Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 28-04-2010 20:20
Data modyfikacji: 06-05-2010 14:24

   Od pewnego czasu, na naszą skrzynkę pocztową napływają zapytania dotyczące Centrum Konferencyjno Wypoczynkowego „Sułkowski" w Boszkowie.

    Pytania dotyczą przede wszystkim inwestycji o nazwie „Budowa restauracji oraz nowego molo i przystani żeglarskiej przy Centrum Konferencyjno Wypoczynkowym Sułkowski w Boszkowie", którą to władze hotelu planowały na ten rok a o której pisaliśmy w artykule z dnia 15-11-2009  pt. "Nowe inwestycje w Boszkowie: PRZYSTAŃ ŻEGLARSKA, MOLO, RESTAURACJA ..."

Jak wiemy inwestycja ta nie doszła do skutku. Dlatego postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej.

 

Jednocześnie skierowaliśmy też pytanie dotyczące pomostu na plaży, który poważnie ucierpiał po tegorocznej zimie.

Skierowaliśmy zatem do CKW „Sułkowski" następujące pytania:

 

1.       We wrześniu 2009 publicznie  pojawiła się informacja o inwestycji pod nazwą „Budowa restauracji oraz nowego molo i przystani żeglarskiej przy Centrum Konferencyjno Wypoczynkowym Sułkowski w Boszkowie"

Do naszej redakcji doszły głosy, że inwestycja ta nie zostanie zrealizowana, jednak jest to informacja nie oficjalna. Dlatego bardzo proszę o odpowiedź jakie są prawdziwe losy i plany dotyczące wspomnianej inwestycji.

ODPOWIEDŹ:

   Faktycznie. Firma tymczasowo odstąpiła od realizacji inwestycji. Nowy termin rozpoczęcia projektu nie został jeszcze określony.

 

2.       Drugie pytanie dotyczy spraw bierzycach. Długa tegoroczna zima pozostawiła po sobie zniszczony pomost na Państwa plaży. Odwiedzający Boszkowo jak i wspomnianą plaże turyści zadają nam pytanie: jakie będą losy zniszczonego pomostu, czy będzie naprawiany, jeśli tak to w jakim stopniu i terminie?

ODPOWIEDŹ:

   Awarię pomostu skierowaliśmy do Wojewody Wielkopolskiego, który jest zarządcą jeziora Dominickiego. Wojewoda zdecydował o ustawieniu tablic informujących o zakazie użytkowania pomostu, do czasu, w którym zostanie podjęta decyzja o jego naprawie. Niestety na chwilę obecną nie znamy ani daty, ani podmiotu odpowiedzialnego za usunięcie szkód powstałych w trakcie zimy.

 

Odpowiedzi ze strony CKW Sułkowski udzialiła nam Pani:

Katarzyna Rataj

Kierownik marketingu


     Zapraszamy do Galerii - gdzie przedstawiamy jak aktualnie wyglądają owe pomosty. Zniszczone molo to nie tylko ten na plaży głównej - problem dotyczy także pomostów na Pudełkowie.


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.235.75.174 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Staszek Dodano: 28-04-2010 IP: Z treści artykułu wynika że na ten sezon mamy nową atrakcję turystyczną w Boszkowie "USZKODZONY POMOST-MOLO" Ciekawe jak będzie wielkie zainteresowanie tą "atrakcją" A z mojej strony patrząc na opieszałość urzędniczą to nie poszanowanie obywatela-turysty. Najłatwiej postawić zakaz lub ostrzeżenie. Niech hołota nie włazi, bo jak połamią nogi no to urzędasy mają zabezpieczenie. To tak jak ze znakami na dziurawej drodze. Połamałeś resory to zażalenie do Pana Boga można jedynie napisać, bo oni są usprawiedliwieni. A wystarczy odrobina dobrej woli.
Zamiatacz Dodano: 02-05-2010 IP: Sułkowski po prostu nie ma pieniędzy na naprawę molo i wykręca się, że niby czeka na decyzję zarządcy jeziora. Ot co!
nie-zamiatacz Dodano: 19-05-2010 IP: Panie zamiatający, zarządcą jeziora jest wojewoda wlkp. Proszę sprawdzić. A "Sułkowski" może ma, a może nie :)(pieniądze) - tylko co to ma do rzeczy?
Andy Dodano: 20-05-2010 IP: Dotyczy pomostu: odpowiedź Sułkowskiego co najmniej dziwna (śmieszna). W kwestii formalnej - zarządcą jeziora jet Marszałek a nie Wojewoda. Nie znaczy to, że Marszałek ma usuwać szkody powstałe w okresie zimy z powodów ,,sił natury". Ręce opadają jak się czyta takie brednie.Trzeba sobie przed zimą pomost rozebrać i zmagazynowa tak jak robią dobrzy gospodarze ośrodków przyjeziornych.Teren kąpieliska należy do Marszałka i powinien wezwać właściciela pomostu do usunięcia usterki zagrażającej bezpieczeństwu kąpiących się lub usunięciu całego pomostu. W tym stanie technicznym powoduje zagrożenie dla korzystających z kąpieliska. Sprawa jest prosta jak budowa cepa.
Matek Dodano: 20-05-2010 IP: Bardzo interesująca wypowiedź. A ja jeszcze tylko dodam że faktycznie swego czasu ówczesna syrena na zimę pomost rozbierała, pamiętam jak był złożony na plaży. Konstrukcja tego pomostu właśnie do tego celu była dostosowana. Nie jest to pomost trwale związany z dnem. Jego \"stopy\" nie są wbite w dno, są zakończone okrągła podstawą dzięki której leżą na dnie a nie wbijają się w nie.
online Dodano: 20-05-2010 IP: nalezy sprawdzic:)
FanKlub Zamiatacza Dodano: 20-05-2010 IP: Panie "nie-zamiatacz" kiedy dokończycie zasieki i ustawicie pole minowe przy kanale żeby nikt nie mógł czasem (bez uiszczenia opłaty za wejście na plaże w sezonie) korzystać z tego "nie-waszego" pomostu? Czy będziecie ludzi chcących wejść na "nie-wasz" pomost puszczać za darmo na plażę w celu dojścia do niego? W końcu to jedyna droga.
Miłośnik FanKlubu Zamiatacza Dodano: 25-05-2010 IP: A może by tak na golaska puścić tych "właścicieli" czy "nie właścicieli" po pomoście. My tu się spieramy a "oni" To w d...ie mają.
prawnik Dodano: 16-06-2010 IP: Sułkowski ma pieniądze na naprawę, tylko wg. prawa urzędasy z gminy muszą wydać pozwolenie na naprawę tego pomostu. Sułkowski jeżeli naprawiłby teraz pomost złamałby prawo i on ponosiłby odpowiedzialność za ludzi, którzy wchodzą na pomost pomimo naprawy... Sułkowski może nie dostał jeszcze odpowiedzi ze strony gminy...
chryste panie na gumowym bananie Dodano: 16-06-2010 IP: zapewne zostanę odsądzony od czci i wiary wiec szybciutko: 1/nie jestem wlaścicielem sulkow..-wiem,wiem-nie wierzycie 2/do rzeczy: z tego co mówicie wynika, ze jak jeden mąz jesteście altruistami, którzy remontują za swoje pieniądze samochody z wypożyczalni itp. helou, jest 2010-mamy w polszy kapitalizm, przestańcie bredzić-przepraszam za mocne slowo, ale albo żyjecie w jakiejś wyimaginowanej rzeczywistości, albo ktoś na tym forum celowo podpuszcza ludzi. Nie interesuje mnie kogo na to stać, kogo nie, kto ma ochotę,itd.Podobnie jak wam zależy mi na tym, żeby można było wejść bezpiecznie na pomost. Niech naprawi go podmiot odpowiedzialny, proste? Ale w rozmodlonej Polsce, która dopiero co otrząsnęła się z żałoby narodowej, potrzebna będzie pewnie jakaś komisja ds.pomostu. Nie chciałem nikogo obrazić, uważam tylko, że przytaczane argumenty są absurdalne. Dziękuję za uwagę
Pudełko Dodano: 16-06-2010 IP: Dlaczego nikt nie \\\\\\\"martwi\\\\\\\" się o pomost na Pudełkowie???
Matek Dodano: 17-06-2010 IP: To prawda wszyscy dyskutują o pomoście na plaży głównej a pudełkowo zostało zapomniane a temat jest taki sam - i to nawet gorsze Zgodzę się z wypowiedzą Ze pomost powinien naprawić podmiot odpowiedzialny, lub zarządca jeśli taki jest. Nikt z nas nie chciał by finansować remontu pomostu z własnej kasy. Uważam że zarządca pomostu powinien zaproponować współpracę przy remoncie podmiotowi który najwięcej z niego odnosi korzyści. Prawnik też nakreślił bardzo trafnie prawdę o sytuacji. Całemu zamieszaniu winni są urzędnicy (zarządca) który przez tyle czasu nie potrafi sobie poradzić z tym administracyjnym zadaniem! Przeciąganie tej sprawy świadczy o totalnej niezaradności urzędniczej. ps. jako adminstrator stanowczo zaprzeczam aby ktokolwiek z zespołu administracyjnego podsycał anonimowo te dyskusje! Są to prywatne zdania osób zainteresowanych tematem za których nie zamierzamy cenzurować.Jeśli administratorzy zajmują głos w sprawie to zawsze podpisują się tak samo.
Marta Dodano: 17-06-2010 IP: Witam! jestem pod wrażeniem tej dyskusji! W Boszkowie bywam sporadycznie - kilka razy podczas każdego sezonu - ale odwiedzam je od wielu lat. Muszę przyznać, że widok zepsutych pomostów, zarówno przy plaży Sułkowskiego, jak i na Pudełkowie, mocno mnie zniesmaczył. Zainteresowałam się bardziej tematem (byłam przekonana, że to zaniedbanie gospodarzy sąsiadujących z pomostami działek), ale okazuje się, że nie. Trudniej o jakąkolwiek odpowiedź w sprawie pomostu na Pudełkowie. Natomiast w sprawie tego, którego artykuł dotyczy, faktycznie wiadomo więcej. CKW Sułkowski, czyli właściciel działki sąsiadującej z pomostem faktycznie pismo do Marszałka skierował, a ten pomost kazał otaśmować i tablice postawić, tłumacząc, że nie do końca on odpowiada, a środków na naprawę też nie ma. Bo Sułkowski, nie posiada tytułu prawnego do pomostu (o ile dobrze mnie w urzędzie poinformowano, starał się nawet kiedyś o jego wydzierżawienie, ale jego wniosek rozpatrzono odmownie). właścicielem jeziora i przyległego do niego pasa ziemi jest Marszałek, ale on kieruje zainteresowanych do nadleśnictwa, wędkarzy i gminy... Jako prywatny przedsiębiorca, muszę stanąć w obronie zarówno Sułkowskiego, jak i innych posiadaczy działek wokół jeziora, w stronę których kierowane są różne zarzuty (nie tylko w sprawie mola). Sama też nie wyłożyłabym złotówki na remont własności państwa, bez stosownego porozumienia. inna sprawa, że każda ingerencja w mienie publiczne (nawet w intencji polepszenia jej stanu) jest karalna. Tak więc kochani turyści - może urządzimy jakąś zrzutę na remont molo, skoro wszyscy jesteśmy tak rozczarowani postawą zarządcy. albo wystosujmy apel, list otwarty, urządźmy procesję? Potrafiliśmy się zebrać w sprawie uciekających wiewiórek podczas Euforii, to może i teraz potrafimy??? pozdrawiam
Matek Dodano: 17-06-2010 IP: Jestem zdecydowanie za skierowaniem pisma. Urząd niech w końcu zdecyduje - albo proponuje dzierżawę pomostu w zamian za jego utrzymanie, albo remontuje bądź rozbiera. Musi być ktoś odpowiedzialny...
andy Dodano: 18-06-2010 IP: Zrobiło sie zamieszanie z faktami. Ustalmy więc ponownie - plaża należy do Sułkowskiego, kąpielisko w jeziorze do Marszałka ale pomost został ustawiony przez Sułkowskiego (nie wiadomo czy maja na to pozwolenie wodno-prawne). Jeżeli nastapiło uszkodzenie pomostu z winy natury, to naprawić musi właściciel pomostu. Właściciel wody - Marszałek powinien wezwać właściciela pomostu do usunięcia uszkodzenia LUB USUNIĘCIA POMOSTU, który zagraża bezpieczeństwu kąpiących sie na kąpielisku.Marszałek ma do tego podstawy prawne, jeżeli scedował administrowanie na starostę leszczyńskiego to takie prawo może mieć starosta. Jeżeli właściciel uszkodzonego/niebezpiecznego urządzenia nie stara sie usunąć zagrożenia to istnieją instrumenty prawne np mandaty. Sułkowski powinien albo usunąć uszkodzenie albo rozebrać pomost.Mieszanie w to gminy jest błędne.
MATEK Dodano: 18-06-2010 IP: Gminy bym w to nie mieszał bo nie uważam by miała cokolwiek z tym wspólnego. Jedynymi stronami wg mnie są Marszałek i Sułkowski. I teraz powstało zasadnicze pytanie ( o które od początku zabiegam)kto jest właścicielem (zarządca) pomostu? tak przy okazji kleszym miejscem do dyskusji jest niewątpliwie forum na które zapraszam Wtedy wszytko jest jasne kto ma go naprawiać, konserwować czy rozebrać. Pomost wybudowany był za czasów syreny. Czy dzisiejszy CKW "Sułkowski" przejmując mienie dawnej syreny przejęła też pomost? Czyj zatem jest stojący niewątpliwie na terenie Wojewody (jezioro) pomost.
chryste panie na gumowym bananie Dodano: 18-06-2010 IP: Do Andego: tak się składa, że mieszkam w okolicy i o ile mnie pamięć nie myli pomost stoi już od dawien dawna, a Sułkowski nie :-) Zatem stwierdzenie:\"ale pomost został ustawiony przez Sułkowskiego (nie wiadomo czy maja na to pozwolenie wodno-prawne)\" - to czystej wody insynuacja, nie wiem czemu mająca służyć. Jeśli jest inaczej i przeczytam post, w którym napiszesz na jakiej podstawie twierdzisz, że sulkowski postawił pomost (który od lat stoi) i zrobił to wbrew przepisom (no ja wiem: być może- przecież nie mówisz wprost), to posypię głowę popiołem. W przeciwnym wypadku uznam, że jesteś jednym z ?wicie, rozumicie? i po prostu z nudy wyżołądkowujesz się na tym forum. Albo celowo chcesz nas , forumowiczów wprowadzić w błąd(jesteś pracownikiem gminy? Konkurencją sulkowskiego?). Podoba mi się, że chcesz operować faktami. Liczę na opdpowiedź, która pozwoli mi zrozumieć Twój wywód. Pozdrawiam
andy Dodano: 18-06-2010 IP: Faktycznie, wyraziłem się nieprecyzyjnie ,,wybudował pomost". Miałem na myśli tylko to, że Sułkowski przejmując Syrenę przejął ją z całym dobytkiem, w tym także nieszczęsnym pomostem. Matek niepotrzebnie przypisujesz jezioro wojewodzie. Moja intencja jest wyjaśnienie sytuacji, którą znam od lat 60 ub wieku. Mieszkam w Lesznie i nie interesuję sie miejscowymi przepychankami. Przy okazji podsuwam kolejny temat myślę, że równie ciekawy - po jeziorze zaczęła pływać motorówka przewożąca odpłatnie ludzi/turystów. Łódź zakupił p. John. Jezioro ma status ,,strefy ciszy", pływać na silniku spalinowym może tylko WOPR, Policja i Straż Rybacka. A może mają zgodę od Marszałka?
chryste panie na gumowym bananie Dodano: 18-06-2010 IP: Zgodnie z obietnicą posypuję głowę popiołem:Andy nie jest kłamczuchem:-) Pozdrawiam
Matek Dodano: 18-06-2010 IP: Faktycznie z tym wojewodą to pomieszałem. ps. z tematem łodzi motorowej ( którą zresztą widziałem - trener z PTTK pozbawiony masztów i stał się łodzią motorową) zapraszam na forum bo tu zrobi się bałagan.
Matek Dodano: 02-07-2010 IP: Aby zakończyć dyskusję poinformuję tylko że pomost został doprowadzony do należytego stanu.
anono Dodano: 03-07-2010 IP: Prosimy o zdjęcia naprawionego molo
Staszek Dodano: 04-07-2010 IP: Teraz mi trochę głupio, że tak mocno naciskałem w dyskusjach w sprawie pomostu, ale wielkie dzięki wszystkim, którzy włączyli się w dyskusję. Pozdrawiam
Matek Dodano: 04-07-2010 IP: Zdjęcia umieszczę dzisiejszy wieczór, ewentualnie w poniedziałek jeśli dziś nie zdążę.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 10.2°C
Temp. wody: 17.8°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
04.06.2020 04:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl