Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 13-01-2011 20:13
Data modyfikacji: 13-01-2011 21:32

         Przy ulicy Dominickiej ma miejsce nowa inwestycja na terenie Boszkowa-Letniska. W miejsce niedawnej „Syrenki" ( ośrodku siostrzanym dawnej „Syreny") powstaje nowy obiekt pod nazwą „Wioska Wakacyjna Boszkowo"

 

przetarg na rozbudowę ośrodka turystyczno-rekreacyjnego „Wioska Wakacyjna Boszkowo" nad jeziorem Dominickim wygrała firma PTB Nickel . Inwestorem jest poznańska firma Eureka sp. z o.o. Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec 2010roku. PTB Nickel nie tylko przebuduje obecnie istniejący obiekt, ale równocześnie powiększy jego powierzchnię o blisko 1000 m2.

 

Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Całkowita wartośc inwestycji szacuje się na kwotę 8`535`129zł z czego kwota dofinansowania z Funduszu Unii Europejskiej wynosi 3`999`600zł

 

Kompleksowa modernizacja i rozbudowa ośrodka w Boszkowie zostanie zrealizowana w kilku etapach. Pierwszy etap budowy, za który odpowiada PTB Nickel, przewiduje doprowadzenie inwestycji do stanu surowego zamkniętego. W ramach wygranego przetargu firma wykonana m.in. elementy konstrukcyjne budynku, poszycie i pokrycie dachu, stolarkę wraz z kompletnymi okuciami oraz niezbędną izolację i odwodnienie, jak również wybuduje ścianki działowe w remontowanych budynkach. Zakończenie prac prowadzonych przez PTB Nickel zaplanowano na koniec maja 2011 r.

 

Wioska Wakacyjna Boszkowo" to inwestycja o turystyczno-rekreacyjnym charakterze zlokalizowana w Boszkowie, gmina Włoszakowice, województwo wielkopolskie, na działce o powierzchnia 7000 m2. przylegającej do Jeziora Dominickiego. Jak zapowiada inwestor, będzie to pierwszy tego typu obiekt o charakterze turystyczno-rekreacyjnym na terenie gminy Włoszakowice, a także w całym tym regionie Wielkopolski.

W zakres inwestycji wejdzie gruntowna przebudowa trzykondygnacyjnego budynku hotelowego i  domków wolnostojących wraz z bogatą infrastrukturą uzupełniającą. Przebudowany budynek hotelowy będzie mieścił 21 pokoi o zróżnicowanej strukturze i wielkości; ponadto: restaurację zlokalizowaną na parterze dla 120 osób, dostępną również dla gości spoza hotelu i niewielkie centrum konferencyjno-szkoleniowe, na które złożą się: sala konferencyjna z przeszklonym tarasem pełniącym funkcję foyer. Budynek hotelowy zlokalizowany jest w części działki najbardziej oddalonej od jeziora, będzie zamykał kompleks od strony ulicy Dominickiej. W środkowej części kompleksu i od strony jeziora zlokalizowane będą zmodernizowane domki; w każdym z nich znajdzie się salon z aneksem kuchennym, sypialnia i łazienka.

Inwestor zaplanował także na terenie Wioski miejsca ogólnodostępne: plac zabaw dla dzieci (huśtawki, piaskownica, zjeżdżalnie, tzw. małpie gaje), boisko do koszykówki i siatkówki.  

 Dodatkowe zagospodarowanie Wioski to alejki, ławeczki, estetyczne śmietniki.
Zagospodarowanie łączącej Jezioro Dominickie z Wioską plaży: niewielkie pole namiotowe dla kajakarzy, stanica dla kajakarzy w ramach szlaku, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych, chata grillowa i ufundowana przez Projektodawcę tablica informacyjno-promocyjna opisująca Szlak Konwaliowy z dokładną mapą szlaku (a oprócz samego szlaku pokazane zostaną najbardziej atrakcyjne miejsca w okolicy).

 

WIELKOPOLSKI REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY NA LATA 2007-2013

 

PRIORYTET VI - TURYSTYKA I ŚRODOWISKO KULTUROWE

DZIAŁANIE 6.1 -  TURYSTYKA

SCHEMAT I - INFRASTRUKTURA TURYSTYCZNA

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z realizacji obiektu. Mamy nadzieje, że w krócę będziemy mogli Państwu pokazać wizualizacje finalnego wyglądu obiektu, niestety jak dotąd ciągle czekamy an oficjalna zgodę inwestora na publikacje wizualizacji.

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 18.234.255.5 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 6.2°C
Temp. wody: 7.8°C
Wiatr: 3.6[m/s]
Kierunek wiatru: SW

Ostatni odczyt:
22.11.2020 03:40

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl