Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 22-10-2011 20:24
Data modyfikacji: 04-12-2011 20:30

 

     Dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Leszna wyspecjalizowane do zwalczania skażeń chemicznych  przybyły do Boszkowa 22.10.2011 około godziny 17:00. 

      Miejscem interwencji był Kanał Boszkowski. Strażacy odebrali zgłoszenie pod alarmowym numerem 112 dotyczące skażenia w kanale Boszkowskim, zgłoszenia dokonał mieszkaniec Kościana, wypoczywający w Boszkowie. Na miejscu interwencji stwierdzono, że zaistniałej sytuacji nie spowodowały substancji ropopochodnie ani też inne nagłe występujące zjawisko. Ponieważ występujące zanieczyszczenia kanału Boszkowskiego ma charakter ciągły i długotrwały strażacy sekcji ratownictwa chemicznego nie mogli podając działań. Na miejsce przybyli inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Inspektorzy byli zainteresowani możliwością dostania się do miejsca w którym Struga Grotnicka (a wraz z nią między innymi to co wypływa z oczyszczalni ścieków) wpada do Kanału Boszkowskiego. W związku z tym inspektorów doprowadzono kilka metrów poniżej tego miejsca (około 50m od miejsca, w któym struga wpada do kanału w kierunku J. Wielkiego), jednak poza wykonaniem fotografii nie dokonano poboru prób. Próby natomiast pobrano przy moście kolejowym (50m w dól kanału od mostu). Po pobraniu próbek strażacy i inspektorzy wrócili do Leszna.

 

Będziemy informować o dalszych efektach dzisiejszej interwencji.

 

(pobór próbek z Kanału Boszkowskiego przez inspektora WIOŚ - 22.10.2011)

 

 

---- 28.10.2011 ----

     W dniu dzisiejszym trzy osoby z Inspektoratu Środowiska dzięki wypożyczonej od  miejscowych łodzi wybrali się do miejsca, w którym Struga Grotnicka wpada do kanału Boszkowskiego w celu poboru próbek.  Powrót  z próbkami nie obył się bez problemów, gdyż miejsce to mimo niedawnego pogłębiania jest bardzo zamulone.

 

 

--- 04.12.2011 ---

    Udostępniono nam odpowiedź Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska dotyczącą opisanej tutaj interwencji na Kanale Boszkowskim.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią pisma, prezentujemy je w formie zrzutu ekranowego oraz w wygodniejszym do czytania pliku PDF do pobrania u dołu strony.

 

Całe pismo WIOŚ z 22.11.2011 r. w formacie Adobe Acrobat (PDF) - [ pobierz 2,3MB]


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.205.93.2 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Walery Dodano: 22-10-2011 IP: Przecież inspektorzy po prostu boją się Wójta. Próbek nie wzięli bo doskonale wiedzą co jest w tym szambie zwanym Kanałem Boszkowskim. WIOŚ leszczyński ma wyraźnie powiedziane przez swoich przełożonych: "Grotnik nie ruszać, bo będzie afera i będziemy się z panem Wójtem po Sądach ciągać latami, gdyż bardzo łatwo się obraża (vide np. zarządzanie zastawką na kanale) jeśli ktoś ośmiela się krytykować cokolwiek co jest związane z działalnością Samorządu." Leszczyńskiemu WIOŚiowi brakuje jaj po prostu. Żenada.
Bobo Dodano: 22-10-2011 IP: Na swojej siedzibie powinni mieć napis: "Święty spokój racz nam dać Panie, niżby po sądach z Wójtem bieganie"
babajaga Dodano: 24-10-2011 IP: Jak widać zaczyna się sprawdzać czarny scenariusz dla Boszkowa.Wszyscy władni w tej kwestii omijają temat z daleka lub go bagatelizują.Aż nie chce się wierzyć że te piękne i czyste jak do niedawna jezioro ktoś spisuje na straty.Co kieruje takimi ludzmi? Nienawiść do natury,chęć zysku(ale jakiego)a może tylko głupota? Nie wiem tego,lecz wiem że jeśli nic się z tym nie zrobi to zostanie tylko wspomnienie po Dominickim takim jakie znamy
olo Dodano: 24-10-2011 IP: To wszystko nie mieści się w głowie co tu się wyrabia.Tych,co mówią o tym głośno uważa się za nawiedzonych.Gdzie ta banda ZIELONYCH? pilnują gdzieś gniazdka albo norki.Tu umiera jezioro i wszystko co z nim żyje.Czy nikt tego nie widzi?
dodo Dodano: 25-10-2011 IP: Po co próbki,widać gołym okiem co za syf.Jakby coś potwierdzili oficjalnie to może musieliby z tym :coś:coś zrobić.
ola Dodano: 25-10-2011 IP: Popieram wypowiedzi "Walery" i Bobo .Dopłynąć do Strugi Grotnickiej, to nie problem, przecież łodzie wędkarzy są do dyspozycji Inspektorów.A próbki pobierać przy moście kolejowym - to kpina, przecież woda nie płynie w kierunku jeziora Dominickiego tylko j. Wielkiego.Inspektorzy powinni być obciążeni kosztami takiego wyjazdu.
iwo Dodano: 26-10-2011 IP: Czy to jakiś spisek,który ma na celu zniszczyć najczystsze jezioro w regionie?Bo co można myśleć,jeśli wszyscy udają głupa i nie podejmują konkretnych działań.
dziadzia Dodano: 26-10-2011 IP: Jak tak dalej będzie się działo to w Boszkowie zostaną sami emeryci co mają tu domy a na nich nikt nie zarobi,no chyba tylko gmina z podatków.Kto będzie chciał kąpać się w szambie i przedzierać przez góry śmieci?Niech zaczną myśleć ci którzy żyją z Boszkowa a traktują go chlew.
daga Dodano: 10-11-2011 IP: No i co z tymi badaniami,bo nic nie znalazłam na ten temat.Czyżby juz wszyscy zapomnieli aż do lata kiedy będą leczyć rzęsistka albo coś jeszcze?
jajek Dodano: 14-11-2011 IP: Takiego szlamu na dnie to tu nigdy nie widziałem.Zamieszałem patykiem-obrzydliwość.
Matek Dodano: 14-11-2011 IP: Czekamy na wyniki, jak tylko je uzyskamy to od razu je udostępnimy.
ekolog Dodano: 19-11-2011 IP: gdyby Boszkowo zbuntowało się i odłączyło się od gminy Włoszakowice,a przeszło pod gmine Przemęt,napewno wiećej zyskałoby,tamte władze lepiej myślą i dbają,a te z włoszakowic doją i niszczą ile sie da,mają wszystko w d...e
? Dodano: 22-11-2011 IP: Nie lubią dojnej krowy?
Marych Dodano: 05-12-2011 IP: No to teraz tylko butelkować tę wodę z kanału i sprzedawać. Urządzić kąpielisko przy wypływie ścieków z oczyszczalni, a samą oczyszczalnię stawiać za światowy wzór technologii oczyszczania ścieków. Niech żyje Gmina Włoszakowice! Niech żyje Naczelnik Gminy! Niech chwała tej Gminy trwa na wieki,a chordy zawistnych ludzi jej bram nie przemogą! Amen.
Arek Dodano: 06-12-2011 IP: Aha czyli wg WIOŚ woda w kanele jest czysta choć wygląda paskudnie. Czyli albo mam coś z oczami albo WIOŚ tak wykonuje swojej analizy aby wychodziły OK, a co za tym idzie aby tym samym temat zamknąć i nie mieć więcej roboty... choć mój poprzednik skwitował sprawę mocno ironicznie to chyba ja także inaczej tego ując nie mogę. Przykre to że urząd Ochrony Środowiska jest tak naprawdę Urzędem Ochrony własnego nosa.
ola Dodano: 12-12-2011 IP: Jeżeli ktoś może coś ciekawego napisać, to bardzo proszę na temat oczyszczalni w Grotnikach? to coś co bylo omawiane na konferencji poświęconej środowisku a która odbyła się w Boszkowie 2011r.
Spider Dodano: 12-12-2011 IP: Pytanie do "oli": Olu, o jaką Konferencję Tobie chodzi, kiedy ona się odbyła i gdzie? Napisz proszę.
ola Dodano: 13-12-2011 IP: W dniach 5-7 września odbyły się "Warsztaty szkoleniowe dla eksploatatorów Stacji Uzdatniania Wody" w Boszkowie i przy okazji tej konferencji (trochę prywatnie,byli fachowcy) rozmawiano na temat oczyszczalni ścieków w Grotnikach.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 12.0°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 02:10

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl