Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 05-06-2017 12:21
Data modyfikacji: 05-06-2017 12:28

W imieniu WOPR Leszno zapraszamy na zawody drużyn WOPR 10 czerwca br. na plażę Hotelu Sułkowski.

Rodzaje konkurencji:

1 Wyścig na deskach ratowniczych sztafeta 5 x 100m.

2 Kołowrót z liną - 50 m.

3 Wyścig łodzi ratowniczych wiosłowych  5 x 100m.

4 Wyścig ratowników z boją SP-1 - 100 m.

5 Akcja z pasem ratowniczym węgorz  - 2 x 50 m.

 

Opis konkurencji.

 1.  W wyścigu bierze udział pięciu zawodników z drużyny , startując z brzegu dopływają na desce ratowniczej do żółtej boji następnie wykonują nawrót i płyną do brzegu. Konkurencja będzie zakończona i czas zatrzymany w momencie ukończenia wyścigu przez ostatniego zawodnika z drużyny . Dystans do przepłynięcia to 100m.
 2. W konkurencji bierze udział zespół składający się z czterech zawodników z drużyny , trzech obsługuje kołowrót natomiast czwarty w szelkach płynie po poszkodowanego. Po dopłynięciu i opanowaniu poszkodowanego ratownik daje sygnał do zespołu , ci jak najszybciej holują ich do brzegu. Konkurencja jest na czas i uważa się ją za wykonaną w momencie gdy poszkodowany jest na brzegu.
 3.  Na sygnał startowy zawodnicy wskakują do łodzi wiosłowej, skierowanej dziobem w kierunku wody i wiosłuje w kierunku żółtej bojki , ustawionej w odległości 50 metrów od linii startu. Po dopłynięciu okrążają ją i następuje zmiana wiosłującego  płyną w kierunku mety po dopłynięciu do linii Start-Meta wszyscy zawodnicy wyskakują z łodzi. Czas pokonania zostaje zatrzymany po dotarciu wszystkich  zawodników  do strefy mety kwadrat na plaży  dziób  łodzi musi być na plaży .
            -  w przypadku zgubienia wiosła, zawodnicy muszą je podjąć z wody,
            -  w przypadku wypadnięcia zawodnika z łodzi, musi on wejść z powrotem na pokład i kontynuować  konkurencję zgodnie  z regulaminem.
            
 4. W wyścigu bierze udział jeden zawodnik z drużyny, na sygnał zawodnik z boja ratowniczą SP płynie dystans 50 m. do żółtej boji, gdzie podbiera pozoranta i wraca do brzegu płynąc na grzbiecie z pozorantem trzymanym między sobą a bojką SP-1. Konkurencje uważa się za ukończoną, gdy zawodnik będzie na brzegu, wtedy następuje zatrzymanie czasu. 

5.W akcji z pasem bierze udział jeden zawodnik z drużyny , na sygnał startowy zawodnik płynie z pasem ,, węgorz’’ po poszkodowanego. Po dotarciu  zapina pas ratowniczy poszkodowanemu i płynie do brzegu. Konkurencje uważa się za zakończoną w momencie dotarcia obu na brzeg i czas zostaje zatrzymany.


Impreza zacznie się o 9:00, więcej szczegółów pod adresem:

http://wopr.cdmultimedia.e-kei.pl/

 


 • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
 • Twoje IP to: 35.175.113.29 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Maria Dodano: 27-06-2017 IP: 185.136.132.194 przecież sie ogrodzili kolczastym drutem to jak tam wejść :((( tragedia. za syrene to nie do pomyslenia


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 6.4°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 3.6[m/s]
Kierunek wiatru: SSW

Ostatni odczyt:
22.02.2020 08:50

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl