Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 22-01-2012 12:38
Data modyfikacji: 14-02-2012 16:16

Spotkanie z Sergiuszem Sterną-Wachowiakiem


    W sobotę 21 stycznia br. o godzinie 15:00 zaczął się kolejny „WIECZÓR LITERACKI" organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa.


     Tym razem naszym dostojnym gościem był poeta, prozaik, eseista, krytyk, tłumacz, autor licznych scenariuszy teatralnych, radiowych i telewizyjnych, słowem człowiek wprost z „literackiego Parnasu" p. Sergiusz Sterna-Wachowiak. Nasz Gość pełni też zaszczytną rolę Prezesa Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (już 2 kadencję). Jednym zdaniem nie mogło być nudno. I faktycznie, nie było! Przez prawie 3 godziny Gość prowadził nas przez wybrany przez siebie skrawek poetyckiego oceanu i zanurzył w otchłań doskonałej prozy. Przy okazji dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy dotyczących naszego regionu, bo należy napisać, że nasz Gość swoje młode lata spędził w Lesznie i we Wschowie. Okazało się także z wypowiedzi naszego szanownego Gościa, że Boszkowo leży w regionie, gdzie literatura mocno zapisała się w historii, a nasz skrawek Polski, mając na myśli obszar od Leszna po Wschowę, przy okazji zbaczając w kierunku Wolsztyna, to miejsce gdzie literatura mocno „odcisnęła się" w życiu jej mieszkańców. Nasz Gość sam stworzył określenie tzw. „Kresów zachodnich" i barwnie przedstawił świat „styku" dwóch narodów (polskiego i niemieckiego), różnych religii i w końcu kultur. Podczas spotkania usłyszeliśmy też piękny tekst o dobrze nam znanym Bartku z Piekła, który był bohaterem Rajdu Niepodległościowego organizowanego przez Fundacją „Odzew" wraz z SPB w ubiegłym roku. A niektórym wydaje się, że nasz region jest nudny, że nic w nim ciekawego, a nasz Gość przedstawił obraz wręcz przeciwny. Chociażby dlatego warto było spędzić sobotnie popołudnie w towarzystwie naszego Gościa i jego świata, fascynującego świata poezji i prozy.
     Na zakończenie niniejszej relacji dziękuję wszystkim, którzy przybyli na spotkanie i dziękuję gospodarzowi naszych spotkań literackich, p. Pawłowi Johnowi, właścicielowi Ośrodka Wypoczynkowego „SADYBA" w Boszkowie, gdzie nasze literackie biesiady mają miejsce.

 

(fot. Marek Chwistek)


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 18.234.255.5 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
JASIEK Dodano: 30-01-2012 IP: Frekwencja wprost wymarzona !!!
Arek Dodano: 13-02-2012 IP: 31.62.55.224 A ja słyszałem ze we Wloszakowicach ostatnio zorganizowano niesamowite spotkanie. Niesamowite bo z pilotem z dywizjonu 303. Co w tym niezwykłego? No to ze spotkano się z postacią już nieżyjącą ... Pilot był fałszywy
Ktoś Dodano: 13-02-2012 IP: 87.99.45.18 Do Jaśka - Pewnie lepiej byłoby zaprosić Dodę? Na szczęscie nie wszyscy organizują coś tylko dla zysku. Popieram inicjatywę wieczorów literackim. Brawo
wojt Dodano: 13-02-2012 IP: 178.37.223.29 Jak nic nie wychodzi SPB to mozna sie skupic na organizowaniu wieczorkow literackich, ale wypadalo by postarac sie o lepsza frekwencje !
Matek Dodano: 14-02-2012 IP: 217.153.146.202 Drogi "wójcie" tak jak już panu pisałem w innym artykule gdzie krytykował pan między innymi spotkania literackie, jak nie odpowiadają panu takie spotkania to wystarczy w nich nei uczestniczyć. Nie są one organizowane za pana pieniądze, czy podatki a z prywatnych kieszeni członków SPB. Jak się panu nie podobają wystarczy nie przychodzić. Proszę tylko nie wypowiadać się na temat frekwencji tak pana tam nie było. Frekwencja była spora, zapełnione były wszystkie przygotowane miejsca i trzeba było donosić krzesła. Także frekwencja nie była mała. Jak popatrzeć na statystyki ile procent polaków przeczytało w ostatnim roku choć jedną książkę, to frekwencja była bardzo dobra. "JASIEK" ( w przeciwieństwie do "wójta"), którego serdecznie pozdrawiam, był na spotkaniu i jego mylnie zrozumiany wpis dotyczył pozytywnego odbioru frekwencji. Jeśli pan uważa że SPB nic nie wychodzi - to pana prywatna opinia. Zawsze może pan panie "wójcie" zrobić coś dla Boszkowa co panu wyjdzie - życzę powodzenia i szczerze trzymam kciuki , bo będzie to dobre dla całego Boszkowa. Zawsze też (o czym tez już pisałem panu panie "wójcie") może pan dołączyć do drugiego działającego w Boszkowie stowarzyszenia jeśli SPB panu nie odpowiada, może dzięki Panu wyjdzie coś tam. także dla dobra Boszkowa.
Spider Dodano: 14-02-2012 IP: 83.11.1.161 Jeżeli chodzi o spotkania literackie, to ich organizacji "wojt" nie jest w stanie mi ich obrzydzić nawet tysiącem postów... a nawet więcej, zachęca, aby spróbować wydać jakąś publikację o Boszkowie z zacięciem literackim
kj Dodano: 16-02-2012 IP: 83.20.114.118 Cieszę się że w Boszkowie są organizowane takie spotkania mam nadzieje że to dopiero początek...
wojt-Karol Dodano: 17-02-2012 IP: 178.37.220.215 Do Matka i Spidera - czysta propaganda nie krytykuje ani nie obrzydzam nikomu Waszych wieczorkow literackich , czytajcie teksty ze zrozumieniem bo macie z tym problemy ! Co do frekwencji to widac na przedstawionych zdjeciach,gora 20 osob jak to jest sporo to bardzo przepraszam. No i jeszcze wpis "frekwencja wprost wymarzona" byl umieszczony przez wojta ,a nie rzekomego JASKA, czysta manipulacja MATEK i dobrze wiesz kto to zrobil! wiec nie wpieraj nikomu ze wpis dotyczyl pozytywnego odbioru pozdrawiam serdecznie.
Matek Dodano: 17-02-2012 IP: 217.153.146.202 Obiecałem sobie już nie podpowiadać na słowa pana "wójta" gdyż panu nigdy nic nie będzie pasować. Cóż ja o wpisie podpisanym jako JASIEK mam zupełnie inne informacje i najzwyczajniej "mija się pan z prawdą" panie "wójcie" ale skoro z tym panu lepiej to niech i tak będzie. Należy pan do ludzi, którym nie podoba się nic. Są spotkania, źle, nie ma źle wszytko źle. Proszę zatem zamiast marudzić w końcu podjąć konkretne działania. ps. Na spotkania ludzie przychodzą dobrowolnie, nie płaca za nic, nikt nikogo nie przymusza, przychodzą dla przyjemności. Dla pana 20 osób to mało (dziwie się, że panu tak bardzo zależy panu na wysokiej frekwencji) a dla mnie choć by było to 10 prawdziwie zadowolonych osób to znaczy że dla tych 10 osób warto było poświecić czas i środki. Nie szkodząc przy tym osoba nie zainteresowanym tematem. Jak dla pana tak ważnym wyznacznikiem jest frekwencja to niech skupi się pan np na Euforii - tam frekwencja jest o wiele wiele większa. Mam nadzieje że jakoś przeżyje pan kolejne spotkania i inicjatywy.
wojt-Karol Dodano: 18-02-2012 IP: 77.254.97.42 Jeszcze raz prosze czytaj ze zrozumieniem i nie wpieraj nikomu cos co nie powiedzial!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 6.2°C
Temp. wody: 7.8°C
Wiatr: 3.6[m/s]
Kierunek wiatru: SW

Ostatni odczyt:
22.11.2020 03:40

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl