Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 02-08-2017 20:52
( Radio ELKA, 2 Sierpnia 2017r. Bartłomiej Klupś )

Boszkowo po nawałnicy
Turyści: Było trochę strachu

Przewrócone drzewa, połamane gałęzie i uszkodzone parasole - tak wygląda krajobraz Boszkowa po nawałnicy. Silny wiatr wyrządził sporo szkód. - Na pewno zapamiętamy tę noc na długo - mówią wczasowicze. 

Po upalnym dniu w nocy w naszym regionie szalała nawałnica, która wyrządziła wiele strat. W Boszkowie drzewa przewróciły się na torowisko oraz uszkodziły dwa lokale gastronomiczne. Straty poniósł także właściciel wypożyczalni sprzętu wodnego.
- Cztery rowery wodne są uszkodzone. Nie wiem jeszcze czy popękały, ale są bardzo mocno podtopione. Naprawiamy również pomost, który uległ zniszczeniu. W campingu spała moja dziewczyna, ja dojechałem w nocy. Dosłownie wszystko latało - mówi właściciel.
Wielu wypoczywających spędziło tę noc pod namiotem.
- W tym punkcie kulminacyjnym nieco się baliśmy. Przetrwaliśmy, ale z pewnością ta noc na długo zapadnie w naszej pamięci. Namiot się sprawdził i nie przemókł - stwierdził wczasowicz.
Nie wszyscy jednak mieli tyle szczęścia, ale w sytuacji podbramkowej można było liczyć na pomoc sąsiadów.
- Rozpoczęła się burza, wielka ulewa i po chwili nasze namioty były zalane. Na szczęście sąsiad zaprosił nas do swojego domku i tam spędziliśmy tę noc - przyznał jeden z wypoczywających.

Tekst i foto: Bartłomiej Klupś - Radio Elka


Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.81.76.247 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Halina Dodano: 03-08-2017 IP: 80.87.33.218 Bogu dzieki ze nikt nie zginoł
stanisław Dodano: 06-08-2017 IP: 89.73.2.230 Serdeczne podziękowanie dla strażaków z PSP w Lesznie i OSP we Włoszakowicach za udzieloną nieocenioną pomoc w usunięciu skutków nawałnicy. Pełny profesjonalizm .


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 23.4°C
Temp. wody: 22.8°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
21.07.2018 11:04

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl