Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 11-03-2013 00:17
Data modyfikacji: 15-03-2013 08:31

 

W zeszły poniedziałek (04 marca 2013 r.) odbyło się w siedzibie Urzędu Gminy Włoszakowice spotkanie w sprawie wykonania traktu pieszo-rowerowego wokół Jeziora Dominickiego.

W spotkaniu wzięli udział: Stanisław Waligóra - Wójt Gminy Włoszakowice wraz z pracownikami UG Włoszakowice jako gospodarze, Irena Przezbór - przewodnicząca Rady Gminy Włoszakowice, Ryszard Łopusiewicz - nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszakowice, przedstawiciele 2 boszkowskich stowarzyszeń, tj. Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa i Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki „Boszkowo”, dziennikarz gazety „ABC” z Leszna, p. Jacek Kuik oraz przedstawiciele przedsiębiorstwa „JOHN” z Grotnik.

Uczestnicy spotkania wskazali, że ścieżka wokół jeziora jest konieczna dla podniesienia waloru atrakcyjności turystycznej jeziora. Ponadto istnieje szansa że w okresie zimowym ścieżka zamieniałaby się w biegową trasę narciarską, co przy rosnącym zainteresowaniu tą formą rekreacji, na pewno byłoby ciekawym uzupełnieniem regionalnej oferty turystycznej. Ponadto szlak pieszo-rowerowy stałby się swoistym buforem zabezpieczającym przed utrudnianiem dostępu do brzegów jeziora, co obecnie jest przecież bardzo częste i w rzeczywistości trudno obejść jezioro, gdyż w wielu miejscach spotkamy różnego rodzaju przegrody w postaci płotów i przegród mających na celu „zniechęcenie” turystów do pieszych i rowerowych wycieczek wzdłuż brzegów jeziora.

      W drugiej części spotkania przedstawiciele Urzędu Gminy Włoszakowice przedstawili zamierzenia co do planowanej przebudowy ul. Dominickiej i budowy drogi na zapleczu ul. Dominickiej (dawnej promenady). Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Dominickiej, nowe miejsca parkingowe oraz równe i wygodne chodniki, to niezbędna rzecz dla Boszkowa, aby każdy turysta mógł odczuć, że Boszkowo to idealne miejsce na wypoczynek... 

      Spotkanie zostanie powtórzone za kilka tygodni, każdy z uczestników ma przedstawić swoje przemyślenia i ewentualne pomysły na turystyczne uatrakcyjnienie Boszkowa. Jest szansa, że dzięki wspólnym przemyśleniom, pomysłom i późniejszym realizacjom, Boszkowo nabierze blasku prawdziwej turystycznej perełki.

 

Zobacz także:


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.237.61.235 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Jejko Dodano: 11-03-2013 IP: 83.11.213.34 Byłoby wspaniale, gdyby można było obejść jezioro-super tak trzymać i tym powinna zająć się i gmina i przyjaciele Boszkowa, nawet taka propozycja można utworzyć konto na lepsze pomosty, po parę złotych i byłoby-super pomysł brawo dla gminy, jeżeli to się ziści, to glosujemy na Waligórę ponownie
Darek Dodano: 13-03-2013 IP: 83.20.100.167 Jestem ZA. Tego brakuje w Boszkowie. Zacząć od likwidacji ograniczających płotów, utrudniają spacer.
OLYMPIA Dodano: 14-03-2013 IP: 78.8.172.253 POMYSŁ SUPER ,TRZYMAM KCIUKI ŻEBY SIĘ UDAŁO.
stach Dodano: 15-03-2013 IP: 89.79.134.236 Będąc młodym człowiekiem każdego roku w wakacje spędzane w Boszkowie wymogiem naszej" paczki" było "zaliczenie" obejścia jeziora Dominickiego, od tego czasu minęło przykro się przyznać szmat czasu (ostatnie dinozaury) już wymarły. Wówczas można było prawie całą trasą obejść jezioro wzdłuż brzegu.Planowana ścieżka mogła by nawiązywać do takiej tradycji ,była by urozmaiceniem dodatkową atrakcją zarówno w lecie jak i zimą.Trzymam kciuki.
Tom'ash Dodano: 16-03-2013 IP: 37.31.10.143 o, tak! Podobnie jak uzytkownik stach robiłem to samo. Szliśmy, zwiedzaliśmy, podziwialiśmy. Super przygoda. Zastanawia mnie czy teraz tez jest podobnie...może w tym roku mi sie uda?
Tomasz Dodano: 23-03-2013 IP: 93.105.64.208 Pomysł jest fajny, lecz wydaje mi się że nie ma potrzeby budowy takiej ścieżki, gdyż bez problemu można objechać jezioro drogami które istnieją, jest to niepotrzebna ingerencja w przyrodę.To fakt, że drogi nie biegną przy brzegu, ale i tak są ok. Pozdrawiam wszystkich zwolenników i przeciwników tej inwestycji
Mirek Dodano: 23-03-2013 IP: 79.186.192.251 Szczerze powiedziawszy, to trochę racji w słowach Tomasza jest, z drugiej strony ścieżka oprócz walorów turystycznych "ostudzi" trochę zapędy niektórych właścicieli działek w dążeniu do grodzenia i utrudniania dostępu do brzegu. Ciekawe spostrzeżenie, warte rozważenia...


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl