Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 17-07-2010 00:14
Data modyfikacji: 17-07-2010 00:47

 

     Już od kilku tygodni praktycznie non stop leje się żar z nieba. Woda w jeziorze dominickim wydaje się być cieplejsza niż w niejednym śródziemnomorskim kurorcie.

     Dziś (16.07.2010) wybrałem się nad jezioro uzbrojony w nurkowe ABC z termometrem do pomiaru temp wody.

     Wykonałem dwa miarodajne pomiary. Jeden na plaży głównej na gdzie na przestrzeni 100m od brzegu woda ma głębokość 0,5m. Na tej głębokości przy dnie termometr wskazał aż 32° Celsjusza! Następnie odpłynąłem dalej od plaży i umieściłem termometr na głębokości 2m od powierzchni wody a nad roślinnością wodną. Czuć było niewielka różnice temperatury... tu termometr po 15 minutowym pomiarze wskazał.... 28°.

      I choć oczywiście mimo dołożenia wszelkich starań pomiarów tych nie można traktować jako profesjonalne badania, jednakże dają one nam pogląd jak bardzo ciepło zrobiło się w jeziorze.

     Cóż ostatnio nic tylko grzeje i grzeje nie ma tez silniejszego wiatru który wymieszał by wodę z głębi z tą na nagrzaną przy plażach.... Nic tylko korzystać cieplejszej niż w niejednym basenie wody!


    Przy okazji wspomnę jeszcze tylko o jednym.... Zabierzcie swoje śmieci do śmietnika. Czy każda wizyta w wodzie musi się kończyć spotkaniem z pozostawionymi tam śmieciami??  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.235.30.155 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
jerzy Dodano: 17-07-2010 IP: kol.Matek,zdjęcia fajne ale widzę dwa różne termometry,coś oszukujesz.Pozdr. i życzę udanych zdjęć.
Matek Dodano: 18-07-2010 IP: Termometr jest ten sam na zdjęciu nr 3 jest bez obudowy plastikowej ( ochronnej) która zdjąłem aby otrzymać bardziej wiarygodne wyniki - obudowa ma chronić termometr przed stłuczeniem ale powoduje gorszy kontakt z wodą. Zresztą jaki mam interes w tym by oszukiwać? To już lepiej w ogóle nie mierzyć jak oszukiwać. Raczej staram się by być najbardziej jak to możliwe wiarygodny.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 10.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
09.04.2020 21:50

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl