Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 15-10-2014 11:15
Data modyfikacji: 15-10-2014 11:20

 

 

Towarzystwo im. Ferenca Liszta we Wrocławiu

Towarzystwo Muzyczne im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach

Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach

 

zapraszają na 

 

mistrzowski recital fortepianowy

 

Stanisława Sołowjewa (Rosja)

 

Sala Trójkątna Pałacu Sułkowskich, 23 listopada (niedziela) godz. 16.00

 

Wstęp wolny!

 

Stanisław Sołowiew

Urodzony w 1979 r. Absolwent Państw. Konserwatorium w Sankt Petersburgu (dyplom 2003), gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. Alexandra Sandlera.

 


Laureat wielu konkursów pianistycznych, zdobył m.in. I nagrodę na Ogólnorosyjskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Moskwie (1994), I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Sankt Petersburgu (1995), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie "Contertino Praha" w Pradze (1995), I nagrodę na Międzyna-rodowym Konkursie Pianistycznym im. Jazepy Vitoli w Rydze (Łotwa, 2002). W 2005 r. zdecydowanie wygrał III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Liszta we Wrocławiu. Koncertuje jako solista, kameralista, a także z wieloma orkiestrami. Występował w Niemczech, Austrii, Holandii, Szwecji, Polsce, Rosji, Serbii i na Łotwie. Ma również w swoim dorobku artystycznym nagranie dwóch płyt. W 2007 r. otrzymał nagrodę publiczności na XVII Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych IPIUM SILESII w Katowicach (podczas festiwalu wystąpiło 40 solistów z 6 krajów). Fragment recenzji "Młoda gwiazda pianistyki rosyjskiej", zamieszczonej 24. XII 2006 r. w Ruchu Muzycznym: "...Sołowiew, wychowanek i już wykładowca Konserwatorium w Sankt Petersburgu - należy do nielicznego grona artystów łączącym w sobie w sposób bardzo naturalny wirtuozowski temperament z kontemplacją kameralisty. Potrafi z lekkością i finezyjną radością popisywać się graniem w ogromnych tempach najtrudniejszych sprawnościowo struktur dźwiękowych, a za moment zatapiać się w kontem-placji, wsłuchując się w najdelikatniejsze niuanse dialogu muzycznego z wrażliwością urodzonego kameralisty. Ma jeszcze jedną (...) istotną cechę - potrzebę i umiejętność improwizacyjnego traktowania przygotowanej propozycji interpretacyjnej. Nadaje to jego wykonaniom walor świeżości (...)".

 

zdjęcie i biografia za stroną: www.liszt.art.pl

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.232.51.240 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
demo podaje do SPB Dodano: 16-10-2014 IP: 217.170.164.85 Państwowa Komisja Wyborcza na stronie: http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/301307 publikuje listy kandydatów startujących w wyborach samorządowych w gminie Włoszakowice. Lista jest aktualizowana - termin zgłaszania Gminnej Komisji Wyborczej we Włoszakowicach kandydatów na wójta upływa w piątek, 17 października.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl