Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 21-03-2011 22:03
Data modyfikacji: 23-03-2011 21:06

 

     W ostatni dzień kalendarzowej zimy, symbolizująca ją bogini Marzanna, postanowił rzucić się w odmęty jeziora Dominickiego,  zrozpaczona faktem nadejścia wiosny.  Gdzie jak gdzie ale akurat w Boszkowie nikt za zimą chyba nie zatęskni bo wszyscy czekają już słonecznej i ciepłej wiosny. Okazało się jednak, że nie do końca wszyscy są z tego faktu zadowoleni.  Dla członków Leszczyńskiego Klubu Morsów „Yeti" nadejście wiosny, to bardzo zła wiadomość dlatego zorganizowali akcję ratowania Marzanny, której efektem ma być zatrzymanie zimy.

     Morsy zjechali do Boszkowa w sobotę, gdzie wypoczywali i zwiedzali uroki Boszkowa i okolic. Byli między innymi u rzeźbiarza Mariana Murka w Górsku, podziwiali widoki z wieży widokowej w Olejnicy oraz korzystali z uroków kąpieli w zimnych wodach jezior. Bazą dla morsów był ośrodek wypoczynkowy SADYBA w Boszkowie przy ulicy Starkowskiej. W niedziele na godzinę 12 zaplanowano akcję „ratowania Marzanny". Morsy nie zważając na panujące temperatury przywdziali kąpielowe stroje i po krótkiej rozgrzewce przy aerobiku pognali do wody za Marzanną. Marzanna wyciągnięta z wody i poddana „reanimacji" zapowiedziała że zima prędko nie odpuści.

Morsy zatem z radości ponownie udali się do lodowatej wody by korzystać z UROKÓW kąpieli.

Całą zabawę obserwowały lokalne media i telewizja PTV. Krótka relacja znalazła się  nawet w niedzielnym Teleexpresie ( zobacz tutaj) oraz Teleskopie  (wydanie wieczorne - o Morsach po 12 minutach i 30 sekundach)

Morsy zapowiadają, że za rok w Boszkowie planują powtórkę akcji i licża na liczny nasz liczny udział.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia oraz naszego materiału filmowego.

 

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.232.51.240 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl