Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 04-04-2013 12:17
Data modyfikacji: 05-06-2013 01:05


     I stało się. Jednak słowa o nieprzewidywalności PKP są słuszne. Wydzierżawiając obiekt dworca w Boszkowie nie sądziliśmy, że sprawy przyjmą tak nieoczekiwany zwrot. Do tej pory cały czas była mowa ze strony przedstawicieli PKP o tym, że dworzec będzie przekazany na rzecz samorządu lokalnego lub będzie utrzymany status dotychczasowy obiektu, tj. obiekt w rękach PKP, a dzierżawiony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa. I nagle PKP ogłasza z początkiem 2013 roku plan pod nazwą "Dworzec na własność" zamierzając sprzedać 50 swoich dworców na terenie całego kraju, w tym właśnie Boszkowo.

      Okazało się, że dworzec w Boszkowie, a moża sama lokalizacja dworca (?), jest na tyle interesująca z komercyjnego punktu widzenia, że warto go sprzedać na zasadach otwartego przetargu, na wolnym rynku. Jak więc się okazuje nasze działania przywracające obiekt do "normalności", po wielu latach zaniedbania, obróciły się przeciwko Stowarzyszeniu, a zaniedbany budynek stał się obiektem medialnej promocji kolejowej spółki i szansą na podreperowanie budżetu PKP.

Chyba nikt nie sądzi, że Stowarzyszenie ma szansę na zakup obiektu w komercyjnym, otwartym przetargu, po prostu nie mamy tyle pieniędzy. Do samego przetargu pozostało jeszcze trochę czasu, nie ma jeszcze oficjalnej oferty, a nawet wyceny obiektu, tak więc szczegóły propozycji przetargowej nie są nam na razie bliżej znane, może więc ktoś nas wesprze w staraniach o utrzymanie "status-quo", czyli pozostawienie obiektu w rękach Stowarzyszenia. O całej sprawie będziemy szczegółowo informować na portalu www.e-boszkowo.pl.

 

Poniżej przedstawiamy pismo z PKP SA z dnia 14.03.2013 r. o zamiarze wystawienia dworca w Boszkowie "na sprzedaż".


Więcej artykułów na ten temat:

 

  • Artykuł z Panoramy Leszczyńskiej w dziale Media o Boszkowie z 02.05.2013 r. pp: Dworzec na sprzedaż


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.237.61.235 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
13 Dodano: 07-04-2013 IP: 79.186.34.10 I tak oto wielkopolska dbałość o więcej niż swoje podwórko została "nagrodzona". Jest takie hasło: "Leszno-tu chce się żyć", ja powiem:" Polska- tu chce się wyć!"


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.7°C
Temp. wody: °C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
29.09.2020 17:00

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl