Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez rzejsat
Data dodania: 25-03-2012 20:08
Data modyfikacji: 27-03-2012 19:50

 

     W sobotę oraz niedzielę (17/18 marca) mogliśmy być świadkami dość nietypowego wydarzenia zwanego "Ratowaniem Marzanny" organizowanego już po raz drugi przez Leszczyński Klub Morsów YETI.

    W sobotę morsy przyjechały do Boszkowa i odpoczywali oraz przygotowywali się do niedzielnej kąpieli w wodzie, zwiedzali pobliskie tereny, odbyły się także wybory "Miss Słomianego Stanika" .

    Morsy zamieszkały w ośrodku wypoczynkowym "Sadyba". Nie wszystkim morsom udało się jednak dojechać do Boszkowa w sobotę. Dzień później obecne były zespoły z Wrocławia, Leszna, Swarzędza oraz gminy Margonin, które o godzinie 12 w niedzielę 18 marca rozpoczęły imprezę nad wodą. Morsy wyszły w strojach kąpielowych na plażę i zaczęły się rozgrzewać przed wejściem do wody. W trakcie gdy trwała rozgrzewka pojawiła się Marzanna z zamiarem utopienia się w jeziorze z powodu nadchodzącej wiosny. Pobiegła w stronę jeziora. Nikt nie spodziewał się, że w Boszkowie, jednej z najbardziej kojarzących się z latem miejscowości, ktoś będzie chciał powstrzymać Marzannę przed utopieniem się. Jednak kiedy znalazła się w jeziorze morsy ruszyły za nią by uratować ją przed utopieniem się. Marzanna cały czas próbowała im się wyrwać i pozwolić by pochłonęły ją odmęty wody, ale morsy były zbyt silne i stanowcze aby pozwolić Marzannie się utopić. W końcu gdyby jej się udało musieliby wiele miesięcy czekać na ponowne pojawianie się zimy i odpowiednią (dla nich) temperaturę wody. Już w niedzielę większość morsów twierdziła, że woda jest zbyt ciepła. Według nich woda powinna osiągać najwyżej temperaturę od 1 do 5 stopni Celsjusza.

Następnie wyciągnęli Marzannę z jeziora i poddali "reanimacji". Marzanna już nie próbowała się rzucić w wodę i powiedziała, że jeszcze dużo czasu upłynie zanim zima zniknie.

     Morsy planują w przyszłym roku, również odwiedzić Boszkowo, by znów wykąpać się w naszym jeziorze, w przepięknym Jeziorze Dominickim. Zabawa była bardzo udana i oprócz morsów przyciągnęła także wielu ciekawych wydarzenia amatorów kąpieli letnich kąpieli którzy obserwowali widowisko z boku w ciepłych odzieniach.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia oraz galerii zdjęć

szczegółowy plan wygladał następująco

(relacja z ratowania Marzanny 2011 <- kliknij tutaj )


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.232.51.240 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl