Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 03-09-2010 10:28
Data modyfikacji: 06-09-2010 17:34

 

Z nieukrywaną satysfakcją zawiadamiamy, że dnia 29.08.2010 w Boszkowie Letnisku przy ulicy Dominickiej 31 powołaliśmy do życia „Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa"


Stowarzyszenie powołała do życia grup osób dla której los Boszkowa, jego przyszłości i rozwoju, nie jest obojętny, a która postanowiła aktywnie działać w słusznej sprawie. W grupie tej znalazły się osoby związane z  portalem e-boszkowo.pl a także inne osoby na co dzień mieszkające w Boszkowie i przedsiębiorcy z terenu Boszkowa.

 

Jako cele działania wskazano:

 • ochrona i kształtowanie walorów przyrodniczych Boszkowa i okolicy,
 • gromadzenie i popularyzacja wiedzy o Boszkowie i okolicy wśród turystów i mieszkańców,
 • edukacja turystyczna, historyczna i ekologiczna,
 • udział, inicjowanie, wspieranie lub opiniowanie wszelkich akcji mających związek z ekologią i rozwojem regionu,
 • dążenie do zwiększania atrakcyjności turystycznej Boszkowa.

 

Stowarzyszenie nie zamierza ograniczać swoich działań stricte do Boszkowa Letniska, a otwarcie spogląda na okoliczne tereny istotne dla rozwoju i ochrony regionu.

 

Fakt powstania stowarzyszenia jest niejako spełnieniem marzeń i osiągnięciem kolejnych celów twórców naszego portalu. Dlatego tym bardziej serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, zainwestowany w powstanie stowarzyszenia wszystkim członkom założycielom i z nadzieją liczymy że jest to dobry krok, który zaprocentuje dla dobra Boszkowa.

 

Na pierwszym Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków - Założycieli  wybrano zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa w składzie:

 

 • Mirosław Kędziora                Prezes zarządu
 • Witold Raburski                    Zastępca Prezesa
 • Szymon Zimniewicz             Skarbnik
 • Mateusz Lubieniec                Członek zarządu
 • Łukasz Przybylak                  Członek zarządu

 

Skład osobowy stowarzyszenia, można poznać w dokumencie poniżej.

Skład osobowy

 

Zapraszamy do dyskusji na temat Stowarzyszenia jego celów oraz pomysłów. Wszystkich, którzy czują że mogą coś dać od siebie dla Boszkowa i okolic zapraszamy do nas. Stowarzyszenie jest otwarte na wspólne działania dla dobra regionu.

 

Poniżej prezentujemy statut Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa a także uchwały założycielskie. Dokumenty są do pobrania w formacie PDF, do ich otwarcie potrzebny jest darmowy program Acrobat Reader

Statut Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa

Protokół nr 1 - z I Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków - Założycieli

Uchwała nr 2 - Wybór Komitetu Założycielskiego

Uchwała nr 3 - Wybór Organów Stowarzyszenia

 

W najbliższym czasie na naszej witrynie powstanie podstrona Stowarzyszenia na której będzie można śledzić jego losy. A do tej pory zapraszamy wszystkich do rozmowy na naszym forum gdzie stowarzyszeniu poświęcono osobny dział.

 

Zespół e-boszkowo.pl

 


 • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
 • Twoje IP to: 18.232.51.69 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Mateusz Dodano: 03-09-2010 IP: Nareszcie. Ponieważ zakres działalności stowarzyszenia jest dość szeroki to nie jedna osoba w nim się odnajdzie, a do zrobienia jest naprawdę wiele. Jak najbardziej szczerze, życzę Wam powodzenia, mam nadzieję, że szybko będzie rósł skład osobowy, że nie będziecie tylko na papierze, ale po owocach Was poznamy. Może władza też się przebudzi i coś dorzuci od siebie. Jak już kiedyś na tym portalu pisałem, trzeba szukać szerokiej płaszczyzny współpracy i porozumienia wszystkich, którzy w jakiś sposób z tym miejscem są związani. Kibicuję Wam z całego serca i bardzo chciałbym móc powiedzieć kiedyś, że chętnie Wam pomogę.
wala Dodano: 03-09-2010 IP: Inicjatywa super! Ale jak to się stało,że powstała jakaś inicjatywa w gronie, które się \"skrzyknęło\" - no jak?!!! Wybrano władze, a może jest wśród nas prawdziwych boszkowiaków letniskoych (nie mylić z boszkowiakami) jest ktoś bardziej godny uwagi! Taka super inicjatywa powinna być ogłaszana kilka miesięcy wcześniej np. afiszami, wywieszkami, czy też komunikatami w lokalnym radiu. Rozumiem, że czekacie na chętnych do Waszego grona. ALE TYLKO W CHARAKTERZE CZŁONKÓW!!! Żebyśmy się rozumieli - inicjatywa piękna (nareszcie coś dla Boszkowa-Letniska {nie mylić z Boszkowem!!!}) Ale powstało to mało demokratycznie. A może tak ogłosić dla prawdziwych miłośników Boszkowa charmonogram zebrań!
wala Dodano: 04-09-2010 IP: Cele stowarzyszenia są "bardzo skromne". Mamy tu dużo więcej problemów. M.in.Dla gminy jesteśmy "złotą kurą"!!! Płacimy za nasze skromne działeczki conajmniej pięć razy więcej pieniędzy niż zameldowani mieszkańcy Boszkowa (nie mylić z mieszkańcami Boszkowa-Letniska).Nie mamy jednak prawa wyborczego, nie mamy prawa być wybierani do rady gminy, nie możemy więc decydować o losach naszych DUŻYCH pieniędzy w gminie! Takich tematów jest więcej! Czytając statut stowarzyszenie chce działać, nie narażając się gminie.
Matek Dodano: 04-09-2010 IP: Problem polega na tym że jak czegoś nie ma a mówi się tylko o planach chętnych do poświecenia swojego czasu jest mało (mamy przykład akcji sprzątania z początku maja) Liczymy na to że teraz kiedy słowo stało się ciałem znajdą się chętni do przyłączenia się. Zasada działania Stowarzyszeń ( reguluje to ustawa ) jest taka że najpierw wybiera się skład założycielski i pierwszy zarząd ( wybierany w głosowaniu jawnym ) jest zarządem tymczasowym. Dopiero po 3 - 4 miesiącach działania stowarzyszenia zbiera się kolejne walne zgromadzenie ( z nowymi członkami ) i wybiera się zarząd( w koejnym demokratycznym głosowaniu) na normalną kadencję. Stowarzyszenie powstało teraz właśnie zostanie to ogłoszone w mediach - zapraszamy zatem chętnych do działania. Liczę na to że najdą się ludzie chętni do poświęcenia swojego czasu ze świeżymi pomysłami, i razem stowarzyszenie będzie wartościowym tworem.
onetka0 Dodano: 06-09-2010 IP: Dobrze,że takie Stowarzyszenie powstało, chyba tylko "dzielnic" z okolic Dominic się skrzyknęła,może kiedyś pojawią się i z Ujazdowa /jak ja/ ...stowarzyszenie może pomóc np jak zameldować się w Boszkowie na stałe i inne rozwiązać problemy, szkoda,że nie wiedziałam...o takim spotkaniu, a często klikam na stronę e- boszkowo...byłam 28 w Boszkowie, szkoda
Matek Dodano: 06-09-2010 IP:

Następne spotkanie będzie wcześniej ogłoszone - na nie zapraszamy. Stowarzyszenie choć w nazwie ma Tylko Boszkowo nie zamierza ograniczać swoich działań tylko do granic Boszkowa - Letniska. Wszystko zresztą zależy od ich członków, dlatego zachęcam do współtworzenia stowarzyszenia. Aktualnie stowarzyszenie przechodzi proces rejestracji sadowej, biurokracja jest ogromna ale tego wymaga ustawa, to potrwa sporo czasu. Ale po okresie rozruchowym zostanie ogłoszone zebranie, postaramy się o tym powiadomić jak najwcześniej.

Habicht Dodano: 09-09-2010 IP: Gratuluje odważnej decyzji wynikającej jak rozumiem z poczucia odpowiedzialności za dobro jakiem jest ten piękny zakątek Wielkopolski. Stowarzyszeniu życzę samych sukcesów. Jestem przekonany ze Wasza praca na rzecz Boszkowa przełoży się na jego rozwój. Pozdrawiam.
onetka0 Dodano: 13-09-2010 IP: Chciałabym wiedzieć gdzie odbywają, czy gdzie odbywać się będą zebrania Stowarzyszenia, nie teraz, ale np na wiosnę z chęcią przyszłabym na takie, zdaje się, że teraz najważniejszą inicjatywą gminy czy może powiatu jest budowa chodnika do Grotnik od Ujazdowa- ul. Dworcowej, ale czy też wyprofilują ostry zakręt ?
Matek Dodano: 13-09-2010 IP: Siedzibą stowarzyszenia jest ośrodek TEPSA,którego właściciel nieodpłatnie wydzierżawił stowarzyszeniu pomieszczenie do spotkań. W tej chwili nie ma planowanego spotkania, ale o wszystkich mamy zamiar informować na naszych stronach. Aktualnie stowarzyszenie przechodzi proces rejestracji w sadzie w Poznaniu.
Grzegorz Dodano: 03-10-2010 IP: Jak to się stało, że dopiero teraz się dowiedziałem, że takie Stowarzyszenie powstało. Generalnie iniocjatywę pochwalam, ale mam nadzieję, że nie skończy się na 15 członkach i inni też do niego zostaną zaproszeni.
Grzegorz Dodano: 03-10-2010 IP: To że powstało Stowarzyszenie, to tylko pochwalić, ale to, że dowiadujemy się o tym - my letnicy-mieszkańcy Boszkowa po czasie - to szkoda. Jestem w Boszkowie od 1954 roku i mógłbym wiele o naszym letnisku powiedzieć.Mam nadzieję, że Stowarzyszenie nie skończy tylko na powstaniu.
Matek Dodano: 04-10-2010 IP: Proszę nie mieć do nas żalu że nie wiedzieli Państwo o planach powstania stowarzyszenia, bo toczyły się o tym rozmowy na forum długo przed jego postaniem. Zresztą proszę uwierzyć ale nie było łatwo zgromadzić nawet tych 15 osób, wiele osób się deklarowało a na spotkaniu się nie pojawiło. Cieszy mnie to że jest zainteresowanie i mam nadzieje że nie skończy się na słowach i do stowarzyszenia dołączą nowi członkowie. W tej chwili stowarzyszenie przechodzi trudny etap rejestracji sądowej, procedury są długie i tymczasowy zarząd ma mnóstwo papierkowej roboty. Po zakończeniu prac legislacyjnych zwołane zostanie zebranie, na które na pewno wszystkich zaprosimy. To od nas WSZYSTKICH zależy jaką siłę będzie miało stowarzyszenie. I nie po to angażujemy w to swoje prywatne siły i środki by potem nic nie robić.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 17.2°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: WNW

Ostatni odczyt:
09.04.2020 12:40

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl