Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez MK i Matek
Data dodania: 19-01-2011 18:53
Data modyfikacji: 19-01-2011 23:01

     Dziś, tj. 19.01.2011 r. zamknięto ulicę Dworcową w Boszkowie - Letnisku.

 

 

     Drogę zamknięto gdyż przejazd nią, z powodu podnoszącego się ciągle poziomu wody, staje się coraz bardziej niebezpieczny. Ułożone kilkunastocentymetrowe żelbetowe płyty drogowe, których zadaniem było podniesienie poziomu jezdni nie rozwiązują już problemu. Co gorsze ponieważ nie widać ich krawędzi, powstałe niewidoczne uskoki stwarzają dodatkowe zagrożenie. Płyty zaczęły się także nieznaczni przemieszczać względem siebie co tworzy kolejnie niewidoczne dla oka kierowcy uskoki i szczeliny. Powiatowy Zarząd Dróg zakazał ruchu na tym odcinku drogi, na razie jednak bez podania terminu przywrócenia jej do ruchu, gdyż na chwilę obecną nie jest w stanie przewidzieć rozwoju sytuacji. Taki stan rzeczy jest szczególnym utrapieniem dla osób dojeżdżających na co dzień do pracy czy szkół. Objazdy sięgają bowiem kilkudziesięciu kilometrów omijając Boszkowo-Letnisko trzeba jechać przez Śmigiel i Bukówiec górny lub Olejnicę, Wijewo i Zaborówiec. Zapewne dlatego wielu kierowców mimo zakazu i tak stara się pokonywać niebezpieczny odcinek drogi.

 

Droga została wyłączona z ruchu jednak nie ustawiono żadnych zapór także co odważniejsi i bardziej zdesperowani kierowcy pokonują przeprawę na własną rękę mimo zakazu.

Co gorsza jak się ostatnio dowiedzieliśmy jeden z kierowców, który urwał w zalanym miejscu tablice rejestracyjną swojego auta i postanowił je szukać w wodzie relacjonował, że woda nie tylko jest brudna ale okropnie śmierdzi niczym prawdziwy ściek z kanalizacji.

 

U dołu strony znajdziecie Państwo galerie zdjęć e-boszkowo.pl która od pierwszych dni problemu tj.  obrazuje rozwój sytuacji na tym odcinku drogi.

 

 

(19.01.2011 r. fot.:MK)

 Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu – na naszym FORUM

 

Poniżej galeria e-boszkowo.pl obrazująca zalane drogi w Boszkowie

 

Polecamy artykuły w tej samej sprawie:

  • Artykuł naszego czytelnika będący reakcją na publikację Panoramy Leszczyńskiej z 29.12.2010r. pt.: "NIEPOKOJĄCA HYDROZAGADKA!"
  • Artykuł na temat wysokiego stanu wody w Boszkowie z 27.11.2010 pt. Wodny galimatias.
  • Artykuł z Portalu Informacyjnego Leszna i Powiatu Leszczyńskiego pt. Pozew wycofany

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.170.78.142 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
edi Dodano: 20-01-2011 IP: w niedalekiej odległości od zalanej drogi mieści się przepompownia ścieków- możliwe ,że też jest zalana.......
Em Dodano: 22-01-2011 IP: droga oznaczona jako zamknięta ale tak naprawdę auta tam przejeżdżają. Sama jechałam więc powiem że przejechać można , ale jest tam dość głęboka dziura. Poprostu trzeba jechać bardzo wolniutko a się przejedzie :)
Yyyy Dodano: 23-01-2011 IP: Ja dziś straciłem zderzak ! Nie polecam...
Zientas Dodano: 24-01-2011 IP: Z najnowszych informacji od ludzi w terenie dowiedziałem się, że droga jest właśnie modernizowana. Dokładane są płyty, więc pewnie będzie przejezdna niebawem.
mix Dodano: 24-01-2011 IP: Płyty betonowe są już od jakegoś czasu, zalane woda a na deptaczku były drewniane palety, które czasem odpływają :) narazie nic się nie zmieniło na lepsze ;)
adam Dodano: 24-01-2011 IP: niby jest zakaz ale pojazdy i tak jadą więc poco ten zakaz skoro samochody tak jadą i nikt tego przestrzega!!!!!!!
BY Dodano: 24-01-2011 IP: Za uszkodzony zderzak odszkodowania z firmy ubezpieczeniowaj nie bądzie. Droga wyłączona dla ruchu.
Zientas Dodano: 24-01-2011 IP: Ale DZISIAJ dokładano płyty!
mix Dodano: 24-01-2011 IP: Dołożono płyty i jest coś lepiej ? w tym tygodniu tam pojade a mam nisko auto


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl