Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 05-08-2014 21:30
Data modyfikacji: 11-08-2014 15:38

 

Boszkowo FEST 2014

 

Boszkowo Fest to wydarzenie rozrywkowo-kulturalne skierowane do  wypoczywających nad jeziorem Dominickim od juniora po seniora.

Tematem przewodnim Boszkowo Fest jest rozrywka wodna, pragniemy przybliżyć wszystkim  różne sposoby rekreacji nad naszym pięknym jeziorem. W programie znajdą się pokazy łodzi żaglowych, które można spotkać nad jeziorem Dominickim, oraz pokazy ratownictwa wodnego.

Nie zabraknie jak zawsze przesłania ekologicznego, i promocji wypoczynku w zgodnie z naturą, bo tylko dzięki takim zachowaniom możemy wszyscy cieszyć się wypoczynkiem nad czystymi jeziorami i lasami.

Zaprezentujemy także panele art, gdzie zaprezentują się lokalni artyści.

A wszytko to przy dźwiękach piosenki żeglarskiej, turystycznej oraz folkowej

BOSZKOWO FEST 2014

 

Ekologiczny Festiwal Muzyki i Wody

Ramowy plan imprezy rozrywkowej na Plaży nad Jeziorem Dominickim 15-16 sierpnia 2014

miejsce: Plaża przy ośrodku wypoczynkowym SADYBA I ( Borowik) ul. Starkowska 26 Boszkowo

 

Program Festiwalu BoszkowoFEST 2014:

 

PIĄTEK 15 sierpnia - OW SADYBA I (Borowik) , ul. Starkowska 26

18.30 Specjalny koncert inauguracyjny Dla zaproszonych gości  - zagra EKT Gdynia

 

SOBOTA 16 sierpnia - Plaża OW SADYBA I (Borowik), ul. Starkowska 26

12:00 Start do pierwszego wyścigu regat „Julita" ( Biuro regat czynne od godz. 10:00 - Marina Boszkowo ul. Turystyczna 7)

12.00 Ćwiczenia Pokazowe ratowników WOPR

12.30 Pokazy tresury psa policyjnego

13.00 Pokazy umiejętności jednostek OSP

14.00 Występ orkiestry dętej z Włoszakowic

14.30 - 16.00 pokazy tematyczne wystawców m.in:

  • Pszczelarze,
  • Gołębie pocztowe,
  • Pokaz rzeźbienia na żywo,
  • Kuglarze z MCP Alternatywa,
  • Prezentacje sponsorów.
  • Liczne konkursy dla publiczności

W przerwach zagra zespół Gładek Brothers Band

16.00 Koncert zespołu Bedrock  (blues , rock) Włoszakowice

18.00 Parada łodzi żaglowych

18.30 zakończenie regat Julita Cup - uroczyste wręczenie nagród

19.00 Koncert zespołu Gładek Brothers Band (country) Leszno

21.00 Koncert zespołu Atlantyda (shanty, piosenka żeglarska)Gdynia

Ok. 22.30 fire show!

 

 

Zasadnicza część imprezy adresowana do wszystkich miłośników Boszkowa. Impreza będzie funkcjonowała w oparciu o 5 zazębiających się wzajemnie stref tematycznych.

 

Strefa Muzyki

Festiwal muzyki żeglarskiej i nie tylko. Zaproszone zespoły będą prezentowały swoje umiejętności na głównej scenie. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się ok godziny 16.00 a zakończy je koncert laureatów. Głównym wydarzenie wieczoru będzie koncert gwiazdy. Będzie to jedna z głównych postaci piosenki turystycznej/żeglarskiej w Polsce.

Wcześniej na scenie będą prezentowały się lokalne zespoły, prowadzone też będą pokazy, konkursy oraz prezentacje sponsorów.

 

 

Strefa Wody

Część imprezy,  która  ma przybliżyć odwiedzającym imprezę świat sportów wodnych, oraz wszelkich innych aktywności możliwych do realizacji nad jeziorem.

Nad jeziorem przez cały czas trwania imprezy wystawiony będzie różnoraki sprzęt żeglarski, ratowniczy, policyjny i strażacki będą tez specjaliści udzielający na jego temat wszelkich informacji. Równolegle organizowane będą dla chętnych rejsy po jeziorze.

W przerwach między występami na wodzie przy brzegu odbywać się będą pokazy. Swoje umiejętności zaprezentują m.in. żeglarze, ratownicy WOPR, strażacy, policjanci.

W ramach naszej imprezy odbędą się również regaty żeglarskie JULITA CUP. Zmagania żeglarzy będzie można obserwować z plaży, a wyniki będą na bieżąco podawane i komentowane ze sceny.

Kulminacyjnym wydarzeniem Strefy Wody będzie Wielka Parada Żaglówek. Późnym popołudniem w pobliże plaży spłyną wszystkie, lub prawie wszystkie łodzie żaglowe z naszego jeziora. Według ostrożnych szacunków może to być nawet 100 jednostek. Wszystkie łodzie zaprezentują się odwiedzającym tworząc niepowtarzalny klimat.

 

Strefa Eko

Boszkowo Fest stawia na ekologie! Przy okazji świetnej zabawy chcemy zwrócić uwagę letników na konieczność zadbania o nasze środowisko. W strefie tej będzie można poznać przyrodę i atrakcje Przemęckiego Parku Krajobrazowego na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, zapoznać się z gospodarka leśną i tajemnicami Włoszakowickich lasów na stoisku Nadleśnictwa Włoszakowice. Gminny Zakład komunalny z Włoszakowic pokaże jak segregować śmieci.

Strefa Art.

To miejsce, gdzie będzie można oderwać się nieco od rzeczywistości i dać ponieść na skrzydłach twórczej weny. Nie umiesz malować? Może czas się nauczyć. W strefie Art pod okiem prawdziwych artystów poznasz nowe ciekawe techniki wyrażania siebie. Będzie także możliwość obejrzenia wystawy prac.

 

Cała impreza zakończy się do godziny 22.30

 

 

 

Relacja z BoszkowoFest 2013 - autorstwa WOPR

 

Relascja z BoszkowFest 2013 - Rzejsat TV

 

Trailer z roku 2013

 

 

Więcej informacji:

 


Profilu BOSZKOWO FEST na Facebooku oraz  www.boszkowofest.pl

 

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.232.51.240 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
gość Dodano: 07-08-2014 IP: 89.74.182.167 Mam nadzieję że 9 sierpnia zgodnie z informacją w ramach szczegółowego godzinowego programu, ukażą się jakieś konkretne informacje o miejscach godzinach i szczegółach mających nastąpić podstawowych i towarzyszących imprezach.Wygląda na to że całość imprezy odbędzie się na plaży ośrodka Sadyba I.??? Chyba że coś przeoczyłem ? Rozumiem że dnia 15 sierpnia odbędzie się tylko impreza biletowana i dla zaproszonych gości w sali ośrodka Sadyba, jaka zatem ilość uczestników miłośników Boszkowa może wziąć udział w tej imprezie ??? W zamieszczonych powyżej informacjach za mało jest konkretów a za dużo ogólników.
Matek Dodano: 08-08-2014 IP: 87.205.48.144 Program jest już widoczny na stronie. Tak, w tym roku całość imprezy odbędzie się na terenie ośrodka wypoczynkowego SADYBA I przy ulicy Starkowskiej 26 Impreza piątkowa ograniczona jest pojemnością sali, i wynosi ona 150 miejsc. Cena biletu 20zł
gość Dodano: 08-08-2014 IP: 89.74.182.167 Bardzo dziękuję - Matek, za szybką i wyczerpującą informację ,teraz już wszystko jasne i konkretne . Pozdrowienia dla organizatorów. Mam nadzieję że humory i pogoda dopiszą.
radny Dodano: 08-08-2014 IP: 83.20.165.161 No i proszę SPB działa nie bawi się w pierdoły. Dobry pomysł,dobre wykonanie -mają samych przyjaciół. To jest to co potrzeba w naszym BOSZKOWIE. Proszę pokazać jak działają pozostałe stowarzyszenia. JEDNO TYLKO PYTANIE WYJAŚNIJCIE DLACZEGO GMINNY OŚRODEK JEST ZAGRODZONY DO WODY I PŁATNY!!!!!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl