Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 03-05-2013 20:51

       Pomimo deszczowej i zimnej aury po raz 4 odbył się Pieszy Rajd Niepodległościowy "Szlakiem Bartka z Piekła". Była to już 2-ga edycja letniego wydania Rajdu. Tym razem było nas trochę mniej, ale faktycznie wielu wystraszyła pogoda, która raczej nie skłaniała do wędrówek i przebywania w terenie. Na szczęście byli jednak tacy, którym nie straszne zimno i wilgoć w powietrzu. Impreza miała podobny przebieg jak dotychczasowe rajdy, tj. start z Ośrodka Wypoczynkowego SADYBA III w Boszkowie-Letnisku, a meta na sali wiejskiej w Dominicach.

Na Kopcu Wilsona p. Kazimierz Wolniczak przedstawił sylwetkę Jana Kowalewicza, bardziej znanego jako Bartek z Piekła. Niespodzinką dla wszystkich był fakt, że po powrocie do domu mogliśmy na antenie TVP Poznań obejrzeć dokument o życiu Bartka z Piekła, który był przygotowany raptem kilkanaście dni wcześniej, a w rolę Bartka wcielił się p. Jarosław Mikołajczyk, jeden z członków Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa. Zresztą nie tylko jego mogliśmy zobaczyć w tym ciekawym dokumencie, ale również p. Kazimierza Wolniczaka i prof. Kazimierza Stępczaka, a w jednej z ról Kasię Koziczyńską. Kto jeszcze nie miał okazji obejrzeć w/w dokumentu, wkrótce będzie miał taką szansę m.in. na portalu e-boszkowo.pl.


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 34.232.51.240 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl