Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 19-04-2011 19:12
Data modyfikacji: 20-04-2011 07:28

    Jak już pisaliśmy w Boszkowie trwa wiele budowlanych inwestycji. Jedne mają charakter planowy a inne to skutek działań wysokiej wody w ostatnim okresie czasu.

   Tak na przykład dzieje się z ulicą Turystyczną, której doraźny remont odbywa się przez podniesienie jezdni za pomocą warstwy tłucznia. Zgromadzono zresztą już potrzebny materiał  - zdjęcia z 17.04.2011. Jak wygladała ulica Turystyczna zimą i obecnie mozecie Państwo zobaczyć w naszej galerii.

     To nie jedyne plany inwestycyjne Gminy Włoszakowice na terenie Boszkowa-Letniska. Jak dowiedzieliśmy się od Prezesa Gminnego Zakładu Komunalnego we Włoszakowicach gmina ma już właściwie przyznane środki na inwestycję, której celem jest budowa nowej stacji uzdatniania wody w Dominicach. Wraz z Budowem SUW Dominice zwodociągowane będą Dominice oraz cześć Boszkowa - Letniska, wodociąg będzie przebiegał poboczem ulicy Dominickiej następnie skręci w Pocztową i dalej w Lśnią.

     Rozpoczęły się także pracę nad rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków w Grotnikach, ten temat postaramy się przybliżyć bliżej w najbliższych dniach, w dziale dotyczącym ekologii regionu.

 

Z większych prywatnych inwestycji należy wspomnieć o:

   Trwających pracach przy budowie "Wioski Wakacyjnej Boszkowo" przy ulicy Dominickiej o czym informowaliśmy w artykule p.t. Wioska Wakacyjna Boszkowo - nowa inwestycja w Boszkowie - Letnisku , a co tydzień wykonywana jest dokumentacja fotograficzna postępów robót.

Zmienia się także plaża główna przy hotelu Sułkowski, tu także polecam artykuł p.t.Modernizacja plaży głównej.

Remont przechodzi również były Leszczyński ośrodek „Wrzos" przy ulicy Starkowskiej.

 

     A jak wyglądają inwestycję Starostwa Powiatowego a w szczególności plan dotyczący ulicy Dworcowej?

 

Wszystko wygląda na to, że remont zniszczonej ulicy Dworcowej rozpocznie się dopiero jesienią, (Stawiają na Kłodę, z Boszkowa nie rezygnują ) a do tej pory drogę po zdjęciu płyt ustabilizuje się tłuczniem.

 

Starosta powiatu odpisał też na nasze pismo dotyczące mostu nad kanałem Boszkowskim. Piszemy o tym w artykule p.t. Sprawa mostu na ulicy Dworcowej w Boszkowie - Letnisku

 

Zapraszam zatem do lektury.

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.237.61.235 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
onetka0 Dodano: 19-04-2011 IP: Jesień? Naprawdę? Przecież to będzie horror na Dworcowej, jaki tłuczeń, przecież to kurz,a tam lody i deptak, masakra, chyba z chodnika też zrezygnowali, pewnie w następnej "pięciolatce", a w Osiecznej tak pięknie i pomosty i parkingi i drogi dojazdowe i kafejki już działające i..........niestety rosnąca konkurencja dla Boszkowa, dla tych co z Leszna i dalszych okolic, bo i baza noclegowa niczego sobie, jakoś tam wszystko działa, UNIA tam dała, może i tu w Boszkowie coś by sypnęła
Karol Dodano: 20-04-2011 IP: No cóż wójt kłóci się z wszystkimi to nikt wójta nie lubi i władze powiatowe czy wojewódzkie zanim dadzą jakiekolwiek środki wójtowi to najpierw dadzą wszystkim innym. Jak maja do wyboru Osieczną czy Włoszakowice nigdy nie wybiorą Włoszakowic. Taka cena konfliktów.
M.M. Dodano: 28-05-2011 IP: ciekawe czy wszystkie plaże będą płatne? Powiat Leszczyński ogłosił przetarg na wydzierżawienie terenów wokół jeziora Dominickiego
edi Dodano: 30-05-2011 IP: TŁUCZEŃ na drodze POWIATOWEJ - to chyba jakiś żart, my mamy się rozwijac do przodu a niie uwsteczniac, czy panowie z ZDP mają wyobrażnię jak na tym odcinku będzie wyglądac - nasuwa się pytanie czy w szacownych urzędach "tłuki" pracują.Wczoraj miałam przyjemośc przejechac się drogą wysypaną tłuczniem na ul.Turystycznej - jakośc fatalna ale licząc fakt ,że jest tak zwana droga wewnętrzna i ułatwia dojazd do posesji to da się wytrzymac , ale na drodze POWIATOWEJ tłuczeń wysypac !!! Jesienią naprawa !!! to też ciśnie się ironiczny uśmiech, bo to wszystko są obiecanki - bo jak znam drogowców to zima ich zaskoczy i drogi nie zrobią .CHHHMMMMMMMM ciekawe jakby wyglądała droga dojazdowa wysypana TŁUCZNIEM do STAROSTWA POWIATOWEGO - na pewno zyskali by na tym mechanicy i myjnie samochodowe bo urzędnicy o swoje fury dbająąąąąąąąąą
Matek Dodano: 30-05-2011 IP: Informacją o tłuczniu na Dworcowej raczej się nie potwierdziła, drogę z płyt przebudowana i od jakiegoś czasu jest dwukierunkowa. Problem teraz jest inny, z żelbetowych płyt powoli wychodzi zbrojenie, wczoraj do galerii wrzuciłem zdjęcie jak z drogi ( z płyty) wychodzi piękny pręt - jak ktoś nagiego niefortunnie najedzie to może być nieciekawie.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl