Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 04-08-2009 16:23
Data modyfikacji: 04-08-2009 16:33

 

Nielegalnie podrzucający śmieci czy właściciele nieszczelnych szamb: STRZEŻCIE SIĘ KONTROLI!

Urzędnik Gminy Włoszakowice w asyście Policji odwiedza właścicieli domków letniskowych na teleranie Gminy Włoszakowice ( min Boszkowo) . Urzędnik bada czy gospodarze posiadają kwitki za wywóz odpadów: śmieci i szamba. Wyrywkowo tez kontrolowana jest też szczelność szamb, specjalny urzędnik ręczna sondą robi odwiert nieopodal szamba, na podstawie pobranej próbki bada się czy szambo jest szczelne.

Urzędnicy kontrolują tez czy właściciele posesji mają podpisaną aktualną umowę  z zakładem odbierającym śmieci ( np. firma Dominika Zająca  Błotnica ul. Szkolna 46) lub firmą wywożącą szambo ( p. Marciniak Włoszakowice ul. Wolsztyńska naprzeciw hurtowni budowlanej)

Uwaga! Nawet posiadanie kwitków kontrolnych z opłaconych worków ( czarne worki) nie zwalnia nas z obowiązku podpisania umowy z zakładem wywozowym. 

Pamiętajmy by przechowywać kwitki kontrolne z wywozu śmieci i szamba.

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 18.232.51.69 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Staszek Dodano: 02-03-2010 IP: Popieram akcję i podpisuję się pod nią. Mam taką umowę na wywóz śmieci, ale biję się w pierś i na śmierć zapomniałem, że taką umowę trzeba na wywóz szamba, lecz szambo miałem wywożone legalnie (tak myślę) bo ten Pan obsługiwał wszystkich tyle tylko że nie mam z nim umowy i nie brałem pokwitowania. Mam nadzieję ze ten Pan ma pozwolenie na wybieranie i zrzut do miejsca do tego przeznaczonego. Szambo mam z atestem na szczelność więc miałbym wyrzuty sumienia jeśli ten który wyciąga szambo wylewał by gdzie popadnie. Mam nadzieję że tak nie jest. Zapewniam że w nowym sezonie dopilnuję umowy i zasad odbioru ścieków.
Staszek Dodano: 25-03-2010 IP: Ta nagroda to też dobra sprawa gdy wskażemy i udokumentujemy fakt nielegalnych śmieciarzy. A może by tak powołać taką straż obywatelską, bo policja i kontrolerzy nie wszędzie są
Matek Dodano: 25-03-2010 IP: Gmina Włoszakowice zorganizowała akcje, i za \"donos\" przewidują wynagrodzenie, i choć to dość kontrowersyjny pomysł to uważam że to może być dobry sposób na wylewających ścieki, czy wywożących śmieci do lasów, rowów czy na dzikie wysypiska.
Staszek Dodano: 25-03-2010 IP: Dzisiaj taki donos nie powinien być zaliczany do donosów w cudzysłowie, bo w słusznej sprawie. Za systemu donoszono i wtedy to było nagminne i nie zgodne z ludzkim zachowaniem. Na szczęście te czasy minęły. Acz \\\"przyjaciół masz cały rok w okół siebie\\\" którzy donoszą choć nie mają podstaw. Zwykła zawiść. A to już co innego.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 17.3°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: W

Ostatni odczyt:
09.04.2020 12:10

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl