Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 17-03-2013 13:44

Obserwuję z niepokojem, że los linii kolejowej Leszno-Zbąszynek dla ruchu pasażerskiego jest przesądzony. Coraz gorsza częstotliwość, niepunktualność i zamiast szynobusu coraz częściej kursuje "autobus zastępczy".

"Koleje Wielkopolskie" chyba powoli rakiem wycofają się z obsługi trasy, bo z taką wadliwością szynobusów i ilością połączeń, nie mają co dalej szukać. Problem tylko w tym, że "Koleje Wielkopolskie" to spółka samorządowa i w rzeczywistości nasze pieniądze. Maleje liczba pasażerów, ale jak ma wzrastać, jeżeli jest jak jest. Ilość połączeń jest niewystarczająca, a awaryjność szynobusów zbyt duża.

Podróżując na opisywanej trasie przede wszystkim nie ma pewności, że planując podróż wyjedzie się planowo i czy na pewno wróci, a także jak wróci, czy szynobusem, czy np. "autobusem zastępczym"? Kraje z nami sąsiadujące utrzymują zbiorową komunikację pomimo tego, że mają dobrze rozwiniętą sieć drogową i kolejową (Czechy, Niemcy).  A u nas? Wszystko na odwrót, w dodatku jakoś nie słyszę i nie widzę, aby Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz jego urzędnicy widzieli jakiś problem. "Koleje Wielkopolskie" to spółka, która moim zdaniem nie radzi sobie z właściwą obsługą linii Leszno-Zbąszynek-Leszno. Jeżeli miałbym wystawić ocenę "KW", to byłaby to szkolna "jedynka".

W dodatku kłapie się w mediach o ekologii, o wyższości zbiorowej komunikacji, a rzeczywistość po prostu przeraźliwie skrzeczy.  Łatwo się jednak wszystko zamyka, a trudno coś później odtworzyć.

 

A jakie są Wasze opinie, uwagi i spostrzeżenia?


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.232.51.240 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl