Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Spider
Data dodania: 21-07-2013 22:46
Data modyfikacji: 21-07-2013 22:47

 

        Tegoroczne sprzątanie jeziora Dominickiego zaowocowało także obserwacjami postępowania niektórych użytkowników terenów położonych nad jeziorem Dominickim, które dalekie są od przestrzegania przepisów prawa i prowadzą do niszczenia przyrody.

Strefa roślinności wynurzonej wzdłuż brzegów jezior Dominickiego jest jedną z najbardziej narażonych na degradację spośród jezior Pojezierza Leszczyńskiego. Jest ona nieustannie niszczona, a ma to związek nie tylko z rozwojem zorganizowanej turystyki, ale głównie z bezmyślnymi działaniami osób prywatnych (w dodatku bezprawnych). W przypadku ujawnienia naruszenia prawa w ramach ww. działań można oczekiwać od Starostwa Powiatowego w Lesznie podjęcia stosownych kroków, które ukrócą niszczenie strefy litoralnej jeziora oraz przerwą dotychczasową nielegalną i niszczycielską działalność w najbliższym otoczeniu jeziora i w jego strefie brzegowej. W świetle powyższych okoliczności przypominamy, że wycinanie trzciny bez stosownej zgody lub też wręcz niszczenie strefy roślinności przybrzeżnej, to działanie karygodne. Nie dość, że szkodliwe dla środowiska, to również może się wiązać z konsekwencjami przewidywanymi w polskim prawie.

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 35.153.135.60 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Aktualnie brak komentarzy, bądź pierwszy!


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 16.6°C
Temp. wody: 21.7°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: ---

Ostatni odczyt:
22.07.2019 03:05

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl