Strona główna: e-boszkowo

zaloguj | załóż konto
napisane przez Matek
Data dodania: 11-06-2019 11:28
Data modyfikacji: 13-06-2019 08:26

Fianał akcji CJD2019 już za nami.

 

      11 edycja akcji wyśrubowała rekordy frekwencji oraz ilości zebranych śmieci, od których uwolniliśmy przyrodę. Ten ogrom prac możliwy był dzięki wielu ludziom dobrej woli, dzięki którym udało się zebrać tak ogromne ilości śmieci zalegających pod wodą, w wodzie, w trzcinowiskach i bagniskach, łąkach, lasach i wielu innych miejscach, w których nie powinno ich być. Smuci nas, że ciągle tak łatwo je znaleźć, że zamiast z roku na rok być trudniej o zapełnianie naszych worków  i kontenerów to ciągle robią się one pełne już w pierwszych kilkunastu minutach od rozpoczęcia zbierania.

      Prace organizacyjne nad przygotowaniem tegorocznej edycji akcji szły niezwykle ciężko. Była to do tej pory chyba najtrudniejsza organizacyjnie edycja. Mimo iż przecież mamy za sobą zeszłoroczną jubileuszową 10 edycję, która dzięki wielu osobom przebiegła z wyjątkowym rozmachem i wymagała wzniesienia się na organizacyjne wyżyny. Budżet tegorocznej edycji akcji całkowicie się nie domykał, brakowało dosłownie na wszystko, praktycznie wszystkie działania napotykały na problemy.  Wielu stałym współpracownikom w tym roku ciężko było pogodzić codzienne obowiązki z CJD2019, terminy się po prostu dublowały. Wiedzieliśmy, że w tym roku będzie skromniej. Byliśmy świadomi, że jest bardzo „pod górkę", przybywało zmartwień.

Mimo, że finalnie także zabrakło koszulek i ciężko było powiedzieć płaczącym kilkulatkom, że nie mamy dla nich pamiątkowej koszulki; mimo, że wielu stałych członków akcji, dla których koszulka to nieodłączny element już wieloletniej tradycji czy wręcz kolekcji, w tym roku jej nie dostało; mimo że nie dostali jej sponsorzy czy niektórzy z organizatorów mimo ich wkładu, bo wszystkie trafiły do uczestników, z naciskiem właśnie na najmłodszych; mimo tych wszystkich przeciwności; mimo bardzo mokrej i zimnej tegorocznej wiosny, niczym w amerykańskim filmie 25.05.2019, kiedy ruszyła akcja CJD2019 wyszło słońce!

Aura była niezwykle ciepła i gorąca. Dopisali uczestnicy ustalając absolutny rekord frekwencyjny blisko 800 osób, dopisali świetni i pomocni płetwonurkowie w liczbie aż 72 nurkujących, którzy jak zwykle przybyli do nas z całej Polski.  Dopisali stali współpracownicy akcji CJD, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania oferując wsparcie i wkład sponsorski. Ostatnie dni przed akcją, a nawet godziny, obfitowały w dobre wiadomości, los jakby odwróci się do nas w ostatniej chwili. Spłynęły nagrody, dojechali współpracownicy. A cały zespół CJD stawił się w komplecie i pełni gotowości. Pojawiły się nowe osoby, pełne zaangażowania i z rękoma gotowymi do pracy.

I choć głowy były pełne zmartwień i bolały od natłoku problemów wszystko się udało. Udało się dzięki Wam wszystkim, którzy byliście z nami w dniu finału naszej wspólnej akcji, oraz w trakcie jego organizacji. Razem dokonaliśmy wielkich rzeczy. Wbrew malkontentom i hejterom pokazaliśmy, że umiemy się schylić i to co dla innych okazało się zbyt ciężkie by donieść do pobliskiego śmietnika - naprawiliśmy. Pokazaliśmy, że potrafimy inwestując sporo swojego czas i swoich środków poświęcić je na usunięcie śmieci innych ludzi, których nie stać na wykazanie się resztkami człowieczeństwa, aby zwyczajnie posprzątać po sobie i nie podrzucać swoich odpadów innym.

Wbrew przeciwnościom i dopingowani pięknym słońcem, jakby w nagrodę za trud i pracę, wykonaliśmy ogromne zadanie, zbierając rekordowe ilości śmieci ponad 25m3 o masie równej 3,10 tony.

Cieszą nas pozytywne opinie stałych uczestników akcji, jak i wielu osób, które pracowały z nami po raz pierwszy. Kierujemy ukłony do wszystkich uczestników akcji, dla naszych stałych sponsorów i osób wspierających i współorga

nizujących akcję. Jesteśmy już od 11 lat zgraną grupą, potrafimy się zmobilizować i razem


przeć na przód i to w 800 osobowej grupie CJD! Czasem widzimy się z Wami tylko raz w roku, tylko dla akcji CJD - ale jakże są to miłe, emocjonalne i przyjacielskie spotkania. CJD wryło się w rytm życia dla wielu, wielu osób, tworząc niemalże społeczność CJD.

Sekcja logistyczna stanęła na wysokości zadania, mocno zmobilizowana i usprzętowiona. Coraz szerszy zasięg akcji, coraz większe sektory bardziej oddalone od centrum wydarzenia - to wszystko powoduje, że logistyka jest coraz trudniejsza, wymaga zaangażowania większej liczby sprzętu, ludzi i ... środków.  Stała Grupa OffROadowa  jak co roku wspierana była w tej edycji akcji przez osobowe busy transportowe oraz auta skrzyniowe. To wszytko zaowocowało transportem blisko 25m3 śmieci, przemieszczeniem setek osób i ich zaopatrzenia.

Ruch na wodzie i pod wodą był naprawdę spory 72 nurków w jednym miejscu to naprawdę potężne wyzwanie organizacyjne. Dopisała brać nurkowa. Dotarli do nas nurkowie z CN Tiger z Leszna, CN Tryton z Kościana, CN Płetwal z Poznania, CN Akwanauta z Poznania, CN Dekompresja z Gniezna, CN Octopus z Leszna i wielu innych mniej lub bardziej zrzeszonych z całej Polski. W tym roku nie popsuła się żadna łódka, a to ułatwiło rozwożenie nurków po całym akwenie jeziora. Koordynatorem był Tomasz Włodarczak z CN Tiger, a współorganizatorem części wodnej Wojciech Zgoła.

Wspierali nas boszkowscy WOPROwcy w osobach Mateusza Cichego, Marcina Grobelnego i Piotra Tomali, jak zawsze także z Jędrzejem Maćkowskim. Do tego towarzyszyła nam asysta OSP Włoszakowice. Otrzymaliśmy też paliwo do łodzi od włoszakowickiej stacji paliw GRONPAL i wsparcie celowe od sekcji Rawickich Morsów.

Po ciężkiej pracy, tradycyjnie wszyscy obecni w bazie akcji, spotkaliśmy się nad brzegiem Jeziora Dominickiego, aby wykonać pamiątkowe już 11 zdjęcie grupowe (11 rok z rzędu wykonał je Andrzej Cieślik), które stało się tradycją tego wydarzenia.  Moment ten jest symbolicznym rozpoczęciem części gastronomiczno-rozrywkowej CJD.

Zaraz po fotografii do strefy kulinarnej ruszyli wszyscy wygłodniali i zmęczeni uczestnicy akcji.  Jarek Mizgalski, który jak co roku staje się w ten dzień kucharzem CJD wraz z wsparciem pomocnych mu osób, nakarmił setki osób. A wszystko to dzięki wsparciu PPHU JOHN Grotniki, OW SADYBA, Nadleśnictwu Włoszakowice i kucharzom z Gościńca u Michała w Drzymałowie (właściciele w Boszkowie znani są dzięki restauracji „Dwie Wiedźmy), dzięki którym otrzymaliśmy mięso na grilla, kaszankę i przepyszną zupę oraz drewno z włoszakowickich lasów.

W tym czasie w najlepsze ciężko pracowała sekcja dla naszych najmłodszych - i nie obraźcie się - najważniejszych uczestników - naszej nadziei na czyste plaże i jeziora - dzieci! W końcu właśnie im chcemy pokazać, że sprzątanie to nie jest wstyd, że wstydem jest śmiecić - a naturalne i automatyczne jest temu zapobiegać. To odpowiedzialne zadanie wzięło na siebie wiele osób. I trzeba to powiedzieć już teraz, że spisali się ponad nasze oczekiwania. Sołectwo Boszkowo na czele z panią sołtys Ines Piotrowską (nasza cudotwórczyni w strefie dzieci i nie tylko) zadbało o animacje we współudziale pań z firmy „AniMiś" oraz dmuchanych zamków firmy INTEGRA Leszno pana Zdzisława Kaczmarka - dobrej duszy dziecięcej części CJD od jej początków po dziś dzień. Do tego nowi tegoroczni i jakże pełni zaangażowania partnerzy w postaci Centrum Zabaw dla dzieci „WidziMisie", Restauracja Okienna, oraz salon kosmetyczny „OdNowa". Były balony, zabawy, tańce, malowanie twarzy, wata cukrowa, zabawki, nagrody i degustacje... Oj czego tam nie było, kto nie był niech żałuje!

Potem już nadszedł czas na występy artystyczne i konkursy. Przy mikrofonie pojawił się nasz konferansjer Marcin Buchwald. Zaczęliśmy odważnie, bo jak inaczej nazwać ten chwilami mrożący krew w żyłach występ nieustraszonych dziewcząt z sekcji akrobatycznej UKS SOKOLIK z Bukówca Górnego.  Widzieliście ten film w zwolnionym tempie.... ???? To trzeba zobaczyć, najlepiej jednak na żywo ???? Potem p. Darek Wandolski trener UKS SOKOLIK zamienił się w naszego nagłośnieniowca, tak to właśnie SoundProduction p. Darka od lat nas nagłaśnia. A na scenie występ na gitarze akustycznej zaprezentował Bartosz Fogt. Zaraz po miłym dla ucha występie rozlosowaliśmy nagrody od naszych partnerów. Były osobne losowania dla nurków (padło wiele cennych nagród jak np. voucher na weekendowy pobyt od Hotelu Vitalia w Boszkowie Letniku, a sponsorami byli również: CN Tiger, ECN-systemy nurkowe i Santi Diving Equipment).

Losowaliśmy także nagrody dla osób biorących udział w akcji lądowej. Mieliśmy wiele ciekawych nagród od naszych sponsorów, którzy pomagali nam we wszystkich sekcjach akcji w wymieniony wyżej sposób, oraz przekazali nagrody. Wszystkie dzieci zostały obdarowane gadżetami przekazanymi przez sponsorów.

Potem tegoroczną scenę CJD przejął „Klub na Fali" i znowu zrobiło się profesjonalnie. Widać, że niektórzy są stworzeni do sceny. Dziękujemy Klubowi na Fali, że na stałe zaangażowali się w CJD i wiążą plany na przyszłość. Dziękujemy za nagrody i dobry bit ze sceny.

Trudno jest wymienić wszystkich, którzy włożyli swoje prywatne czy firmowe środki i siły w CJD. A jeszcze trudniej wyliczyć wszystkich stałych współpracowników, którzy wkładają siebie. Nazywamy się współorganizatorami, nie wymieniamy się już konkretnie ani z imienia, ani z pochodzenia organizacji. O jednych z Was udaje mi się tu napisać personalnie, a o innych nie, ale to nie znaczy, że zapomniałem lub nie zauważyłem. Zdaję sobie sprawę, że pisząc te słowa nie jestem w stanie podziękować każdemu z osobna. Choć wielu z Was należą się moje ukłony i pokłony. Wiem, że bez Was nie byłoby CJD i bez Was nie będzie CJD!  Wiem też, że nie robicie tego dla niczyjej wdzięczności, dla podziękowań czy splendoru. Jesteście gdzieś z boku - choć wszędzie Was pełno podczas CJD. Ciężko pracujecie, a potem, gdy robota skończona znikacie, by znowu dać o sobie znać podczas CJD.  Czarne i szare eminencje akcji ???? Chapeau bas Panie i Panowie!

Ps. Podczas tegorocznej edycji akcji miało miejsce zdarzenie, które nigdy jeszcze nie wydarzyło się podczas naszych wspólnych spotkań.

Jak może wiecie, a o czym wspominaliśmy już wielokrotnie- zawsze stajemy niemalże na głowie, aby wszyscy przybyli do nas nurkowie - a przybywają z całego świata ( (*)jeśli tak możemy powiedzieć o naszym pięknym kraju ) - mogli za darmo nabić puste butle, z których powietrze spożytkowaliśmy na poszukiwanie śmieci w naszych jeziorach. Nie jest to sprawa prosta, bo sprzęt do takich butli musi być odpowiedni i profesjonalny, a jego wydajność na blisko setkę nurków zawrotna. Nie jest to też sprawa tania, ale zawsze za darmo pomagały nam przeróżne firmy.  Jakub Freitag dzielnie, od godziny 10-ej aż do ostatniej butli, obsługiwał sprężarkę, której użyczył nam, jak w latach ubiegłych, Piotr Dolata z CN Dekompresja. Cóż praca niewdzięczna - cały dzień w hałasie, upale.... Po prostu ciężka fizyczna praca jakiej wiele podczas CJD. Do tego zrządzenie losu sprawiło, że Kuba dojechał do Boszkowa, ale jego auto odmówiło posłuszeństwa. Potrzebna była laweta, by zabrać samochód z Boszkowa, operatora i ... ciężką sprężarkę. Kto miał już tą nieprzyjemność wie, że nie są to tanie usługi. Nurkowie - bez wiedzy operatora sprężarki - zainicjowali, pod wpływem chwili, zbiórkę pieniężną na lawetę. Odczytaliśmy to ze sceny... do czapki zaczęły sypać się przeróżne kwoty. W kilka chwil uczestnicy improwizowanej zbiórki, anonimowi i bezinteresowni zebrali kwotę ponad 800zł. Zajęty pracą przy sprężarce, schowany pod grubymi, dźwiękochłonnymi nausznikami, nasz mistrz od sprężarki nie miał o tym zielonego pojęcia. Ciarki by Was przeszły gdybyście widzieli jego reakcję i zaskoczenie, gdy otrzymał wsparcie od Was wszystkich. A dla mnie to nie tylko wsparcie i podziękowanie. To pokaz siły Was wszystkich. Przecież od dawna głównym głoszonym przeze mnie hasłem CJD jest - RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!!! Znowu daliście temu wspaniały dowód! Ten gest uczestników CJD potwierdził także hasło, że „Dobro wraca"!


Wszyscy widzieliśmy, jak wyglądał finał akcji Czyścimy Jezioro Dominickie. Chcielibyśmy także przedstawić Państwu, jak to wszystko wygląda od strony organizacyjnej. Myślę, że ogromna liczba naszych współpracowników, jak i zakres ich zaangażowania, pozwala uzmysłowić, jak dużo potrzeba, byśmy mogli uczynić Boszkowo i okolice piękniejszymi.

 

     Szczególne podziękowania zarówno w imieniu organizatorów CJD jak i szczególnie osobiście kieruje do Mirosława Kędziory. Mirek jest osobą, która nie lubi się wyróżniać, nie lubi splendoru i nie potrzebuje rozgłosu. Także i te podziękowania pewnie nie przypadną mu do gustu. Ale Mirkowi podziękowania należą się wyjątkowo mocno. To on na co dzień spaja tematy organizacyjne, formalne. Te wielkie jak i te malutkie. Odbywa dziesiątki spotkań i rozmów. CJD nie dało by się zapiąć na ostatni guzik bez pracy Mirka. Mirek jest prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa, i choć funkcja brzmi pięknie, to uwierzcie, że w takich kilku osobowych stowarzyszeniach, bez budżetu, beż źródeł finansowania, tytuł ten nie wiąże się z żadnymi zaszczytami a wręcz przeciwnie - tytuł ten zobowiązuje do największej pracy, zaangażowania i przysparza wielu stresów. Dziękujemy Mirku, że jesteś i za to co robisz!

 

 

Mateusz Lubieniec

 

 

CJD 2019

Wkład Firm, instytucji i osób prywatnych:

Nadleśnictwo Włoszakowice - partner imprezy, który częściowo finansuje zakup pamiątkowych koszulek dla wszystkich uczestników akcji. Koszulki CJD to swoisty symbol tej akcji, a identyfikujący się z nią uczestnicy przysyłają nam zdjęcia w tych koszulkach z hasłem akcji z całego świata. Organizacja drewna na potrzeby ogniska wraz z dostawą. Konkursy dla dzieci. Podziękowania dla prowadzącego stoisko wystawowe CJD p. Marka Wąsowicza. Dziękujemy, że obecnie pełniący funkcję Nadleśniczego p. Tomasz Furmańczak kontynuuje wsparcie akcji CJD zapoczątkowane przez swojego poprzednika, p. Ryszarda Łopusiewicza.

Wkład wartości ponad 5.000zł


PHU JOHN Grotniki, - Stały partner CJD od pierwszej edycji akcji! Gospodarz ośrodka Sadyba I, na którym odbywała się IX , X i XI edycja CJD w raz z całą infrastrukturą i mediami. Rok w rok Firma sponsoruje potrawy z grilla oraz całą jego otoczkę ( herbatę, kawę, sztućce, ketchup, musztardy, chleb itp.). Organizuje także logistykę imprezy oraz ławki, stoły i wszelką potrzebną w organizacji pomoc ( jak np. transport wody z firmy „HERMES itp.) . Firma to także fundator nagród w konkursach podczas akcji.

Szczególne podziekowania dla Miłosza Łopusiewicza za koordynację wspolpracy z firmą PPHU JOHN

Ogromny wkład trudny dla nas do oszacowania w kwotach pieniężnych


Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami - Dominik Zając - od pierwszej edycji akcji firma pana Dominika Zająca zapewnia odbiór wszystkich zebranych przez uczestników śmieci oraz ich transport podczas imprezy. Znaczne wsparcie logistyczne.

 

Wsparcie akcji szacowane na kwotę ponad 3000zł

Gminny Zakład Komunalny - Włoszakowice

Wsparcie akcji kwotą 1000 zł. Prezes Spółki p. Rafał Jagodzik od zawsze interesuje się akcją i nigdy nie odmawiał wsparcia przedsięwzięcia pn. CJD.


Salon Kosmetyczny „OdNowa"  - Grotniki , Restauracja Okienna - Grotniki oraz, Centrum Zabaw Dla Dzieci „WidziMisie" - Grotniki : wsparcie strefy dzieci, wiele atrakcji dla dzieci, degustacje, atrakcyjne nagrody i vouchery na usługi dla uczestników akcji.


Gminny Ośrodek Kultury - Scena widowiskowa, duży namiot, pod którym możemy schronić się w czasie złej pogody, wraz z montażem i demontażem. Szczególnie chcemy podziękować p. dyrektorowi; p. Paweł Borowiec koordynował pomoc ze strony Gminy Włoszakowice.


Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - wsparcie akcji m.in. w zakresie sfinansowania nagłośnienia.wsparcie akcji m.in. w zakresie sfinansowania nagłośnienia, ufundowanie w podziękowaniu za udział w CJD rejsu po jeziorze gminną łodzią turystyczną dla dziewcząt z UKS Sokoliki.

Gminny Zarząd Dróg we Włoszakowicach

Transport całego sprzętu związanego ze sceną i gminnymi namiotami.


Przy okazji wsparcia ze strony instytucji związanych z Gminą Włoszakowice, nie sposób zapomnieć o Wójcie Włoszakowic.  Pan Robert Kasperczak aprobując czynne wsparcie akcji CJD ze strony Gminy kontynuuje dzieło ścisłej współpracy Gmina-CJD zapoczątkowane za poprzedniego Wójta Gminy, p. Stanisława Waligóry. Dziękujemy.


ViaCon - Rydzyna

Wsparcia akcji kwotą 1000zł


Łabińscy sp. j. - fundator soków dla dzieci oraz wielu nagród rzeczowych w postaci produktów firmowych

Hermes Włoszakowice -Wsparcie akcji znaczącą ilością wody mineralnej, która była dostępna podczas akcji. Doroczny sponsor, wspierający akcję znaczącą ilością wody mineralnej, która była dostępna podczas akcji. Hermes jest praktycznie od zawsze z nami, nigdy nie odmawiał pomocy przy CJD.Pan Marek Goryniak - firma PPHU „Folar Sp. z o.o. - zaopatrzenie w niezbędny zestaw worków na akcję. Wsparcie przyszło w ostatnim momencie przed akcją i tym sposobem pomimo znacznego wzrostu uczestników tegorocznej akcji, worków nie brakło, szkoda tylko, że zbieranych śmieci nie było mniej :-))


Rawickie Morsy - wsparcie akcji kwotą 130zł


Stacja Paliw „GRONPAL" sp. z o.o. z Włoszakowic przy ul. Wolsztyńskiej

Firma zapewniła 100 litrów paliwa do obsługi imprezy (sprzęt nawodny).

Integra Leszno - pan Zdzisław Kaczmarek

Organizacja dmuchanych zamków

 

Firma Werner - Kenkel

Wsparcie akcji kwotą 1000 zł


Firma Kotanyi Polonia

Fundator upominków dla dzieci oraz wielu nagród dla dorosłych

 

Restauracja Gościniec "U Michała" w Drzymałowie przy trasie nr 32 Wolsztyn - Poznań

Fundator zupy dla uczestników akcji


Vitalia Hotel & Resort - Boszkowo

Fundator nagrody w postaci Vouchera na weekend w hotelu Vitalia dla 2 osób.


Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

Fundator banerów i materiałów promocyjnych, konkursy dla dzieci i nagrody rzeczowe


Piekarnia-Cukiernia Wojciech Grygier - Wilkowice

Fundator placków dla uczestników akcji oraz chleba.

 

Sklep MyCenter z Włoszakowic

Fundator upominków dla dzieci

 

Ogrofol z Włoszakowic p. Leszek Jagodzik - wsparcie finansowe.

 

Sound Production

Stały uczestnik CJD, odpowiedzialny za prawidłowe nagłośnienie imprezy


Międzyzakładowa Komisja Rejonowa Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP w Katowicach - upominki rzeczowe dla dzieci uczestniczących w CJD 2019.


OSP Boszkowo

Zapewniający strażaków pełniących nadzór nad parkingiem podczas akcji

 

Starostwo Powiatu Leszczyńskiego

Zakup jednorazowych worków na śmieci i rękawic foliowych oraz przekazanie gadżetów powiatowych.


Wojciech Zgoła

Fundator jednorazowych worków na śmieci dla nurków, wsparcie sekcji nurkowej CJD oraz promocji wydarzenia w środowisku nurkowym. Koordynacja imprezy w części podwodnej.

 

Centrum Nurkowe TIGER, Tomasz Włodarczak

Koordynator akcji podwodnej, fundator nagród w konkursie, przekazanie na czas akcji butli nurkowych dla nurków


PociskWorld.com

Logistyka podczas imprezy - zwożenie śmieci z sektorów wraz z paliwem i obsługą.

 

Łukasz Kaszuba

Logistyka podczas imprezy - zwożenie śmieci z wraz z paliwem i obsługą, a na co dzień wsparcie prawne dla CJD.

 

Mateusz Bober

Logistyka podczas imprezy - transport osobowy oraz zwożenie śmieci z wraz z paliwem i obsługą.

 

RADIO ESKA Leszno - regularne promowanie akcji CJD

 

Mateusz Chłystun - Redaktor RMF FM

Wsparcie Medialne akcji

 

Letnia Szkoła Żeglarska - Michał Klawinski

Logistyka nawodna podczas imprezy, zabezpieczenie motorówki wraz z paliwem, zabezpieczenie jachtu Trener do transferu grup lądowych. Wsparcie podczas imprezy. Logistyka grup lądowych. Samochód terenowy do zwożenia śmieci. Apteczki, kamizelki dla przewodników.Jędrzej Maćkowski

Łódź motorowa do obsługi nurków i transportu nawodnego wraz z obsadą, wsparcie strefy kulinarnej dodatkowym grillem i obsługą.

 

Spłynęły do nas jak co roku także nagrody z Wijewa i Brenna:

Barbara Czińska ufundowała - mydełka naturalne,

MK Meble Brenno- ramki do zdjęć


Marian Zygmunt

Sponsor nagród w postaci czekoladek.

 

PPHU „JOMIKE" Jolanta Michałowska-Kędziora - zakup partii rękawic dla uczestników CJD niezbędnych podczas sprzątania


WLOPI - Włoszakowicki portal informacyjny

Obsługa medialna imprezy


Sołectwo Boszkowo

Wydatne wsparcie kucharza imprezy przez panią sołtys Ines Piotrowską, Organizacja i finansowanie strefy dla dzieci - Firmy Animacyjnej, kosztów dmuchanych zamków itp.

 

Mateusz Krystians

Logistyka, wsparcie.


Sławomir Schubert

Coroczne przygotowanie banera reklamowego CJD

 

Beata Wierzbicka

Wydruk plakatów, wsparcie akcji i wieloletni przewodnik CJD

 

Tobiasz Dopiera

Sprzęt nagłaśniający, pomoc ds. elektrycznych.

 

Tartak "STEFAN" z Włoszakowic - Fundator nagrody w postaci donicy ogrodowej wykonanej z "THERMODREWNA" - wykonanie Piotr Zalisz

 

Marcin Buchwald

Wsparcie, konferansjer, przewodnik


Stoisko z watą cukrową i zabawkami dla dzieci. Oraz Santana Boszkowo.

W zamian za możliwość sprzedaży podczas imprezy przekazano dużą torbę z nagrodami dla dzieci.

 

 

Zorganizowane grupy wspierające akcję:

Liga Obrony Przyrody Leszno

Leszczyński Klub Morsów YETI

Rawickie Morsy

Szkoła Podstawowa Wijewo wraz z opiekunami

Grupa Rzejsat TV ( Łukasz Ławecki, Tomasz Rzeźnik, Mateusz Rosa, Błażej Wański)

Wsparcie, archiwizacja wydarzenia, promocja wydarzenia.

Barbara Czaińska,
WSPARCIE NURKOWE

Centrum Nurkowe DEKOMPRESJA z Gniezna - jak co roku Dekompresja zapewnia wszystkim uczestnikom akcji podwodnej darmowe nabijanie butli profesjonalną sprężarką

ECN Systemy nurkowe, dystrybutor tak znanych w nurkowym świecie marek, jak między innymi: BARE, ATOMIC AQUATICS, czy ZEAGLE. Fundator jednej z głównych nagród dla nurka, którą była maska nurkowa

DAN - Divers Alert Network Europe. Organizacja i Fundacja dbająca o bezpieczeństwo nurków na całym świecie

Centrum Nurkowe Płetwal Poznań i Stowarzyszenie Nurkowe Płetwal.

Centrum Nurkowe Tryton z Kościana

Centrum Nurkowe Octopus z Leszna

Santi Concept Store, producent sprzętu nurkowego, fundator nagród

Perfect Diver - wydawca Magazynu Nurkowego Perfect Diver - wystawca i Patron Medialny akcji CJD


 

Ponadto:

Zespoły tj.:


Bartosz Fogt

Boszkowski „Klub na Fali"

Występują za darmo, czyli nie pobierają żadnych opłat za swój występ.


(kolejność wymienianych współpracowników CJD przypadkowa i poglądowa ( niestety mimo najszczerszych chęci udaje się sprawiedliwie wymienić) )

(*) - cyt. „Wojciech Zgoła" ???? - istny plagiat z filmu „DYCHA" - ale  bardzo mi się to spodobało.


  • Zespół e-boszkowo.pl informuje, że wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne i obyczajowe będą usuwane.
  • Twoje IP to: 3.230.154.129 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.
Dodaj komentarz
Imię:
Treść:

 
CAPTCHA Image
Przeładuj obrazek, jeśli jest nieczytelny
Kod:
Komentarze:
ola Dodano: 11-06-2019 IP: 83.20.177.213 Impreza jak zawsze szlachetna i wspaniała ! Bardzo wielu uczestników wyrażało jednak jeden mankament, który wyrasta w ostatnich edycjach. Gwoździem programu są piękne koszulki. Wizualnie w tym roku było dużo mniej uczestników, niż w ubiegłym (rekordowym ?). Podawana liczba 800 osób jest astronomiczna w stosunku do tego, co widzieliśmy! Czy np."cwaniaki" poprostu przychodzą wcześniej tylko po wspomnianą koszulkę i ... szukaj wiatru ... Warto chyba ten temat na przyszły rok uwzględnić. GRATULUJĘ POMYSŁODAWCOM, SPONSOROM I ORGANIZATOROM.
Matek Dodano: 13-06-2019 IP: 5.226.122.182 @Ola - dziękuję za komentarz. Koszulek było dużo mniej niż w roku ubiegłym (50%) stad wiele osób w terenie niestety nie wyróżniało się. Niestety po prostu w tym roku mieliśmy spore problemy z budżetem akcji, niektórzy partnerzy zmniejszyli swoje zaangażowanie. Budżet ratowaliśmy prosząc innych mniejszych sponsorów i ze środków własnych. CO do Cwaniaków. Tak obserwujemy takie przypadki zarówno jeśli chodzi o koszulki jak i o worki rękawice czy nawet zwykłe podrzucanie śmieci. Cały czas próbujemy minimalizować możliwość takich zachowań. Stąd od 2 lat jest inny sposób wydawania tych materiałów - nie dzieje się to w rejestracji tylko te elementy personalnie wydają przewodnicy. Podobnie sprawa ma się z kuponami konkursowymi - właśnie dla tego kupny można wrzucać dopiero po powrocie z sektorów. Niektórych śmieci - tych które są ewidentnie podrzutkami od osób które sprzątają swoje działki a CJD wykorzystują jako darmowy wywóz - nie zabieramy. Konsultujemy to z firmą wywozową i zgłaszamy do odpowiednich służb. Nie ma idealnego sposobu ale cały czas szukamy jak najlepszych rozwiązań. Dziękuje za ten głos.
zyzania Dodano: 13-06-2019 IP: 188.47.24.90 Częściowo nie związane z tematem: ostatnio śmieci są pozostawiane w pobliżu miejsca gdzie znajduje się kapliczka ( nie znam ulicy )po niedzielnej mszy ilość plastiku szokuje, widziałam jak osoby tam zamieszkujące w czynie społecznym sprzątali - chwała im za to ale tak nie powinno być, ludzie podjeżdżacie autami zabierzcie swoje podkteślam swoje śmieci razem z sobą
13 Dodano: 13-06-2019 IP: 79.186.10.117 Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa, a ściślej "grupa Mocy": M jak: Mirek, Mateusz, drugi Mateusz, Michał, Marcin oraz W jak Wojtek czyli Wszechmoc. To dzięki nim kolejny raz wstaliśmy z kanap, by poświęcić trochę czasu i uwagi naszemu środowisku. To oni działając pro bono dzielą się z nami swoją dobrą energią, energią do działania. Renoma akcji powoduje, że co roku jest więcej uczestników. To obliguje grupę M do trzymania wysokiego poziomu. Robią swoje bez rozgłosu, nie dla błysku fleszy i morza mikrofonów. I tylko nie śpią dobrze, gdy kolejna akcja tuż, tuż, a impreza się jakoś "nie spina". Panowie- szacun! Wielkie dzięki za to, co robicie.
Jo Dodano: 20-06-2019 IP: 94.254.202.13 Za to tak za inne troszkę mniej
13 Dodano: 20-06-2019 IP: 79.186.108.24 A za co mniej? Czy możesz doprecyzować?


Dane ze stacji meteo.
Temp. powietrza: 14.1°C
Temp. wody: 16.1°C
Wiatr: 0.0[m/s]
Kierunek wiatru: NNW

Ostatni odczyt:
30.05.2020 10:30

Dane ze stacji meteo, GOSiR Włoszakowice, umiejscowionej na terenie Ośrodka Żeglarskiego przy ul. Turystycznej 7 w Boszkowie - Letnisku.

współpraca

slotex.pl - najlepszy hosting

Copyright © 2011 by e-boszkowo.pl