Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 10-08-2015 18:07

 

"Bez historii jesteśmy jak kwiat bez korzeni"

czyli ocalić od zapominania wspomnienia o Boszkowie!

14. Sierpień 2015 ( piątek)

Godzina 16:00

Ośrodek Wypoczynkowy SADYBA 1 (sala "piekiełko") - ul. Starkowska 26 Boszkowo-Letnisko

 

  • Cele i założenia:


Podstawowym celem wydarzenia jest „ocalić od zapominania" najważniejsze fakty historyczne z terenu Boszkowa i okolic. Podczas spotkań przy świątecznych stołach i podczas różnych innych okazji spotkań rodzinnych bardzo często rozwijają się w opowieściach najróżniejsze historie z życia rodziny. Zarówno te duże, istotne i bardzo ważne jak i te małe często marginalne ale dające wiele kolorytu i uśmiechu. Każda rodzina, która często ma okazje do dużych rodzinnych spotkań wie, że takie właśnie historie to nieoceniona wartość. Sprawmy by spotkać się w ciepłej i miłej atmosferze z Boszkowską rodziną. Każdy z nas przyjeżdża tu od lat, dla osoby młodej całe życie - szmat czasu - 20lat, które wspomina z łzą w oku, tymczasem dla osoby starszej te całe życie to poł wieku i więcej.

Kiedy byłem dzieckiem dziadek wbrew mojemu zainteresowaniu koniecznie opowiadał mi historie z przed 70 lat kiedy jako nastolatek mieszkał w dzisiejszym „Boszkowie-Letnisku" Ja jednak byłem zbyt młody by docenić i zapamiętać wagę tych historii. Z czasem gdy w głowie było już nieco więcej rozumu dziadek niestety tracił już wspomnienia, gdy zmarł wiele historii zabrał ze sobą bezpowrotnie. A szkoda bo wspominając ludzi i ich historie czujemy często jak by byli ciągle miedzy nami. Nie pozwólmy zapomnieć o pierwszych „pionierach" letniska , ich życiu i ich historiach.

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 18.212.222.217 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
y Dodano: 10-08-2015 IP: 31.2.94.205 A może lepiej nie wspominać,bo żal ściska serce jak się widzi co robią z tym pięknym miejscem.
zyzania Dodano: 11-08-2015 IP: 83.21.42.85 Historia to piękna stacyjka z pięknym budynkiem, zadaszeniem przed peronem, szlabany i Pani Dróżniczka...potem likwidacja etatu Pani Dróżniczki...następnie dewastacja małej stacyjki...potem wzięcie sprawy stacyjki w ręce Przyjaciół Boszkowa...potem "cicha nielogiczna "sprzedaż tego pięknego obiektu...teraz brukowanie i ...mała ławeczka na ograniczonym peronie...strach się bać co będzie dalej
czarnowidz Dodano: 12-08-2015 IP: 77.115.66.156 Właśnie,co z tą stacyjką? A gdzie mają się podziać pasażerowie w czasie deszczu a jeszcze gorzej burzy?Stać w pełnym słońcu tez zle.A jak ktoś wpadnie pod pociąg,przecież tam jest wąsko.Jedyne co dobre to wspomnienia.
Matek Dodano: 12-08-2015 IP: 77.253.76.5 Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa stacje wydzierżawiło , odnowiło , wyremontowało i na bieżąco utrzymywało - po czym PKP sprzedała większą cześć terenu prywatnej osobie -taka jest najnowsza historia stacji PKP w Boszkowie - taka jest polityka PKP
zyzania Dodano: 12-08-2015 IP: 83.21.4.204 teraz tam brukują stawiaja kontenery...palety ogrodowe i wynajem zdaje się będzie...na stacyjce Boszkowo, nie ma już romantyczności jest hajs, "biznes", na historię czasu i polotu nie ma, szkoda TEJ WIZYTÓWKI BOSZKOWA LETNISKA


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: -2.5°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
22.02.2019 21:55

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl