Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 23-01-2015 10:17
Data modyfikacji: 26-01-2015 20:37

     Już 7 lutego br. (sobota) na terenie kompleksu wypoczynkowego "SADYBA I" przy ul. Starkowskiej 26 w Boszkowie-Letnisku będzie miało miejsce wydarzenie pn. "Wielkopolskie tradycje świąteczne i karnawałowe".

Od godz. 13 do 17 będzie można obejrzeć i uczestniczyć w takich obrzędach jak: Chodzynie z gwiozdorami, Chodzynie z szopką, Kolyndnicy, Podkoziołek. Będą też pokazy tanców z lat 30-tych ubiegłego wieku oraz przełomu wieków XIX i XX, czyli będzie po prostu "Rómbel na zapusty".

Nie obędzie się bez wielkopolskiej gwary w wielu gawędach, a przy okazji będzie też: kulig, pieczenie pierników, pączków i chruścików, nauka tradycyjnych tańców, zabawy rysunkowe pn. "Kolorowy karnawał" i konkurs "Karnawałowe przebranie na zawołanie".

W razie braku śniegu sanie będą zastąpione bryczkami.

Oficjalny plakat imprezy:

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.232.51.240 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl