Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Zientas
Data dodania: 10-12-2011 06:09

Półtoraroczny Alanek z Przemętu jest drugim dzieckiem w Polsce cierpiącym na Metatropic Dysplasję - jest to choroba układu kostno - stawowego, objawia się postępującą kifoskoliozą, zniekształceniem kręgów, bioder, wolniejszym wzrostem kości w stosunku do organów wewnętrznych, które rosną w tempie prawidłowym.


Największym problemem jest ucisk na rdzeń kręgowy, który pojawia się u wszystkich dzieci z tą chorobą. Jedynym ratunkiem jest wykonanie w odpowiedniej chwili operacji. Ucisk może doprowadzić do paraliżu, pozostawić nieodwracalne skutki. Jedynym specjalistą zajmującym się Metatropic Dysplasią mogącym przeprowadzić operację jest profesor dr. William Mackenzie pracujący w Szpitalu Dziecięcym DuPont w Wilmington w Ameryce. Uzyskaliśmy do tej pory postępy w rehabilitacji, Alanek pełza jednak to wszystko, co możemy zrobić w tym momencie, ponieważ nie możemy stawiać synka w pozycji czworaczej lub w pionizatorze, gdyż możemy uszkodzić rdzeń kręgowy. Operacja musi zostać przeprowadzona w odpowiedniej chwili i jest jedynym ratunkiem dla naszego synka. Wyjazd do Ameryki jest bardzo kosztowny, my jako rodzice nie jesteśmy w stanie uzbierać kwoty 500 tys. zł (badania - 50 tys. zł, operacja - 300 tys.zł, półroczna rehabilitacja po operacji 150 tys.zł) Każdy dar od serca może uratować życie Alanka !!!Paulina i Robert - Rodzice Alanka

 

Więcej informacji na www.alanek.com 

 

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 18.232.51.69 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 17.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: WSW

Ostatni odczyt:
09.04.2020 13:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl