Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 26-05-2015 20:38

(Radio ELKA 22 Maj 2015 Gabriela Majchrzak )

Kolejna akcja "Czyścimy Jezioro Dominickie"

Wielkie sprzątanie Boszkowa

 

  

W sobotę w Boszkowie odbędzie się VII edycja akcji  Czyścimy Jezioro Dominickie. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym los przyrody nie jest obojętny.  Specjalnie na tę okazję przygotowano wiele ciekawych atrakcji, będzie grill, koncert oraz  konkursy z nagrodami. Inicjatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa.


Zalegające śmieci w jeziorze oraz jego otoczeniu to odwieczny problem Boszkowa. Śmieci zanieczyszczają nie tylko wodę, ale także glebę, a do tego wszystkiego psują krajobraz. Ludzie najczęściej wyrzucają puszki, butelki po napojach, worki, plastiki. Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa od lat walczy z ludźmi, którym ekologia jest obca. W ramach tej walki organizuje co roku akcję Czyścimy Jezioro Dominickie. Wolontariusze będą zbierać śmieci znajdujące się na lądzie; przeczesywane zostaną szuwary lasy, łąki i plaże. Organizatorzy zapewnią rękawice ochronne, worki, ale proszą, by każdy wyposażył się w grabie oraz kalosze. Podobnie jak w ubiegłych latach w akcji wezmą udział nurkowie. Tu także prośba, aby zabrać nurkowe bojki. Na miejscu będzie możliwość nabicia butli. Nurkowie będą rozwożeni w wyznaczone miejsca łodziami. Po ciężkiej pracy przyjdzie czas na zabawę. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji jak biesiada przy grillu, poczęstunek, koncert oraz konkursy z ciekawymi nagrodami. Podczas sześciu akcji udało się zebrać ok.12 ton śmieci. Całkowita objętość odpadów to 80m3 . Dotychczas w sprzątaniu na lądzie wzięło udział 1060 wolontariuszy, natomiast pod wodę zeszło 308 nurków.

Miejsce akcji: Boszkowo, Ośrodek Wypoczynkowy Kuratorium Oświaty "Przystań" przy ul, Turystycznej 5. Start godzina 10.00. Program akcji:
10:00- Rejestracja uczestników i wyznaczenie zadań
10:30 - 11:00 Rozpoczynamy akcję sprzątania w wyznaczonych sektorach.
14:00 - 15:00 Grupy terenowe wracają do bazy akcji
15:00 - 15.30 Przygotowania do ogniska/grilla, degustacja , wspólne zdjęcia, zabawy i konkursy edukacyjne dla najmłodszych .
16:00 Podsumowanie akcji, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
Pokaz ratownictwa z użyciem defibrylatora organizowany przez rejonową grupę WOPR z Leszna
17:00- 19.00 w połączeniu z biesiadą przy ognisku oraz zabawami integracyjnymi.
Podczas CJD2015 wystąpią: Bedrock Blues oraz Seven Routes i Neurokompania
Ponadto po powrocie do bazy i rozpoczęciu rozrywkowej części akcji odbywać się będą wycieczki po jeziorze łodzią.

Artykuł zaczerpnięty z serwisu Radia Elka

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.236.55.22 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.2°C
Temp. wody: 16.7°C
Wiatr: 1.8[m/s]
Kierunek wiatru: SW

Ostatni odczyt:
25.09.2021 02:50

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl