Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 16-06-2009 10:39
Data modyfikacji: 21-06-2009 10:44

W dniu 13.06.2009 odbyła się druga tegoroczna akcja sprzątanie jeziora Dominickiego. Akcja została zorganizowana przez  Dive-Adventure pod kierownictwem Pana Wojciecha Zgoły.

Rozpoczęcie akcji było planowane na godzinę 8:30 a o 9:30 planowany było wejście do wody. Niestety o 8 rano pogoda zdawała się być okropna, temperatura nie przekraczała 10 stopni, niebo było całkowicie zachmurzone, padał delikatny deszcz, a do tego wiał bardzo silny wiatr. Taka pogoda była poważnym przeciwnikiem frekwencji więc wszyscy zaangażowani w akcję, łącznie ze mną, byli pełni obaw. Na szczęście uczestnicy nie zawiedli, frekwencja mnie zaskoczyła bardzo pozytywnie, bo na miejsce akcji przybyło aż 24 nurków z rożnych stron Polski i osoby towarzyszące. Niektórzy w Boszkowie byli po raz pierwszy i przybyli tylko dla tej akcji. Na dodatek z godziny na godzinę pogoda się poprawiała, co prawda wiatr nie słabł, ale za to słońca było co raz więcej. Zgodnie z planem około godziny 9:30 pierwsi nurkowie zeszli do wody, część nurków bezpośrednio przy Przystani Ośrodka Wypoczynkowego Kuratorium Oświaty i przytani tzw. „PTTK". Kolejna grupa nurków została przetransportowana „Trenerem" należącym do  Przystani Pana Eligiusza Klawińskiego na drugi brzeg jeziora (plaża pudełkowo), a trzecia grupa, łodzią motorową WOPRu z ośrodka „Borowik" popłynęła na plażę „Kolejową".

Warunki dla nurków były trudne, mocny wiatr a tym samym bardzo duże zafalowanie jeziora rozpraszały promienie słoneczne pod wodą, na dodatek obfite ostatnio opady zmywały zanieczyszczenia do jeziora - co w konsekwencji skutecznie zmniejszało nurką widoczność. Dodatkowo bardzo duża w ten dzień aktywność miłośników windsurfingu  i żeglarstwa  osiągających zawrotne prędkości stwarzała niebezpieczeństwo dla  nurkujących.  Nurkowanie trwało do godziny 13 i rozpoczęło się zbieranie wyłowionych śmieci i transport nurków do bazy.  Wśród góry wyłowionych śmieci przeważały puszki, butelki po piwie oraz plastikowe butelki po napojach, nie zabrakło też płetwy, steru, grabi, okularów, wiader, obciążników itp

Około godziny 15 rozpoczęła się biesiada przy grillu i smacznym poczęstunku dla uczestników akcji. W tym czasie trzy osobowa komisja, dokonała przeglądu wyłowionych śmieci. I choć zwycięzcami byli tak naprawdę wszyscy członkowie akcji, to bardziej w ramach zabawy komisja wyłoniła nagrodzonych w kategorii na najciekawsze „okazy". Osoby te zostały nagrodzone nagrodami ufundowanymi przez e-boszkowo.pl i Panoramę Leszczyńską.

 

Nagrody zostały przyznane w następującej kolejności:

Miejsce

Nurek

Nagroda przyznana za

Nagroda

1

IIozopezor, Tiger Tomasz Włodarczak i Piotr

STER

PLECAK HP

2

Edyta Kamieniecka i Krzysztof Drozd

PLETWA

GAMEPAD Genius

3

ODWAŻNIK

Mysz optyczna LG

4

IIozopezor, Tiger Tomasz Włodarczak i Piotr

GRABIE

Mysz optyczna ADAX

5

Ryszard Brze.... (nazwisko nieczytelne)

OKULARY

Słuchawki

6

(b/d)

WIADERKO

Koszulka i kubek

(lista nagrodzonych niestety nie jest kompletna bo uczestnicy po wręczeniu nagród szybko się rozeszli, jeśli ktoś zauważa nieścisłość lub posiada brakujące dane proszę o kontakt)

 

Ponadto rozdano nagrody pocieszenia w postaci kubków, koszulek, czapeczek, breloczków i kalkulatorków.

(Główne nagrody - ufundowane przez Portal Miłośników Boszkowa e-boszkowo.pl)

 

Trzeba  wyraźnie zaznaczyć że znowu nie zawiedli ludzie dobrej woli, którzy poświecili swój czas i środki finansowe dla słusznej sprawy. Wielkie słowa uznania należą się dla wszystkich nurków, a przede wszystkim organizatora pana Wojciecha Zgoły który kierował całą akcją. Trzeba  wiedzieć, że tak duży sukces w postaci frekwencji to jego zasługa, a organizacja jak na pierwsza taką akcje była bardzo dobra i bogata w wiele miłych akcentów.  Kolejny raz słowa uznania należą się tez dla panów Eligiusza i Michała Klawińskich którzy udostępnili cała Przystań i Ośrodek Wypoczynkowy Kuratorium Oświaty wraz z barem, a na dodatek transportowali nie tylko nurków ale i zapewnili wycieczkę po jeziorze dla przybyłych na akcje dzieci.  Do sponsorów Dołączył tez pan Dominik Zając angażując w akcje swoja firmę "Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami" i bezpłatnie odebrał wyłowione z jeziora śmieci.  W gronie sponsorów i współpracowników znaleźli się także: pan Andrzej Cieślik reprezentujący Panoramę Leszczyńską;   „COLONEL" s.c.; Przedstawiciel Tecres Spa w Polsce - Higmed Poland s.c.; Wielkopolskie Centrum techniki Nurkowej „Marin";  PPHU „John" SADYBA;  „e-boszkowo.pl Portal Miłośników Boszkowa";  Tomasz Mechliński - Instruktor PADI DESAT; Zespól Krajobrazowych Parków Województwa Wielkopolskiego;  12 Leszczyńska Wodna Drużyna Harcerska, „WIELKI BŁEKIT" i Panorama Leszczyńska.

Tym bardziej jestem zadowolony, że mogłem współpracować przy akcji z ramienia portalu Miłośników Boszkowa e-boszkowo.pl

Szkoda tylko ze władze gminy Włoszakowice nie wykazały zainteresowania akcją, a próby rozmów skończyły się fiaskiem, którego nie warto komentować.

(Nurkowie przy wyłowionych z dna śmieciach, po zakończonej akcji - fot. Matek)

Sukces tegorocznej akcji cieszy wszystkich. Jest cenny tym bardziej, że daje energię stając się motorem napędowym na przyszły rok. Już w tym roku zaczną się rozmowy na temat organizacji akcji w roku 2010. Zostaną połączone obie tegoroczne akcje sprzątania jeziora, a  w planie jest rozszerzenie akcji także na tereny lądowe okolic  Boszkowa.

Jeszcze raz w swoim imieniu dziękuję Wszystkim, którzy włożyli w tą akcje swoje siły, środki i serce, a takze tym, którzy z jakiś powodów nie zostali wymienieni w tym artykule.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

Zapraszamy na nurkowe forum, na którym trwa dyskusja i opisywane są wrażenia po akcji.

Na stronie Dive-adventure znajdziecie relacje i zdjecia nurka, a zarazem organizatora akcji - Wojtka Zgoły - polecam i tę lekturę. O akcji napisała też Panorama Leszczyńska - przedruk artykułu znajdziecie w dziale "Media o Boszkowie"

Gorąco polecam także świetny film nakręcony nad i pod wodą , autorstwa IIopezor`a  ( zdobywcy I nagrody) - http://www.youtube.com/watch?v=JWCq0cyu9BE

 

Zapraszam do galerii naszych zdjęć z tego wydarzenia.

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.170.78.142 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
ANIA Dodano: 02-08-2010 IP: OŚRODEK KURATORIUM OŚWIATY TO STRASZNA LIPA KOMMUNO WRÓĆ JEDNYM SŁOWEM TRAGEDIA NIE PRZYJEŻDŻAJCIE TAM LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ NIE WIERZCIE TEMU CO NA ZDIJĘCIACH BYŁAM WIDZIAŁAM NIE POLECAM WCALE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PANI KTÓRA PRZYJMUJE REZERWACJE WZYWA MĘŻA DO NIEPRZYJEMNYCH ROZMÓW PIENIĘDZY Z ZALICZKI JUŻ NA PEWNO NIE ODZYSKACIE
Krab Dodano: 12-08-2010 IP: Chyba nie ta rubryka Anno...


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl