Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 01-06-2017 20:21
( Radio ELKA, 26 Maja 2017r. Jarek Adamek )

Chwalczuk: system ratowniczy działa
Pamiętaj: nad wodą 601 100 100

Sezon wodniacki dopiero się zaczyna, a boszkowski WOPR ma już na koncie pierwszą interwencję - przewróconą żaglówkę. -Informację otrzymaliśmy z Centrum Koordynacji Ratownictwa WOPR w Sopocie, do którego zadzwoniła osoba obserwująca kamerę internetową skierowaną na jezioro - mówi Waldemar Chwalczuk, kierownik grupy interwencyjnej rejonowego WOPR w Boszkowie.

Do zdarzenia doszło w środę, podczas chłodnej, wietrznej pogody. -Otrzymałem informację z naszego Centrum Koordynacji Ratownictwa w Sopocie - mówi Waldemar Chwalczuk. Właśnie tam trafiają dzwoniący na specjalny numer WOPR 601 100 100. Chwalczuk skontaktował się z dzwoniącym, który przekazał mu, że przewróconą łódź zobaczył na obrazie z kamery internetowej na stronie e-boszkowo.pl. -Wypłynęliśmy na jezioro, w tym czasie skontaktowałem się z właścicielem szkoły żeglarskiej, który powiedział mi, że płynący żaglówką są już na brzegu - mówi Chwalczuk - panowie byli bardzo doświadczeni i odpowiednio wyposażeni, więc wszystko skończyło się szczęśliwie.


Kierownik grupy interwencyjnej rejonowego WOPR w Boszkowie chwali jednak dobre działanie systemu ratowniczego oraz osobę, która szybko zareagowała , dzwoniąc na numer alarmowy. Przed sezonem warto go zapamiętać, a jeszcze lepiej wpisać w pamięć telefonu: 601 100 100

 

 


Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.81.76.247 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 23.4°C
Temp. wody: 22.8°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
21.07.2018 11:04

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl