Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 14-11-2010 12:38
Data modyfikacji: 22-11-2010 20:13

     Po obfitych opadach w ostatnich dniach na ulicy Dworcowej utworzył się swoisty przełom wodny. Ta ogromna kałuża znajduje się jakieś 200m w kierunku na Starkowo za krzyżówką Dominice-Włoszakowice-Starkowo.

Prawy pas w kierunku Starkowa jest całkowicie nieprzejezdny gdyż przy poboczu woda sięga niemalże do kolan. Samochcody pokonują ta przeszkodę tylko lewym pasem jadąc przy chodniku gdzie woda jest najpłytsza. Droga w tym miejscu jest bardzo nisko położona (jak by zapadnięta)  a pod nią biegnie  przepust wodny. Nie wiadomo czy przepust ten jest drożny, bardzo możliwe, że to właśnie niska drożność przepustu spowodowała spiętrzenie się wody na pobliskiej łące a w konsekwencji zalanie drogi.

 

Już kilku nieostrożnych kierowców którzy potraktowali tą przeszkodę jak zwykłą kałuże i nie zredukowali prędkości zgubiło tu zderzaki. Niektórzy hamują w ostatniej chwili i wygląda to dość niebezpiecznie. Rozważni kierowcy na szczęście spokojnie zwalniają. To swoisty naturalny próg zwalniający, który dla przechodniów jest  czasem interesujący bo szybko jadący samochód wyrzuca wodę na kilka metrów w górę a zarazem niebezpieczny ponieważ grozi niechcianym prysznicem.

 

(22.11.2010)

Dalsze obfite opady deszczu spowodowały spotęgowanie się problemu. Zamknięto już jeden pas drogi. Planowano nawet, na 22.11.2010, ewentualne zamknięcie całej drogi. Co wg. naszych informacji w najbliższych dniach najprawdopodobniej nie nastąpi. Jednak prognozy pogody nie są obiecujące bo wody ciągle ma przybywać.

Niestety podtopienie ulicy - bo tak należy to już nazwać - uszkadza podbudowę drogi, ciężki ruch pogłębia uszkodzenia.

 

 

 

Zapraszamy do galerii.

 

 

 

 

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 18.234.255.5 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
wala Dodano: 18-11-2010 IP: No i co ? Jak zwykle nasze odpowiedzialne (i biorące za to niemałe pieniądze!) służby śpią spokojnie! Najlepiej postawić pachołki, a potem zamknąć przejazd i kierowcy sobie jakiś objazd znajdą! Naiwni myślą, że ta woda za parę dni odpłynie. A co będzie jak nadejdzie zima? MIŁOŚNICY BOSZKOWA-LETNISKA NIE BĄDŻMY BIERNI WOBEC LENIWYCH NASZYCH WŁADZ, KTÓRE TYLKO PAMIĘTAJĄ O NASZYCH WYSOKICH PODATKACH!!!
mieszkaniec Dodano: 18-11-2010 IP: Podpowiem ci kobieto gdzie mieszczą się te służby : Leszno i Poznań. Pozdrawiam.
Matek Dodano: 19-11-2010 IP: Tak to droga powiatowa, a więc odpowiedzialne są tu władze powiatowe.
Staszek Dodano: 22-11-2010 IP: Nawet Boszkowo-Letnisko dosięgła powódź. Poważnie mówiąc, sprawy nie należy bagatelizować, ponieważ z małej kropli duży deszcz. We Wrocławiu nie załatwiono sprawy wałów przeciw powodziowych i osiedle Kozanów powódź ponownie zalała. Takie nie naprawione przepusty to początek. A mówią że poznaniacy są gospodarni. Na pewno tak jest, ale nie włodarze.
nie Dominicka a Dworcowa Dodano: 22-11-2010 IP: ale to jest ulica DWORCOWA wisa wi plaży tam jest " mały kanał"
Matek Dodano: 22-11-2010 IP: Racja. W treści artykułu był błąd. W tytule jest Dworcowa a w treści pojawiła się Dominicka. Korekta wykonana - dziękuję.
staś Dodano: 22-11-2010 IP: trzeba chcieć żeby coś w tym kierunku zrobić ale wybory były najważniejsze
onetka0 Dodano: 22-11-2010 IP: Nadjeżdżający kierowca samochodem: na zdjęciu nr 1 nie zdaje sobie sprawy jak głęboka, jak rozległa jest ta kałuża...gdyby, ktoś jechał z przeciwnej strony? Strach myśleć, chyba powinny służby przed zimą, roztopami zdrenować ten teren, zwłaszcza, że jeżdżą tam nie tylko osobowe, ale i TIRY, niszczą i pogłębiają wklęsłość drogi
Staszek Dodano: 22-11-2010 IP: Na wiosnę jak nie zaleje Boszkowa-Letniska do końca warto by zamiast akcji sprzątania zrobić akcję pogłębiania i drożności rowów odpływowych i przepustów.
em Dodano: 14-12-2010 IP: ktoś tu jest niepoważny !!!!zamknac droge a jak ludzie ze starkowo do włoszakowic do pracy sie dostaną pieszo? dla mnie ta droga juz jest zamknieta, bo ja już teraz nie moge przejechac przez ta wode bo tam poprostu moje auto staje i nie odpala .czyli jada c zleszna to chyba mam zostawiac auto w boszkowie przed woda i isc do starkowie pieszo???
Matek Dodano: 14-12-2010 IP: To prawda zamknięcie drogi to była by decyzja koszmarna. Szczególnie dlatego, że trudno tu o organizacje jakiegoś rozsądnego objazdu. Najgorsze jest to, że tak naprawdę nic przy tym problemie się nie robi, poza ustawieniem znaków.
onetka0 Dodano: 05-10-2011 IP: Przeżyliśmy najazd na Dworcową, teraz będziemy kibicować przebudowie i dalszym pracom remontowym, np chodnik na ul. Dworcowej, ciekawe, czy to obietnica przedwyborcza czy fakt, który się ziśći
Fart Dodano: 06-10-2011 IP: Obiecanki cacanki przedwyborcze.


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 6.2°C
Temp. wody: 7.8°C
Wiatr: 3.6[m/s]
Kierunek wiatru: SW

Ostatni odczyt:
22.11.2020 03:40

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl