Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 23-03-2014 20:42
Data modyfikacji: 26-03-2014 22:40

 

     Stałym punktem w kalendarzu boszkowskich wydarzeń jest impreza organizowana na pożegnanie zimy przez Leszczyński Klub Morsów „Yeti". Ta mrożąca krew w  żyłach zwykłego śmiertelnika swoista akcja ratownicza cyklicznie już przeprowadzana jest na wodach Jeziora Dominickiego przy ośrodku Sadyba.

„Ratowanie Marzanny" - bo taką nosi nazwę omawiane wydarzenie - to ostatnia próba powstrzymania odchodzącej zimy. Bo choć dla ciepłolubnej części społeczeństwa ta inicjatywa wydaje się być szalona to jednak morsowanie najprzyjemniejsze jest właśnie zimową porą, a więc sezon morsowych kompieli nieuchronnie dobiega końca.

Sezon ten jednak dla morsów najbardziej udany nie był gdyż aura obdarzyła nas w tym roku dość łagodną zimą. Podobnie jak w dniu dzisiejszej imprezy pogoda nie była najlepsza. Co ciekawe w przeciwieństwie do ubiegłorocznej edycji „Ratowania Marzanny"( prawdziwa mroźna zima, i lód na jeziorze) w tym roku nie pasowała ani morsom  ( brak lodu a temperatura powietrza bliska 10 C ) ani zgromadzonym ciepłolubnym obserwatorom z powodu padającego deszczu.

Impreza zdaje się rozkwitać z roku na rok. Wzorem lat ubiegłych przyjechały morsy z wielkopolski oraz z dalszych rejonów polski. Morsy i w tym roku marzannę uratowały. Rok temu zaowocowało to zimą do kwietnia - jak będzie w tym roku?  Czy uda się powstrzymać mocno napierającą wiosnę?


Zapraszamy na relację fotograficząj oraz filmowej

 

 

Przedstawicielom morsów jak i organizatorom serdecznie gratulujemy udanej imprezy i życzymy jeszcze wielu ekscytujacych kąpieli w naszym pięknym jeziorze. Do zobaczenia na kolejnej edycji "Ratowania Marzanny"

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.170.78.142 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl