymy w przyszłym roku.

 

Starosta ma nadzieję, że powiatowi uda się uzyskać 50-procentowe dofinansowanie na przebudowę drogi z Włoszakowic do Boszkowa, jednak przystąpienie do wartej 5 milionów złotych inwestycji zależy także od możliwości budżetowych. -Warunkiem będzie sprzedaż ośrodka wypoczynkowego przy ul. Dominickiej w Boszkowie - mówi - cena wywoławcza to 1,2 miliona złotych, ale zainteresowanie jest duże i mamy nadzieję, że uda się uzyskać wyższą kwotę.

 


 

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.166.133.84 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
pamiętamy Dodano: 20-09-2017 IP: 109.173.135.64 Z tego co mi wiadomo to ta droga miała powstać w 2011 roku w całości do Włoszakowic ale gmina Niewiernego Stanisława nie dołożyła tylko 300tys do projektu uninego.
zyzania Dodano: 20-09-2017 IP: 83.20.31.31 ciekwae czy projekt drogi uwzględnia chodnik od Ujazdowa do Włoszakowic - przedłużenie, ze ścieżką rowerową, jeżeli tak to warto żyć....poczekać xxx
pieszy-rowerzysta Dodano: 21-09-2017 IP: 89.77.198.47 Z tego co przeczytałem to jest dopiero wniosek, oby nie pozostał na papierze. Miejmy nadzieję że tym razem zostanie zrealizowany.Byłoby zdecydowanie bezpieczniej na tym odcinku drogi, ta inwestycja jest nam bardzo potrzebna więc bądzmy dobrej myśli !!!!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 19.4°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
23.03.2019 14:55

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl