Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 30-06-2016 09:44
Data modyfikacji: 30-06-2016 09:57

 

OGŁOSZENIE

Grupa Inicjatywna Zatorze 

oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa

Informują że, w dniu 03.07.2016 na sali Ośrodka Wypoczynkowego TEPSA  -  Pudełkowo,  ul. Dominicka 31 o godz.11.30 organizują spotkanie w sprawie projektu budowy sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej w obrębie ulic znajdujących za przejazdem kolejowym w Boszkowie-Letnisku takich jak ul. Kanałowa, Jasna, Łąkowa i innych tu niewymienionych, a znajdujących się na tym terenie. Inwestorem przedsięwzięcia jest Gmina Włoszakowice. Nadmienia się że, całość inwestycji zrealizowana zostanie ze środków "unijnych" bez kosztów partycypacji ze strony właścicieli nieruchomości. Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele Gminnego Zakładu Komunalnego we Włoszakowicach, projektu budowlanego oraz przedstawiciele mediów informacyjnych regionu leszczyńskiego. Celem spotkania jest wyjaśnienie aspektów technicznych i ekonomicznych tej tak potrzebnej  i koniecznej inwestycji.

Prosi się o niezawodne uczestnictwo.

Zalety inwestycji:

Mniejszy koszt odprowadzenia ścieków 

Poprawa jakości wody - (mniejsze koszty wod do bezpośredniego spożycia)

Przekazanie dróg wewnętrznych  do gminy  zobowiązuje do ich utrzymania :

(równanie, odśnieżanie, oświetlenie uliczne ,itp.)

Wartość handlowa dróg wewnętrznych  - (bez wartości handlowej)

Brak partycypacji w kosztach budowy przez właścicieli działek

Wzrost wartości działek (uzbrojenie w prąd , wodę i kanalizację)

Ochrona środowiska naturalnego - nieszczelne zbiorniki na ścieki

 

WAŻNA INFORMACJA !

Brak akceptacji na wykonanie przedmiotowej inwestycji przez wszystkich właścicieli działek położonych w strefie „Zatorza" wyłączy ten teren z tej inwestycji. Obecnie skorzystamy wyłącznie ze środków Unii Europejskiej. Natomiast w późniejszym okresie skutkować to może poniesieniem pełnych kosztów jej wykonania lub kar nałożonych na gminę (dyrektywa unijna).

(korzystajmy i zostawmy po sobie nieskażone środowisko Boszkowskie)

 

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.227.240.143 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
zainteresowany Dodano: 30-06-2016 IP: 89.74.43.131 Witam mam pytanie, nie wiem czy jest ono skierowane do odpowiedniej osoby? Pytanie brzmi- Jeśli ktoś nie będzie mógł być obecny na spotkaniu informacyjnym i nie będzie się mógł określić osobiście a jest zainteresowany pozytywnie tą inwestycją to w jaki sposób można wyrazić swoje zainteresowanie i akces. Swego czasu, chyba około 30 właścicieli wyraziło zainteresowanie podłączeniem sieci wodociągowej, myślę że teraz kiedy inwestycja byłaby realizowana z funduszy unijnych to bardzo dobra okazja żeby polepszyć standard i stworzyć lepsze warunki w odniesieniu do wszystkich działek. Oczywiście ja uważam pomysł na tę inwestycją za bardzo trafną i pożyteczną.
lacky Dodano: 01-07-2016 IP: 185.136.132.194 10.5.6.9 nie wierzę by znajdzie się ktoś przeciwny inwestycji pozdrawiam
Mariola Dodano: 03-07-2016 IP: 188.146.2.6 Witam Ja jestem za zrobieniem kanalizy ale tylko pod warunkiem ze odrazu sie zrobi chodnik z kostki a nie ze droga bedzie z piasku !!!!! W innym przypadku nie ma to dla mnie sensu jak droga zostanie wiecznie zalewana po deszczach i jest dziura na dziurze!!
Grazyna Dodano: 03-07-2016 IP: 188.146.2.6 Masz racje Mariola jak bedzie zrobiona droga z kostki to wtedy tez jestem za ta inwestycją. W innym wypadku dajcie prosze spokoj nam starszym obywatelom co mają taką emeryture ze nie stac nas na podłaczenie !! My chcemy spokoju bo jestesmy tutaj 3 miesiace w roku ! Prosze nie wywierac presji na nas bo to jest skandal!! Prosze zrobic na pudelkowie studzienki bo wiecznie tam zalewa i stoji woda. Zrobiono kanalize ale deszczowki nie podlaczono wiecznie powodzie na naszym boszkowskim deptaku. Skandal skandal.
Antoni Dodano: 03-07-2016 IP: 37.47.162.238 Mi juz nie wiele lat zycia zostalo. Apeluje o spokoj i zostawcie nas w spokoju. Zadnej kanalizy tylko klasyczne szambo zyje tak juz od 50 lat i mam wode z studni co jest regularnie badana i na wysokim poziomie jak z zrodla. Prosze zrobic jak Grazyna pisze porzadek na pudelkowie. Jakis deptak porzadny a nie nam nakazywac zmieniac cos co 50 lat bylo dobre Ulica Jasna nie chce kanalizy chyba ze razem z chodnikiem i droga bo teraz wiecznie zalewa nasze dzialki
Stefa Dodano: 03-07-2016 IP: 37.47.132.182 Prosze wszystkich nie panikowac. My z ulicy jasnej i kanalowej nie chcemy zmian. Kochamy swoje szamba i spokoj. Jak zrobicie droge to wtedy jestesmy za kanaliza jezeli nie to dajcie nam spokoj wy chyjeny co starszych lodzi gnębicie i nakręcacie zeby zrobic biznes pod siebie!! My mamy tej polityki pana Waligóry juz dosyć tylko Wloszakowice a Boszkowo jest dojna krowa. Mial byc ladny deptak na pudelkowie a jednak nic! mial byc ladny deptak przy jeziorze jako scieszka zdrowia i nic! PROSZE SIE OBUDZIC BO JESTESMY W RANKINGU NAJLEPSZYCH JEZIOR POLSKI ALE ZAMIAST INWESTOWAC W BOSZKOWO I PROMOWAC WOLIMY UDAWAC ZE POCO JAKIES ZMIANY BO JEST WSZYSTKO DOBRZE. Prosze robic zmiany porzadnie jak kanaliza to tez droga!!
Zygmunt Dodano: 03-07-2016 IP: 37.47.175.0 Ja tez niebawem bede umierac i nie chce zmian chce spokoj. Zona zawsze mazyla o drodze na jasnej i kanalowej. Niestety zmarla rok temu i nie doczekala juz tego. Jak kanaliza to tez droga jak nie to dajcie nam spokojnej starosci. Tesknie za zoną ulica jasna jest wyjątkowa zawsze spedzalismy razem tutaj wyjatkowe chwile. A szambo wywoziliśmy 3 razy w roku regularnie orzez pana johns Prosze zrobic ladny deptak na pudelkowie!!
Wanda Dodano: 03-07-2016 IP: 37.47.131.165 Mieszkam na zatorzu i jak cos robic to porzadnie tez chce miec odrazu drode i odplywy bo mnie czesto zalewa. Zatorze powinno byc perelka Boszkowa bo to tutaj powstaly pierwsze domki letniskowe. Kocham Boszkowo i pragne wiecej inwestycji konkretnych a nie wszedzie prowizorki!!!!!!!! Waligora wejs sie do roboty bo masz taka perelke jak Boszkowo i nic z tym nie robisz!!!!
zainteresowany2 Dodano: 03-07-2016 IP: 89.74.43.131 Nie miałem możliwości wzięcia udziału w dzisiejszym spotkaniu toteż nie znam szczegółów i nie jestem w posiadaniu jakiejkolwiek nowych bliższych informacji odnośnie planowanej inwestycji. Troszkę dziwi mnie fakt a nawet zastanawia to że dzisiejsze komentarze sądząc po czasie ich ukazania się w większości negatywne, zostały napisane jeszcze przed planowanym spotkaniem na godz.11.30.Z treści tych komentarzy wynikałoby że kilku właścicieli z ulic Jasnej i Kanałowej nie widzi potrzeby zmian. Nie wiem ilu ma odmienne zdanie.Argumenty że przez 50 lat tak było i było dobrze w ogóle do mnie nie przemawiają.Mówienie że nie stać ich na budowę także nie, przynajmniej wcześniej wspomniano że inwestycja będzie realizowana z funduszy unijnych.Poza tym jeśli się jest nawet w w zaawansowanym wieku trzeba mieć świadomość że hydrofor nie będzie działał wiecznie i że utrzymanie go a może wiercenie nowej studni też kosztuje. A jeśli do tego poziom wody w ujęciach jeszcze się obniży bo takie są tendencje, to co niektórzy pozostaną bez wody.Toteż chyba należałoby popatrzeć na temat wody bardziej perspektywicznie pomimo zaawansowanego wieku niektórych właścicieli.Chyba póżniej też ktoś będzie chciał korzystać z domków. Powstanie sieci wodociągowej rozwiązało by ten problem w przyszłości. Chyba że chcemy czekać aż faktycznie zabraknie wody.Nie wiem czy negatywne opinie dotyczą tylko powstania sieci kanalizacyjnej czy także wodociągowej ? Ale może okazać się obie sieci stanowią integralną całość planu nie nie da się ich realizować oddzielnie lub wybiórczo. Zastanawiam się nad tematem zalewania po deszczach czyżby przez poprzednie długie lata nie zalewało, a jeśli nie to dlaczego teraz zalewa ? Opinie są tak wymieszane że trudno się zorientować, dalej w komentarzach widzę pewną niekonsekwencję ponieważ niektórzy wypowiadają się że nie chcą żadnych zmian by za chwilę stwierdzić że chcą mieć utwardzoną drogę z kostki,brukowaną czyli chcą zmian ale tylko takich które im odpowiadają?? Zagubiłem się w tym wszystkim teraz to ja już nie wiem czy mieszkańcy chcą wodę nie chcą kanalizy, nie chcą ani jednego ani drugiego. Chcą wodę, kanalizę ale i drogę co może być trudne ze względu na zwiększone koszty.W opisie projektu nie widzę wzmianki o drodze, to były by dodatkowe koszty. Ponadto należałoby zwrócić uwagę że Zatorze to nie tylko dwie ulice Jasna i Kanałowa.Widać jak coś się chce dobrego zrobić to na jeden temat jest sześć lub więcej wizji. Żałuję że nie mogłem być na dzisiejszym zebraniu na pewno miałbym dużo lepsze pojęcie o tej sprawie. Dodam tylko że moim zamiarem nie było wymądrzanie się pozjadanie wszystkich rozumów czy narzucanie komukolwiek swojego zdania. Wiem tylko jedno żeby coś dobrego mogło powstać musi być wola konsensusu bez tego ani rusz.Pozdrawiam
obrońca Dodano: 03-07-2016 IP: 95.48.231.114 192.168.2.15 Waligóra ciężko pracuje dla dobra Boszkowa i proszę go nie obrażać - te marne 2 miliony z podatków z Boszkowa wystarcza na prawników i opracowania planu istniejącej ścieżki wokół jeziora .
Henrich Dodano: 03-07-2016 IP: 188.146.6.83 Pomysł dobry ale niekompletny problemem na tych ulicach jest woda i dziury które wymywa woda,zrobią kanalizacje bez deszczówki czyli jeżeli kiedykolwiek bedą robić deszczówkę ponownie rozpieprza całą ulice.Jeszcze niesłyszałem żeby ktoś tu narzekał na studnie i hydrofor , poza tym nikt nie mówi o kosztach przeróbek na posesjach (rozkopach, kłuciach dziur,wymianach i modernizacji instalacji rur).Tylko kompletna inwestycja jest sensowna czyli ulica+deszczówka+kanalizacja+wodociąg.Nikt też nie mówi ze w tak zalewowym i niskim położeniu może często występować zalewanie z kanalizacji tak jak to było w Lesznie .Prosze znaleźć inne rozwązanie i zrobić kompletną inwestycję a nie dobry interes z firmą wykonawcą . Pozdrawiam. PS w Niemczech to niedopomyślenia taki system prac.
Mariola Dodano: 03-07-2016 IP: 188.146.6.83 Panie Henrich ma pan absolutna racje ulica deszcowka kanalizacja wodociag i kostka na drodze!! Nikt tam w tych urzędach nie myśli !! pewnie jak pan pisze jakies układziki i interesy z firma wykonawca. A co pana zainteresowany 2 opisuje to brak slow i zrozumienia do obywateli z zatorza. Dajcie im spokoj oni niebawem umrą i nie chca szalonych zmian zrobcie porzadnie pelen projekt z ulica i studzienkami bo tam wiecznie zalewa porzadnych obywateli co placily cale zycie podatki!!!
Barbara Wilk Dodano: 03-07-2016 IP: 37.47.139.147 Dajcie nam spokój my chcemy szamba i hydrofory!!! Niech Waligora przywiezie kalosze i zobaczy jak ulica jasna jest wiecznie zalana!!! Niebawem bedzie tutaj mozna ryby Zatorze dla pana Waligory sie nie liczy niech sobie kupia pontony i kalosze!!
John szambo Dodano: 03-07-2016 IP: 37.47.141.63 Nie zabierajcie mi roboty!! Moj ursus ma nowe pompy i jestem dostepny 24h bo z tego zyje. Znam wszystkie szamba nie wstydze sie i robie dobrą robote. Szambo zadbane jest dobrym rozwiazaniem i nie potrzebujemy kanalizy. Dajcie nam zyc i nie niszczcie boszkowa !!! BOSZKOWA MA SWOJE SZAMBA I SWOJA TRADYCJE!!
Mareczek Dodano: 03-07-2016 IP: 37.248.167.140 John badz na rano bo lejemy na borówkę właz już mi wybiło
John Szambo Dodano: 03-07-2016 IP: 37.47.141.63 Mareczku o kturej mam byc ? Ile bedzie tym razem do wypompowania? Pewnie pelna cysterna bo ty zawsze imprezujesz ostro!! A borowki juz kwitną? Zonie obiecalem na gofry!! Do jutra i uwazaj na właz!!
Renata Dodano: 03-07-2016 IP: 31.0.71.29 Nareszcie ten dzeń mam też pełne podjedz koło 8 będziesz miał pełna beczkę i standardowo mam Żuberka dla ciebie życzę udanego poniedzałku na szambołowach (-:
John szambo Dodano: 03-07-2016 IP: 37.47.141.63 Renatko wiesz ze zuberka tobie nie odmowie! Wyczyszcze ci rury jak co miesiac. Tylko wezme kalosze bo wiem ze u was woda stoi. Pewnie u sasiadow od tej ulewy tez wybilo szambo. Jak zrobie Mareczka to o 9.00 wpadne z bułeczkami na sniadanko ty moja kocico! :-*
Renia Dodano: 03-07-2016 IP: 31.0.71.29 Miał Szurku
SOS SZAMBO Dodano: 03-07-2016 IP: 37.47.170.249 Szamba betonowe Boszkowo - Szamba Boszkowo Szamba - Zbiorniki - Boszkowo Produkujemy i dostarczamy szamba betonowe od 2000 r. Przez ten czas zdobyliśmy rzesze zadowolonych klientów oraz wielkie doświadczenie w produkcji zbiorników betonowych i obsłudze klienta w całej Polsce. Dostarczamy szamba do miasta Boszkowo i okolic. Naszym celem jest zapewnienie inwestorom dostępu do nowoczesnych rozwiązań w sferze budowlanej przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnych cen. Każdego z naszych klientów otaczamy kompetentną i fachową obsługą, dzięki temu możemy szczycić się mianem jednego z największych producentów szamb betonowych. CENA: zależy od wielkości szamba Montaż zbiorników betonowych - wykop pod szambo Zapewniamy, że jeśli skorzystacie Państwo z usług naszej firmy z przyjemnością wykonamy kosztorys dla całej inwestycji, obejmujący zakup szamba, transport oraz montaż wraz z wykopem pod szambo. Dokonujemy montażu szamb w Boszkowo. MONTAŻ SZAMBA GRATIS W DNIU DOSTAWY Wykop dla szamba betonowego może być również wykonany samodzielnie przez klienta. Udzielimy wszelkich potrzebnych instrukcji i porad aby cała operacja przebiegła pomyślnie. Montaż szamb - Boszkowo Dostawa cała Polska - Szamba Boszkowo Dostwa szamb betonowych - cała Polska Dostarczamy szamba do klientów z całej Polski, do miasta Boszkowo również. Dzięki flocie samochodów dostosowanych do transportu szamb betonowych, możemy dostarczyć zbiornik w dowolny punkt Polski w ciągu 5 dni roboczych od momentu ustalenia warunków transakcji. Gwarantujemy najwyższą jakość i fachowość naszych usług. Wyposażenie dodatkowe szamb betonowych Każde zakupione w naszej firmie szambo wyposażone jest w płytę zwykłą oraz właz betonowy. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom naszych klientów oferujemy wyposażenie dodatkowe, dostępne w przystępnych cenach.
SOS SZAMBO Dodano: 03-07-2016 IP: 37.47.170.249 Od pewnego czasu krąży plotka, że ?Boszkowo jest zamknięte". Gdy zapyta się daną osobę co to znaczy, usłyszymy, że w Boszkowie nie można się kąpać i generalnie ?jezioro Dominickie jest zatrute" . Po prostu ?zalało wiosną wszystkie szamba w otoczeniu jeziora" i teraz woda jest ?brudna". No cóż, jeżeli usłyszy się takie lub podobne sformułowania od kilku lub kilkunastu osób, pojawia się chęć wyjaśnienia tematu i położenia kresu plotkom lub przeciwnie, pojawia się chęć bicia na alarm. W związku z powyższym około południa 31 maja br. zadzwoniłem do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lesznie lek. med. Ryszarda Siwickiego i zapytałem o to wprost. Sądzę, że Inspektor Sanitarny, którego obszar działania obejmuje również Boszkowo-Letnisko będzie jak najbardziej kompetentny. Usłyszałem po moim pytaniu na powyższy temat spokojny głos p. Siwickiego i odpowiedź przeczącą. I tyle. Skąd więc plotka? Być może wiąże się to z lekturą wielu artykułów w lokalnej prasie i w sieci? Całkiem możliwe. Często ludzie czytają, a później dodają swoje i mamy plotkę. Ja nie mam zamiaru dalej plotkować co do wskazanego powyżej tematu. Zresztą, gdyby faktycznie sytuacja była inna, to już dawno mielibyśmy reakcję mediów i zapewne władz gminnych, a i wiele osób prywatnie podjęłoby działania w tym kierunku. Za chwilę oficjalnie zacznie się sezon kąpielowy. Leszczyński Sanepid będzie badać jakość wody na leszczyńskich kąpieliskach. Będzie oficjalny komunikat. Wtedy też wszelkie plotki powinny mieć już swój ostateczny kres.
Spider Dodano: 03-07-2016 IP: 83.8.233.172 Po ilości i treści komentarzy widać że spotkanie było potrzebne. Szkoda tylko, że jak to zwykle bywa raczej stało się przedmiotem obecnie tak popularnego hejtu niż rzeczowej dyskusji. Coś mi się wydaje, że ci którzy tu krytykują raczej na spotkaniu nie byli, a szkoda. Internet może być polem do dyskusji, jednak to rzeczywistość, realne działania sprawią, że Boszkowo będzie się zmieniać cały czas na lepsze.
lak Dodano: 05-07-2016 IP: 185.136.132.194 10.5.6.9 czy za ewentualne podłączenie do kanalizy trzeba będzie zapłacić niemałą kwotę (warunki podłączenia, mapa itd.) ? CZY TO PRAWDA? I dobrze wiedzieć jaka to będzie kwota pozdrawiam
wojtino Dodano: 08-07-2016 IP: 83.18.129.122 prawda jest,że gmina wloszakowice nia ma w tym przedsięwzięciu żadnego interesu i bnędzie szczęśliwa jak zatorze nie zdecyduje się na inwestycje


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 5.6°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
27.01.2020 11:03

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl