Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 06-08-2011 12:52

     W ostatnich dniach nasiliły się przypadki kradzieży i włamań. Na przykład przy ulicy Starkowskiej i Dworcowej doszło w przeciągu dwóch tygodni do kilku włamań. Ofiarą padł  sklep spożywczy (kilku krotnie) oraz sklep owocowo-warzywny. Złodzieje poza zniszczeniami jakie towarzyszyły włamaniu, kradli towar oraz drobne sumy pieniężne. Zdarzało się, że suma skradzionej gotówki nie przekraczała nawet 20 zł, bo właściciele nie zostawiają na noc utargu a jedynie niewielką ilość bilonu w drobnym nominale. I choć łupem złodziei padają tylko drobne sumy pieniężne to jednak straty dla właścicieli punktów handlowych są znacznie bardziej dotkliwe, chociażby przez zaistniałe zniszczenia. Nie wspominając już o sporym stresie i nerwach okradzionych przedsiębiorców.

 

     Trudno tu jednoznacznie dowodzić jaki wpływ na fakt kradzieży ma w tym roku brak posterunku policji w Boszkowie, jednak właściciele obiektów sąsiadujących z pustym posterunkiem dosłownie o krok, przyznają, że w poprzednich latach nie mieli tego typu problemów. Co gorsza ze zrozumiałym rozżaleniem skarżą się, że Policja nie kwapi się do poszukiwań złodziei z uwagi na drobne sumy skradzionych pieniędzy.

I to chyba najlepiej tłumaczy dlaczego do jednego z opisywanych sklepów ciągu dwóch tygodni włamywano się trzykrotnie. A łupem padał alkohol papierosy i „coś na ząb".

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.205.93.2 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Dyzio Dodano: 06-08-2011 IP: Dodajmy jeszcze, że przez kilkanaście nocy nie działało oświetlenie uliczne...
M. Dodano: 08-08-2011 IP: Złodzieje robią co chcą a dzielna policja tylko mandaty potrafi wystawiać,kupcy wiedzą kto się włamuje a "nasza"dzielna policja nadal nic nie robi im to chyba na tacy trzeba ich podać!!
A. Dodano: 08-08-2011 IP: Nasza dzielna Policja łapie tylko strasznych bandziorów, którzy po piwku na rowerze jadą.
edi Dodano: 11-08-2011 IP: to że w nocy nie ma oświetlenia to są oszczędności gminne,które sprawiają ,ze Boszkowo nocą robi się rajem dla złodzieji(ciemno jak u murzyna w d....), ale za to można nazwac rozrzutnością oświetlanie ulic Boszkowa w ciągu dnia tylko nie wiem komu to służyc - czy to jest nasza Polska oszczednośc ,- praszam urzedowa oszczędnośc?
Czesiek Dodano: 11-08-2011 IP: Rozmawiałem osobiście z interweniującym pogotowiem energetycznym. Chłopaki stwierdzili, że przyczyną był zepsuty zegar przy transformatorze koło torów. Na początku byłem w zasadzie pewien, że wójt w ten sposób zarzyna i tak już konające Boszkowo. Pozostaje jednak pytanie: Dlaczego szukanie przyczyny nocnych ciemności trwało tyle dni?
Gliniarz Dodano: 13-08-2011 IP: Już ich złapali. To była jakaś para młodych ludzi z Kościana. Notowani już wcześniej.
Arek Dodano: 13-08-2011 IP: Policja zrobiła swoje - i super. Mam ndzieje że sąd nie zmarnuje tej rooty i nie wypuści ich za tydzień za niską szkodliwość czynu czy coś w tym stylu. Brak kar zachęca ich do recydywy.
PRZEMYSŁAW Dodano: 14-08-2011 IP: PEWNIE POLICJA DAJE CYNK ZŁODZIEJA STARA SZKOŁA MO
JA Dodano: 16-08-2011 IP: Bez przesady. Może jeszcze napiszesz ze podzielili się tym 20zł łupem. Może i tak się dzieje ale na znacznie wyższym szczeblu.
Ola Dodano: 27-08-2011 IP: Wczoraj na ulicy Wczasowej w Boszkowie okradli mi samochod. Policja powiedziala ze moze przyjechac za 2 godziny Żenada Czy tak ciezko byloby co jakis czas wysylac patrol na te naprawde ciemna w przenosni i doslownie ulice ;> Dodam jeszcze ze nie mam zamiaru nigdy wiecej wracac do Boszkowa !
kasia Dodano: 28-08-2011 IP: Boszkowo to złodzieje i melinarstwo
Alina Dodano: 28-08-2011 IP: Boszkowo to miejscowość - więc trudno by kradła czy melinowała :) Brak policji w połączeniu z kulturą osobistą "wypoczywających" tu ludzi robi swoje. Fakt faktem że okoliczne tereny pełne są hołoty i meliniarzy... cóż ... leszno ( to przez małe "l").
Matek Dodano: 28-08-2011 IP: Bez przesady! Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka! Owszem takie mamy społeczeństwo, że pełno jest w nim idiotów i zwykłego buractwa. Ale nie przypisujemy całej grupie cech mniejszości - owszem głośniejszej i bardziej widocznej ale mniejszości. Na zachodzie mówi się, że Polacy kradną. Czy to, że ludzie z naszego kraju kradną samochody to znaczy ze Ty i Ja też jesteśmy złodziejami? Ale wracając do Boszkowa - nie tylko brak gospodarza jest tu przyczyną bałaganu. Ale także postawa pozostałych ma swoją przyczynę. Obojętność i przyzwolenie pozostałych powoduje, że tzw "młodzież" dominuje. Nikt nie zwróci im uwagi nikt nie upomni. Dochodzi od tego że pod moim domem facet z leje mi na płot obok stoi zona i dwójka dzieci i dla niego to normalne. Nie w każdej sytuacji można zasłaniać się strachem i zagrożeniem "odwetem". Czy dla przykładu tak trudno zwrócić uwagę czternastolatkowi, który siedzi tyłkiem w kwietniku?. Co ma notorycznie miejsce na PKP przy dziesiątkach światków którzy po prostu maja to głęboko w d... A potem się dziwią, że ludzie są tak zdemoralizowani i płacze się dopiero wtedy jak efekt tego stanu rzeczy dotyka nas osobiście. Rodzice nie wychowali dzisiejszej "młodzieży" ale może społeczeństwo czasem powie im czego nie wolno? ZNIECZULICA! ZNIECZULICA i jeszcze raz ZNIECZULICA!
Mari Dodano: 29-08-2011 IP: Popieram wypowiedz,nie dawniej jak wczoraj mlodzież z Leszna [uważam ,że jest nie wychowana ,a nawet chamska] grają w siatkę na działce piją piwsko,wyrażają się wulgarnie,co pewien czas piłka spada na działkę sąsiednią.Można podać piłkę raz ,drugi ,trzeci ale nie co 5,10,minut przez 2-3 godz.,gdy po pewnym czasie przestaliśmy podawać piłkę zaczęli wchodzić na naszą działkę bez pytania jak na swoją.Nie reagowali nawet gdy zwracało się im uwagę,że są nie na swojej działce, byliśmy wyśmiewani i wulgarnie traktowani.Na koniec gdy wyjeżdżali "towarzystwo" podeszło do bramy i zachowali się jak zwierzęta oblewając ja.Są to wnuki i koleżeństwo wnuków dość znanego biznesmena z Leszna.Przyrzekłam sobie,że gdy przyjadą ponownie,bo przejeżdżają co tydzień i zachowują się tak samo ,poproszę o pomoc policję ,bo zrobiłam kilka zdjęć tej pseudo młodzieży.
ewa Dodano: 29-08-2011 IP: Ja starałam się reagować na akty wandalizmu ale z miernym skutkiem.Wysłuchałam tylko steku wyzwisk,nawet mało co po zębach nie dostałam.I to tyle po moich reakcjach.Teraz ograniczam się do obrony swojej prywaty,a i to różnie wychodzi.W trakcie Euforii,spano w samochodach na drogach prywatnych i nic takiego by to nie było gdyby nie syf pozostawiony dookoła.wszędzie odchody,rzygi i inne świństwa.I co,może ja mam to sprzątać.
julia Dodano: 03-04-2012 IP: 79.186.72.248 To prawda co roku zostają okradzione ośrodki policja nic z tym nie robi .Oświetlenie na ulicy zazwyczaj nie działa istny raj dla złodziei.Gmina i nadleśnictwo bierze co roku pieniądze od właścicieli ośrodków dzierżawa i klimatyczne.Co dostajemy w zamian od nich? .Nie sądzę że gminy nie stać na utrzymanie jednego posterunku policji.Wczoraj znów włamano się na ośrodek złodzieje zajechali od strony jeziora gdzie nie ma lamp ponieważ gmina je zdemontowała...mi jako właścicielowi jednego z ośrodków ręce opadają ...czy kiedys ktoś zrobi z tym porządek?


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 11.8°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 03:40

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl