Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 02-04-2011 22:11
Data modyfikacji: 02-04-2011 23:14

     Firma BMC Hotels Sp.z o.o. właściciel Centrum Konferencyjno Wypoczynkowego Sułkowski w Boszkowie otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego  Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

Inwestycja zatytułowana „Podniesienie standardu usług i modernizacja CKW Sułkowski w Boszkowie wraz z zagospodarowaniem plaży" została wyceniona na kwotę 7`771`400zł z czego 3`822`000 dofinansuje Unia Europejska.

 

W ramach przygotowań do inwestycji wycięto już niektóre drzewa na plaży.

 

Wkrótce podamy więcej informacji.

 


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 18.234.255.5 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
Mateusz Dodano: 18-04-2011 IP: Bardzo cieszy fakt, że coś się zaczyna dziać w Boszkowie, jak najwięcej takich inwestycji, trzeba podnosić standardy. Dzięki nim wzrasta prestiż miejscowości i staje się ona bardziej atrakcyjna dla wczasowiczów. Nie ma co ukrywać Boszkowo - Letnisko podupada (przyczyn jest wiele) a miejsc i sposobów spędzenia wolnego czasu jest mnóstwo, więc trzeba mieć argumenty żeby ściągnąć ludzi. Jeszcze lepiej byłoby gdyby w parze szły inwestycje związane z infrastrukturą tj. wodociągi kanalizacja sanitarna, drogi i chodniki, rzeczy absolutnie w dzisiejszych realiach podstawowe. Wierzę, że doczekam czasów gdy Boszkowo - Letnisko stanie się miejscowością całoroczną, a nie tylko sezonową. Bardzo chciałbym o czym już kilka razy pisałem, żeby powstało kiedyś muzeum Boszkowa, te piękne zdjęcia z Waszej galerii, aż się proszą żeby porozwieszać je na stelażach i żeby można je podziwiać choćby w deszczowe dni kiedy nie za bardzo jest pogoda do kąpieli
zgrywus Dodano: 19-04-2011 IP: budować budować budować, klub ''HAŁAJE'' jeśli dobrze dziś widziałem, przestał istnieć a takie dobre hamburgery tam były :( To co znajduję się obok jest do wynajęcia. W chwili obecnej przynajmniej 2 albo nawet 3 ośrodki wystawiono na sprzedaż, w ubiegłym roku kilka budek w ogóle się nie otwarło, latarnie na ''deptaku'' wyparowały a niezliczone automaty do gry, dmuchane zamki, czterokołowe rowery i inne tego typu pierdy to nie jest atrakcja! W ponad połowie punktów gastronomicznych serwują takie paskudztwo że jeść tego nie idzie, a ta ''restauracja'' La Pierła? prędzej jadłodajnia albo stołówka bo jak ostatnio chcieli mnie tam ''otruć'' kotletem to mi się szkolna stołówka przypomniała, Wolę iść na pizzę do Hindusów bo jest najlepsza w Boszkowie :] No ale, pożyjemy zobaczymy, w przyszłym roku pewnie będzie kolejna katastrofa, droga się zapadnie, powstanie wąwóz i TO będzie ATRAKCJA :D
Matek Dodano: 19-04-2011 IP: Wiele ośrodków które nie przeszły próby czasu, bo nie spełniały standardów bo nie inwestowano w nie po prostu upadło. Dobrze się dzieje prze są przejmowane i modernizowane. Oczywiście wiele nie znaczy że większość, myślę jednak, że klient - turysta zweryfikuje tych wszystkich którzy będą chcieli na byle czym zbić biznes, w dzisiejszych czasach nie wystarczy już szałas i frytki. Im prędzej to wszyscy zrozumieją tym lepiej, tyczy się to także władz.
re Dodano: 19-04-2011 IP: ale czy wszystko musi być płatne? bo przecież wejście na tę plaże jest w sezonie płatne :(
Matek Dodano: 19-04-2011 IP: No niestety jest to plaża prywatna, a na prywatna własność rady nie ma można tu przytoczyć znane słowa ": "Wolnoć Tomku w swoim domku" jak to dziś jest: coś za coś.
bolek Dodano: 20-04-2011 IP: Plaża nie do konca jest prywatna. Jest jeszcze prawo wodne i powszechny dostęo do wody. Są granice działek prywatnych, za którymi nie ma prawa nikt działać. To co w wodzie, a czasami nawet tuż przed nią jest "Państwowe". A jak jest widać na przykładzie kamieni i głazów przy płocie obok kanału, albo w innych miejscach.
Mateusz Dodano: 20-04-2011 IP: Podobno jest już wyznaczona przez Starostę linia brzegowa jeziora Dominickiego, więc teraz może wreszcie będzie wiadomo od którego miejsca liczyć 1,5 metra strefy ogólnodostępnej
Matek Dodano: 20-04-2011 IP:

Tak linia brzegowa jest już wyznaczona. I racją jest, że właściciel działki ma obowiązek prawny ( ustawa Prawo Wodne) udostępnić 1,5m od wody nieodpłatnie, i nie przysługuje za to odszkodowanie [Art. 27. 1. Zabrania się grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.]

Warto tu podkreślić, że mówi się tutaj o lini brzegu danego jeziora a nie geodezyjnie wytyczonej granicy.Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 6.2°C
Temp. wody: 7.8°C
Wiatr: 3.6[m/s]
Kierunek wiatru: SW

Ostatni odczyt:
22.11.2020 03:40

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl