Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 29-08-2011 20:09

    Właściciele działek położonych w północno wschodniej części Boszkowa - Letniska (za torami kolejowymi - stąd często ten obszar nazywa się „zatorzem") w połowie sierpnia zorganizowali spotkanie dotyczące kwestii przyłączenia się do gminnego wodociągu. Na spotkanie to zaproszono prezesa Gminnego Zakładu Komunalnego pana Rafała Jagodzika. Głównym bodźcem do dyskusji na temat wodociągu jest fakt coraz gorszego stanu wody pitnej na tych terenach. Temat ten dyskutowany był juz z panem prezesem na spotkaniu Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa które odbyło się 14.04.2011. a plany GZK odnoście wodociągu na terenie Boszkowa opisywaliśmy w artykule z dnia 19.04.2011 pt.: ABC inwestycji w Boszkowie.


     W konsekwencji prowadzonych w połowie sierpnia rozmów Gminny Zakład Komunalny przesłał do właścicieli działek położonych we wspomnianym obszarze pismo następującej treści:

 


     W związku z licznymi pytaniami i wnioskami właścicieli nieruchomości, Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. we Włoszakowicach informuje o planach budowy sieci wodociągowej do osiedla znajdującego się w Boszkowie- Letnisku za torami kolejowymi. Realizacja inwestycji będzie możliwa pod warunkiem
partycypowania w kosztach przez właścicieli zlokalizowanych tam działek.

     Na chwilę obecną szacuje się, iż koszt podłączenia jednej nieruchomości wyniesie ok. 3000 - 4000zł (możliwość rozłożenia na maksymalnie 8 rat), w zależności od ilości osób zainteresowanych we współfinansowaniu budowy. Powyższa kwota stanowi koszt współudziału w budowie sieci oraz wykonania
przyłącza wodociągowego.

    Przewiduje się, że przystąpienie do budowy sieci będzie miało miejsce pod koniec III kwartału 2012r. po uzyskaniu pozwolenia na budowę.

     W przypadku wyrażenia zgody na partycypację w kosztach, prosi się o wypełnienie załączonej deklaracji i przesłanie jej do siedziby GZK Sp. z o.o. w terminie do 30 września 201 Ir. Ostateczna decyzja w sprawie budowy sieci wodociągowej zostanie podjęta po zebraniu wszystkich deklaracji.


Za Zarząd


Prezes Zarządu

mgr inż. Rafał Jagodzik

 

W załączeniu druk deklaracji.

deklaracja  - plik w formacie PDF (Adobe Acrobat)

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.205.93.2 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
onetka0 Dodano: 29-08-2011 IP: Czy ktoś mądry mógłby podać ulice na tzw Zatorzu, bo za torami jest też i Słoneczna i Wiśniowa i Źródlana...a swoją drogą przy kaplicy na Źródlanej jest ciągnięty do ulicy Pocztowej wodociąg z Ujazdowa...co to znaczy?, że ludzie tam mieszkający mogą się starać o przyłącze...np z ulicy Leśnej?
Matek Dodano: 30-08-2011 IP: Pytanie jak kwalifikuje to GZK trzeba by skierować do GZK tak jak inne kwestie dotyczące przyłączenia. Co do ulicy źródlanej i wodociągu który biegnie właśnie od pocztowej to jest o tym mowa we wspomnianym tutaj artykule z 19.04.2011 pt. ABC inwestycji w Boszkowie.
ewa Dodano: 30-08-2011 IP: Ciekawe ile trzeba będzie płacić za tę wodę,bo jak wyskoczą z taką ceną jak za ścieki to może lepiej zostać przy mineralnej.
Ania Dodano: 30-08-2011 IP: To sa za duze koszta kogo stac na zaplacenie 4tys.zlotych.Do takich inwestycji doklada sie unia europejska,wiec dlaczego sa az tak duze koszta.Sa pojedyncze osoby ktore moga zaplacic ale wiekszosc na taka inwestycje nie stac,wiec i tak zostanie tak jak jet .Juz raz byla taka akcja i nikt oprocz pojedynczych osob nie zgodzil sie na zaplacenie takich pieniedzy.
Alina Dodano: 30-08-2011 IP: Ogromna kwota. Gdyby chociaż rozłożyli to na więcej nieoprocentowanych rat tak by wychodziło po około 150łz czyli jakieś 24 raty... może ktoś by się zdecydował.
Ziutek Dodano: 30-08-2011 IP: Gmina Włoszakowice nie potrafi lub nie chce korzystać z unijnych pieniędzy, które są zasięgu ręki. Niech mi to ktoś wytłumaczy!!!
onetka0 Dodano: 30-08-2011 IP: Wsi spokojna, wsi spokojna ktoś urodzi, ktoś skona i tak sobie w spokojności bez skrajności i unijnych dogodności
? Dodano: 31-08-2011 IP: chyba nie wierzycie w to ,że nie sięgna po unijne pieniadze!!! wezmą z Unii i od ludzi a potem wodociąg puszczą we włoszakowicach
zz Dodano: 31-08-2011 IP: Mamy podpisać deklarację nie znając konkretnych kosztów i zobowiązać się do podpisania umowy, której treści nie znamy. To jest nasz wójt. Sprawa jest chyba do przekazania do UOKiK
babajaga Dodano: 01-09-2011 IP: Trzeba dużo zapłacić bo musi jeszcze wystarczyć na wodociąg we Włoszakowicach.
tom Dodano: 02-09-2011 IP: ludzie przestańcie psioczyć ,jakieś młode internałty?
jola Dodano: 02-09-2011 IP: brudasy i dziady nie chcą czystej wody a turystów lubia jak młode trole sikajace po festiwalu. Inwestycja ta to jedyna szansa na ucywilizowanie Boszkowia i w całej okolicy. Jak będzie czysto i czysta woda rówież w kranach to normalnych turystów z kasą nie zabraknie. Bieda w tym boszkowie oj bieda.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 11.9°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 03:10

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl