Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 31-05-2010 19:38
Data modyfikacji: 31-05-2010 22:15

 

     W pewnym okresie historii naszego kraju uparcie i całkiem na poważnie lansowano informację, że aby osłabić nasz kraj Amerykanie z samolotów zrzucali na nas stonkę. Szkodnika, który skutecznie niszczył uprawy ziemniaka.

     Tymczasem przechodząc ostatnio przez Boszkowo dochodzę do wniosku, że ową stonkę wyhodowaliśmy my sami na swoim własnym podwórku. Mowa tu jednak o stonce turystycznej. Czyli gatunku ludzi którzy przyjeżdżają (w tym przypadku) do Boszkowa tylko po to by zniszczyć wszystko co się da, zaspokoić swoje głupie ambicję i wrócić  do swoich siedlisk, zostawiając po sobie obraz zniszczeń.

     Bo chyba tylko tak można nazwać zniszczenia jakich na ulicy Dworcowej w ostatni majowy weekend (tj. 29 -30) dopuścili się bardzo prości ludzie. Śmiem wnioskować, że był to szczyt intelektualnych osiągów jakie ów ludzie są wstanie osiągnąć.

 

     Cóż tydzień wcześniej prywatni ludzie jak i firmy poświęcały swój czas i pieniądze ciężko pracując przy zbiórce śmieci w podmokłych terenach przy tej ulicy. Zarazem namawiając ludzi aby śmieci wrzucali do śmietników a nie byle gdzie. Tymczasem stonka turystyczna rozbiła śmietniki wysypując wszystkie śmieci z powrotem w oczyszczone tereny.

     Możemy latami wysłuchiwać się i obserwować podwórkową politykę, która od 2 lat serwuje nam żenujący spektakl kłótni na temat śmieci. Możemy organizować wielkie akcje społeczne sprzątania Boszkowa.... Ale na nic to wszystko póki sami nie zrozumiemy, że porządek będzie tylko wtedy jak każdy sam o niego zadba.

     A „ekipie od śmietników" gratuluje inteligencji... sprawcy mogą być dumni ze swoich osiągnięć. Naprawdę jest z czego. Zaimponowali mi....... swoją bezgraniczną głupotą.

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.204.193.85 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Zientas Dodano: 01-06-2010 IP: Lać po mordzie i patrzeć czy równo puchnie!
Staszek Dodano: 03-06-2010 IP: A może było im żal nie brali udziału w akcji oczyszczania, więc zrobili swoją akcję śmiecenia i niszczenia. Zientas to byłaby za mała kara dla takich buraków i prostaków, bo o inteligencji nie ma mowy. Kara cielesna jest za mała. Przywiązanie do słupa i pilnowania aby inni nie rzucali śmieci gdzie popadnie, pewnie byłaby odpowiednia.
M.M Dodano: 03-06-2010 IP: I właśnie tacy "wczasowicze" pracują na negatywny wizerunek tego miejsca. Przez takich ludzi nie jeden pomysł nie może zostać zrealizowany. I tacy ludzie przykryją efekty takich akcji jak wy organizowaliście.
Zientas Dodano: 09-06-2010 IP: W ostatni weekend znów fruwały kosze. Tym razem ekipa była sprawniejsza bo kosze lądowały nawet kilka metrów od drogi. Wniosek jest taki, że nie ma co robić lekkich, ładnych i estetycznych koszy, tylko chamskie metalowe, których nie sposób wyrwać czy rzucać.
krytyk Dodano: 10-06-2010 IP: przeczytałem i smutno mi, bo to piękna miejscowość, Obok wandalizmu, problemem jest wrzucanie śmieci gdzie popadnie. Nie zgodzę się,że to tylko przyjezdni robią. Zwracałem uwagę niestety miejscowym chłopaczkom również. Znamienite jest to ,że w okolicy plaż nie ma koszy na śmieci. Cieszy mnie fakt,że Ktoś jednak dba o czystość, o akcji już wiem i jestem chętny wziąć udział w następnej. Może rozwiązniem byłaby też kampania informacyjna ,,nie śmieć\\\'\\\'. Tablice przy pomostach może zmuszą do myślenia? A swoją drogą nie bądźmy obojętni jak widzimy, że Ktoś pozostawia śmieci, wrzuca do jeziora czy niszczy, zwracajmy uwagę, nie bójmy się
Matek Dodano: 11-06-2010 IP: Krytyk porusza bardzo ważną kwestie i pod całą ta wypowiedzią się podpisuje. NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI. Obojętność prowadzi nas tylko w złą stronę i nic dobrego z niej nie wyjdzie. Jeśli nie będziemy zwracać uwagi to niedługo większym "wstydem" będzie spacer z papierkiem po lodach do najbliższego śmietnika niż wyrzucenie tego papierka pod sklepem na chodnik. Co do akcji informacyjnej taka miała miejsce: Pisaliśmy o tym w dziale EKOLOGI MIKROREGIONU http://e-boszkowo.pl/index.php?id=74&id_artykulu=138
Spider Dodano: 12-06-2010 IP: Niestety! Tylko monitoring, pod czujnym okiem kamery może trochę niektórzy złagodnieją? Nie jestem zwolennikiem praktyk totalitarnych, jednak to może będzie rozwiązanie? Okrutne, ale .... skuteczne. A swoją drogą nie wierzę, że nikt nie widział i nie słyszał... tym bardziej w czerwcu.
Jarek Dodano: 17-06-2010 IP: kosze powinny być BETONOWE ważą od 120 do 270 kg :]
Jarek Dodano: 03-08-2010 IP: Coś się tu spokojnie ostatnio zrobiło, a ja chciałem zwrócić uwagę na to że jeśli dobrze pamiętam ktoś miał w tym roku sprzątać to ZASYFIAŁE Boszkowo! dobrze pamiętam? Wystarczy przejść się \"promenadą\" na Pudełkowie, choć bliżej temu obrazkowi do wysypiska śmieci i na własne oczy przekonać się jak to cudnie wszystko wygląda. Gdybym był turystą i przyjechał pierwszy raz na wypoczywać do Boszkowa, była by to moja pierwsza i ostatnia wizyta w takim syfie. Od lat Boszkowo intensywnie pracuje nad etykietką brudnego i drogiego miejsca.
Zmyślony Dodano: 05-08-2010 IP: ...i bardzo dobrze. Nie będzie latem stonki - będzie spokój.
Matek Dodano: 06-08-2010 IP: To że jest syf znaczy dobrze? Zmniejszenie ilości turystów to owszem dobrze bo władze samorządowe nei radzą sobie. Ale to nie jest lekarstwo na problem brudu... Należało by się zwrócić z pytaniem o istniejący stan rzeczy do aktualnego zarządcy terenu.
Zientas Dodano: 06-08-2010 IP: Mateusz, widzę że na Północnym sztormów nie ma skoro masz czas pisać ;)


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 14.2°C
Temp. wody: 17.2°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: NNE

Ostatni odczyt:
02.06.2020 00:40

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl